Şimdi Ara

10kg Çamaşır M. Tavsiyesi Lütfen (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
1
Favori
5.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çünkü son çıkardığı modeller Hotpoint Ariston ile alakası yoktu Whirlpool üretimiydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt

• İstan34bul kullanıcısına yanıt

Ürün kaliteleri üçünün de aynı ancak Beko nun donanımı daha iyi 3 ü arasından tercihim Beko olurdu.

O zaman 11.11 indirimlerinden birşey çıkmazsa Arçelik yada dediğiniz bekoyu alacağım teşekkürler yoruma hızlı dönüş için.

Kafama tüküreyim altus AL9120x almıştım altusun tepe modeli kazan temizleme programı çalışmıyor diye iade ettim profilo cmg100dtr aldım almaz olaydım ne hassas durulama var ne de alerji programı hijyen,pamuklu vs. hep az su alıyor makineyi de camın yarısına gelecek şekilde atıyorum az su alması çamaşırları yıpratıyor 1 aylık kotu kot programında düşük derecede yıkamama rağmen mahvetti.

Vestel almam şahsen yazılımı hatalı sıkma da sonsuz döngüye giriyor bir türlü sıkmaya geçemiyor ama şu sıralar makineyi satıp arçelik grubu alasım var bende şöyle yapmayı düşünüyorum alt markalar olan altus ya da grundig alıp bosch'a vereceğim fazladan parayla ek garanti yaptırarak gittiği yere kadar kullanmak böyle daha mantıklı geliyor.

• Yorumları okuyunca elimde yıkasam mı acaba dedim😂

• Dostlar biraz acil tavsiye lazım, bütçe max. 2500 ₺. 10 kg çamaşır makinası hangi marka tavsiye edersiniz? Ben vestfrost, candy, regal, seg, altus ve hoover arasında kaldım. Bilgisi olan varsa bi zahmet yardımcı olabilirmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi must@fa -- 8 Kasım 2020; 22:16:13 >
  • must@fa M kullanıcısına yanıt

Altus AL9120x modelini tercih edin 9kg ama 10 kg makine ile aynı tambur hacmine sahip daha özellikli.

• İstediğim makine 5000tl civarıydı hanımın baskısıyla gerek yok boşver demesiyle

Electrolux EW6F3146EB A+++ 10 kg 1400 aldım. 3000tl ye

Yapacak birşey yok arçelik alalım yerli dedik 4500-5000tl den başlıyordu.

Yazan destek olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim yazdıklarınız yönlendirmeleriniz ve sonrası sizden gelen bilgileri araştırmam sonucu çok şeyler öğrendim.

İyiki konu açmışım. Yeniden makine alacak olsam yukarıdaki arkadaşın önerdiği bekoyu alırdım 😆

Ama diyorum ya ekonomik olarak hanımın engellemesi gerek yok demesi üzerine yıkasın yeter dedik.

Mevcut makinem 12 yıllık 8kg 1000 devirdi teşekkürler hepinize

• quote:

Orijinalden alıntı: Razor Crest

Altus AL9120x modelini tercih edin 9kg ama 10 kg makine ile aynı tambur hacmine sahip daha özellikli.

Hocam peki özellik olarak 10 kg olandan ne farkı var? Kullanılmayan şeylerse 10 kg olanını alalım

9120x altus'un tepe modeli dengesiz yük kontrolü daha başarılı daha tok bir makine enerji tasarrufu da daha iyi resimde program tablosuna bakın demek istediğimi anlarsınız.

https://www.altus.com.tr/al-9120-x.html

https://www.altus.com.tr/al-10120-d.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Riverice030

bsh bence gittikçe kendini kötü duruma getiriyo sizin makineniz zaten şuanki çoğu marka modelden daha iyi yıkama durulama sıkma balancesi kalitesi vs ben boschdan su jetli model harici makine almam geriye kalan modellerin yıkama perfonmansını iyi bulmuyorum üstelik fahiş fiyatlarada satılıyor şuan vestelde 12 kg model 3700 lira iken boschun türk üretimleri 5000 lere kadar çıkıyor doğal olarakta insanlar artık Arçelik vestel gibi yerli ürünler almaya başladı bu gidişlede boschun alım sayısı iyice düşücek bence yakında 10 bin lirayıda bulur alman üretimler eskilerin kıymeti bilinmeliydi ):

Yukarıda dediğim gibi BSH ta şu an alınabilecek bir model ben de göremiyorum. 12 kg Vestel neden 3500 TL onu da bı düşünmek lazım.

Ama Arçelik alınabilir. Şu an orta seviye bir makine arıyor olsam arçeliğe bakardım.

En üst model Bsh alacağıma da o bütçeye miele giriş seviyesi modellere bakardım.

Kapasite olayına da pek takılmazdım. Üzerinde 10 12 kg yazan makinelerin o miktarı yıkayabileceğine inanıyor olabilirsiniz ama maalesef pratikte işler pek te öyle olmuyor.

60 cm eninde standart ölçülerde sahip bir makinede yıkayabileceğiniz çamaşır miktarı bellidir. Fizik kurallarını değiştiremezsiniz.

Bütün markaların 60-65 litre civarı hacimden daha büyük bir tambur kullanmamaya başladığında işlerin karışmış olması da bunun ispatıdır. LG Samsung Arçelik BSH vs hepsi 9-10 kg modeller çıkardığı anda sıkmada makineyi kontrol edememeye başladılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 9 Kasım 2020; 21:18:55 >

• dOmi D kullanıcısına yanıt

Sorun yaşadığında servis gelip çalışması normal dediğin de 7 yıl garanti toz olup gidiyor.

• K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt

"siz çöpe atın paranızı" lafına karşılık;

"Aklından zorun mu var yazıyı nedenle okudun" 2 adet hakaret, ilginç. bu benim görüşüm boşa giden para var, burada hakaret yok, seviyeni takın derim.

2700tl olan 12kg regal ile 5000tl olan 12kg x firması arasındaki tam olarak fark nedir onu yazsan daha makbule geçer, yoksa ezbere marka fanboyluğundan öte gitmeyecek.

kendi bildiğim konulardan örnek vereyim, bana 500tl'lik 70-300mm tamron lens ile 70-300 canon L serisi 10 bin liralık lensin farkını sorsan biri daha kaliteli ondan demem fotografın köşesindeki keskinlikten, vignete, chromatic abr. kadar tüm nedenini yazardım.

ama ortada 2 katından fazla fark var bir neden yok daha iyi yıkadığına ilgili. e cevap olmayınca tek düşündürten şey malzeme kalitesi, sesi gibi şeyler oluyor ben de doğal olarak 7 yıl hakkım var umrumda olmaz diye düşünüyorum.

hiçbir servis bariz sorunlu olan ürüne normal bu diyip gidemez benim evimden ayrıca.

tekrar soruyorum normal bir şekilde 2 katı fiyat farkını gerektiren şey nedir yazabilecek var mı?

Gidemez diye bir şey yok. Bunun sesi böyle der gider milyonlarca yaşayan var senin gibi hayal aleminde bana yapamaz edemez dedikten sonra kafana takma zaten :)

Vestellerde 8kg dan sonrasi sorunlu bir türlü sıkmaya gecemiyor makine dengesiz yuk olduğunda sonsuz döngüye giriyor makine yazilimsal hatalari var servis çağırınca çamaşırın bir kismini bosaltin parça parça yıkayın diyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.