Şimdi Ara

1080 Ti yi 2k İçin Yeterli Buluyormusunuz ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1080 Tİ rise of the tomb raider the witcher 3 gibi oyunlarda 2k 80 fps genelde yakalıyor yer yer 100 ün üstünede çıkıyor ancak benim fps de yakındığım konu ani 60 fps altına düşmeler. Ani bu düşüşler kimi oyunda rahatsız edici olabiliyor. Bu kart şimdiki oyunlarda 2k 60 fps altına sekmesede mass effect andromeda, the witcher 3 gibi oyunlarda 70 altına düştüğü sahnelerde oluyor.
    Ben bu kartı 2K için alıcam ama korkum bu 60 fps altına sekmeleri yakın zamanda 2k çözünürlükte yaşarsam üzücü bir durum olur.

Bir başka sorum G SYNC monitörlerde bu 60 fps altına ani düşüşlerdeki rahatsız edicilik kalkıyormu sağladığı akıcılık bunu ortadan kaldırıyormu ve bu monitörlerde 40-55 civarı fps ler de akıcılık nasıl kullananlar bilgi verebilirmi ?

G SYNC monitörlerdeki fikirlerinizide alabilirim TN Panel 1 ms mi yoksa IPS panel 4 ms mi ? benim G SYNC monitördeki şimdilik düşüncem Asus'un son tanıttığı CURVED 2k TN PANEL PG27VQ. TN panel olmasından kaynaklı HDR desteği eklenememiş o üzdü biraz. yalnız quantum dot desteği sayesinde renkler diğer TN panellere göre daha iyi olacak sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filozof1281 -- 24 Nisan 2017; 18:24:30 >

• GTX 1080 Ti 2K'ya yetmezse hangi kart yetecek?

Kısacası fazlasıyla yeter, ama oyuna göre bu bahsettiğin ani düşüşleri yaşamamak için daha iyi bir işlemcide gerekebilir, bu ani düşüşlerden kurtulmak sadece ekran kartına bakmaz. Bazı oyunlar var GTA V gibi, yeni bir i7 işlemci kullanmadığın sürece oyunda saniyeden kısa bir kasma yaşarsın, ama saniyeden kısa olsada rahatsız edici olabilir. Bu ekran kartının sorunu değil ama işlemcinin sorunu.

Benim sistemin Ryzen 1700X, GTX 1070, ve 1440P 144Hz monitörde oynarım kendi tecrübemi size aktarayım.

Rise of the Tomb Raider'ı daha yeni bitirdim. Yüksek ayarlara yakın ortalama 70-80FPS görüp oyunda fark edilebilir ani düşüş hiç hissetmedim hatırlamıyorum.
    GTA V oynarım, neredeyse bütün ayarlar en yüksekte ve 60-80FPS arası görürüm ortalama. Bahsettiğiniz rahatsız edici ani düşüşleri yaşamıyorum.
    Bide Battlefield 1 oynarım Ultra-Medium karışımı... bu oyunda 90-120FPS görürüm ve ani düşüş hiç yaşamam. Özellikle BF1 için mutlaka en az 90FPS hedeflerin ve onun altına düştüğümü hiç görmedim ve bir rahatsız edici düşüş hiç hissetmedim.

Bu performansları GTX 1070 ile ediniyorum. GTX 1080 Ti ile kat kat daha iyi performans alırsınız.

Ama şu da var dediğim gibi. Bu ani düşüşleri yaşamamak için iyi bir işlemcide şart. Bundan önce GTX 1070 ile i5 3570 kullanıyordum ve bu üç oyun ile düzenli bir kasma yaşardım. Bu üç oyun işlemciye çok önem veren oyunlardır. i7 veya yeni Ryzen 7ler ile sorun yaşamazsın... ama bir i5 ile kasma sorunu yaşarsınız.

Hocam bide G-SYNC IPS 4ms dediniz... kullandığım monitör IPS ve 4ms response time a sahip. Daha detaylı cevap yazarım ama şu an biraz yoğunum. Sonra mesajı editlerim veya size PM atarım. Merak eden veya sorusu olan da PM atabilir.

Edit:

G-Sync monitörlerde şahsen IPS tercih ederim. Azcık daha yavaş piksel yenileme hızı olsa da daha iyi renkler için değer. BF1 120FPS ile istediğim akıcılığı alıyorum, daha yavas piksel yenileme hızlarını fark etmiyorum.
    Ayrıca farkındaysanız BF1 dışında 120FPS'lik akıcılığı hedeflemiyorum o yüzden 1ms'lik piksel yenileme hızı önemli olmuyor. G-Sync ile istediğim akıcılığı 75FPS civarında almaya başlıyorum.

Son olarak, oyunlar 65FPS'nin altına düşmediği an, G-Sync sayesinde benim için akıcılık kaybolmuyor. Normalde 120FPS oynadığım oyun 65'e filan inerse belki fark edebilirim ama rahatsız etmez. Ama 60'ın altına indiği an bir yavaşlama kesinlikle hissediyorum ve 100FPS'den 60FPS altına düşüşler rahatsız edici. Ekran yırtılması hiç olmuyor, tabii bu G-Sync'in ve Freesync'in asıl amaçlarından biri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IG -- 25 Nisan 2017; 6:25:4 >
  • G SYNC Monitor ile 144hz 2k. Eger normal monitor alacaksan (hedef 60 fps ultra ayar MSAA ise) 2k karti 1080ti
  • 1 tane yetmez şöyle 3 5 tane lazım :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • paneli henüz almadıysan önerim lg 34uc79g modeli. 34inç 2560x1080 çözünürlükte 144hz freesync monitör. freesync her ne kadar işine yaramasa da gtx1080ti takınca fast sync açar yoluna devam edersin. panel ips zaten. akıcı canlı geniş geniş oynarsın. gerçi 4x msaa in altına düşmemen lazım piksel yoğunluğından ötürü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.