Şimdi Ara

1080p izleyemiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
1.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Donanımım: AMD Athlon x2 4400+ 2.30Ghz - M2N anakart - Palit 9800GT (1gb/256bit) dx10 - 2x2gb 800mhz kingston ram - Vista Ultimate 64bit işletim sistemi.

Arkadaşlar 720p videoları izlerken hiç bir sıkıntım yokken. 1080p indirdiğim videoları (mkv) oynatırken sıkıntı çekiyorum. Gom açıyor donuyor, vlc'de ses ve görüntü eş zamanlı gitmiyor, km player kurdum keza aynı terane. En baba PowerDVD 11 kurdum onda biraz insaflı oldu oynuyor ama altyazılar sorun ordada :S Eğer oynatmak için bildiğiniz bir yöntem ve ya yol varsa yardımcı olursanız sevinirim. Yada sistemdeki işlemci mi değiştirmeli miyim ? Değiştirmeliysem tavsiyeniz nedir ?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Merhaba umarım bilgili arkadaşlar en kısa sürede yardımcı olurlar.
    Benim soyleyebilecegim çok fazla şey yok kusura bakma.
    Ekran kartın kesinlikle yeterli. Benim gözümde işlemci bir düşük. Kolay gelsin.
  • Splash lite ekran kartını kullanarak işlemci yükünü azaltır ve hd videoları akıcı bir şekilde oynatır.

Alternatif olarak splayer kullanabilirsiniz ama splash lite daha başarılıdır ...

Splash lite indirebileceğiniz adres :mirillis.com/en/products/splash.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ated90 -- 4 Ocak 2012; 20:53:26 >
  • Yardım için teşşekkürler splash lite'ı kurup deniyorum ve bilgi veriyorum ;)
  • ated90 isimli arkadaş çok sağol sayende sorun kalmadı şuan için ama bununla da olursa artık işlemciyi değiştiririm :D
  • Olacağını zannetmiyorum. Çünkü işlemci yerine ekran kartını kullanıyor. Ekran kartını kullanabilmesi için ayarlardan o özelliği işaretlemelisin.
  • Splash Pro Ex kurdum son çıkanı 1.7.1. Ayarlardanda donanım hızlandırması işaretli kendiliğinden , gayet iyi şekilde izletiyor. Şimdi birkaç başka 1080p indirip görücem :))
  • H264 çözme işlemini ekran kartına yaptıran bir decoder de kullansanız işinizi görür.

Ben programımı değiştirmek istemiyorum diyen arkadaşlar, CoreAVC x264 decoder vasıtasıyla ekran kartına çözdürebilirler.
  • Bilmeyenler için 1080p bir filmi full yazılım ile çözüp izlemek için 2 çekirdek 1.4 ghz işlemci 200mhz ram gibi değerler yeterlidir.
  • Merhabalar bu konuda benimde bir sıkıntım var sıkıntım şu yönde 1080P türkçe alt yazılı filmi rahatlıkla izliyebiliyorum ama bunu Full türkçe izliyemiyorum acaba böyle bir imkan varmı..? codec veya başka bir programla izlenme imkanı varmı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.