Şimdi Ara

10yıllık çalışan mühendis

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

ortaokul lisede hep birinciydi..

ünide de ilk 3 te.

yabancı dil sınavıyla girdi işe.kpds mi yds mi herneyse işte.

tr şartlarında hep tavan maaş alırdı.

maaşı 1000dolara yakındı hep.

çok tutumlu birisi ve cimri.

uzun lafın kısası 10yılı aşkındır çalışıyor ve

şuan tüm mal varlığı kapısında 500bin tl eden bir araba var o.arkadaşları ona şaşırıyormuş sen nasıl aldın bunu diye.

şimdi çocuğum var benim,ben tr de mühendislik yerine bu çocuğu atıyorum kanada da berber yapsam daha iyi birikimler yapmaz mı bu çocuk?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Insanno8693 -- 30 Haziran 2022; 9:28:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• anladığım kadarıyla devlet memuru... evet kanada'da ya da bir avrupa şehrinde berber olsa daha iyi birikim yapar. ben itü'de mühendislik okudum 11 yıl oldu mezun olalı, çok da parlak değil durum  avrupa'ya taşınmayı planlıyoruz

• avrupa birliği destekli bir kurumda çalışıyor ve maaşı devlette çalışan mühendis kadrosundan daha yukarda oldu.

sen hangi bölüm mezunusun hangi ülke düşünüyorsun ve gittiğin ülkede mesleğini yapma ihtimalin yüzde kaç sence? bende mühendisim bu arada.

• Bu ülkede okunmaz hukuk mühendislik tıp hepsi boş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu anki maaşı 1000dolar ise az para alıyor benim çalışıtğım fabrikada 5+ yıllık mühendisler 20-25bin arası alıyordu

• richardfeymanınsaçı kullanıcısına yanıt

şuanki maaşı 17bin vardır tam bilmiyorum belki de 20bin olmuştur.

• Insanno8693 I kullanıcısına yanıt

İyi okuldan mezun olmuş yeni bilgisayar mühendisi bunlara yakın para alıyor.

• bu zamana kadar arabası çalınmadıysa yıne ıyı

• Ev yoksa Türkiye’de hayat zor.

• Brotha B kullanıcısına yanıt

ev varsa da Türkiye'de hayat zor da... standartlarını indirerek yaşıyorsun. örnek verelim ford focus alsan lüks sayıyorsun, çamaşır kurutma makinesi 15bin tl, almazsın, gidersin lcw çuval olmuş tshirt giyersin, adidas ayakkabı giysen lüks içinde yüzüyorum sanırsın, cumartesi çalışmak normaldir, hobisiz olmak normaldir vs vs...

• Insanno8693 I kullanıcısına yanıt

Ben şu an asgari ücret kazanan bir insanı düşünerek konuşuyorum. Türkiye'de en değerli olan şey gayrimenkul. Evim olmasa ve ev almaya kalksam, yemeden içmeden en az 30 yıl çalışmam gerekecek. Asgari ücret biriktirerek evin bir üstünü zaten hayat boyu alınamayacak. Yazlık alma işi yirmi yıl önce sonra erdi.

Döviz kazanmadıktan sonra bu ülke her türlü zindan gelecektir. Devlete bir nevi kölelik yapmaktan başka bir şey değil maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brotha -- 2 Temmuz 2022; 14:25:45 >
  • Avrupa da araba almak kolay da. Gene ev almak zor. Yani her şey kolay olsa kimse çalışmaz. Her ülkenin kendine göre zorlukları var. Tabi Türkiye de her şey zor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.