Şimdi Ara

1080 ti ye güç kaynağı tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hocam sistemin diğer bileşenlerini de bir yazsana sağlamından bir hesap yapalım?
    Bir de maksimum bütçen nedir kasa ve PSU için?
  • massacrer kullanıcısına yanıt
    hocam 1080 ti zaten baya bir güç çekiyor i5 6600k var z170 anakart 16 gb ram 4-5 tane fan olacak işlemci ekran kartında oc olur 600 yetse bile gerek yok 750 al kafan rahat olsun. Bütçe ikisine 600-700 civarı, aradaki farka değmedikçe pahalı ürün almayı sevmiyorum, kasayıda aslında ucuz almak istiyordumda siverstone primera ön fanların dışarıdan görünümü çok hoş.
  • Hem işlemci hem de ekran kartı overclock yapıldığında 12V kanalı 550W'a kadar pik güç ihtiyacı duyacak. Bu durumda kesinlikle minimum 750W almak lazım hocam haklısın. Bütçe kısıtının farkındayım ama ben olsam 1080Ti gibi bir kartı ve overclock yapacağım işlemciyi son derece sağlam bir güç kaynağına bağlardım. 5000TL'lik sistemi besleyecek tek kaynakta 100TL farktan kaçmazdım.

https://outervision.com/b/gwtukz

Kendi sistemimde bile Thermaltake Core V51 içerisinden çıkan Thermaltake SmartPower 750W yerine Corsair RM750x aldım. Overclock için verdiğim voltajları 0.02V falan aşağı çekebildim ve aynı prize bağlı olan hoparlörümdeki parazitlenme kayboldu. O nedenle diyeceğim mutlaka üst kalite bir PSU alman. Acele etmez Amazon üzerinden uygun fiyata iyi bir güç kaynağı almayı düşünürdüm. Ne yazık ki 400TL mertebesinde üst düzey 750W ürünleri burada satılmıyor. Şu aşağıdaki iki ürüne bir bak hocam istersen illa Türkiye içinden olacaksa.

http://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-fsp-hydro-g-hg750-750w-fiyati,8958137.html
    http://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-seasonic-sea-m12ii-750-750w-fiyati,3537516.html

• Donanimhaberde 1080 ti oc yaparak güç değerlerini paylaştığı incelemesi var mesut çevik in. 420 watt çekiyormuş. Bence 750 watt 80+ bronz yeterli gelecektir. V51 de psu lu güzel bir kasa onuda almayı düşünmüştüm. 750 watt %80 verimlilikle min 600 verir herhalde? Aerecool kcas 800 watt 80+ var ama güvenemedim pek kaliteli değildir diye. Saçma fiyatlar olmadıkça kaliteli psu almak isterim tabi. Şimdilik 750 watt 80+ bronz alayım sıkıntı çıkarsa ileride daha iyisini alırım. Psu kasa gibi parçalara bütçe artırırsam 1080 ti yi zor alacağım :)

@Frank Sobotka
    Onu bende gördüm ama bazı yerlerde hem pencereli hem penceresiz resmini falan koymuşlar, arayıp sormak lazım kesin bilgi almak lazım. Aynı isimde hepsiburada penceresiz satıyor çünkü.
  • Hocam verimlilik hesabı o şekilde yapılmıyor. Güç kaynağı her şekilde 750W verir. 750W verebilmek için prizden çekeceği elektrik miktarına göre verimlilik ölçülür. Yani %85 verimlilikle çalışan bir güç kaynağının 750W güç vermesi durumunda prizden çekeceği elektrik yaklaşık 882W (750/0,85) olacaktır.

Yine Amazon'da EVGA GTX1080Ti şu an 3250TL civarında.
    https://www.amazon.com/EVGA-GeForce-GAMING-GDDR5X-Technology/dp/B06Y15DWXR

• Yani 750 watt değerini sisteme verebiliyor o zaman sistemin tüm ihtiyacnı karşılar ama fazla elektrik çekip faturayımı kabartır? Hocam amazondan alışveriş yapmadım, yapmayada sıcak bakmıyorum. Psu da 50-100 fazla verir tr den alırım, ekran kartı olarakta yurtdışından 3250 liraya ürün almak bana yanlış geliyor. Ekran kartını 3. yılında yakmış biri olarak yurtdışı üründe bu sıkıntı olursa ne olacak? Şimdilik 1080 ti almayacağım öncelikle şuanki kasamı hdd psu vb şeyleri yenileriyle değiştireceğim en son olarak 1080 ti gelecek. Bir üstteki arkadaşın attığı kasanın yan tarafı pencereliyse ya onu alacağım ya da silverstone kasa alıp yanınada güzelinden 750 watt 80+ bronze psu almayı düşünüyorum. High Power 750W 80+ Bronze aklımdaki güç kaynağı.

@Frank Sobotka
    Kasayı 120 lira daha verip hem görselliği hem ekstra fanlarından ötürü silverstone primera almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 21 Temmuz 2017; 16:15:33 >

• Aynen verimlilik düştükçe prizden çeken elektrik artar. Amazon denen firma Türkiye'deki herhangi bir internet tabanlı alışveriş sitesinden kat be kat kaliteli ve müşteri odaklı. Problemlerin çözülmesi kesinlikle daha hızlı. Gümrük işlemleri bile öncelikli ve tamamen onların sorumluluğunda.

Dediğin gibi tek risk garanti. Ekran kartı için bu risk evet katılıyorum ama PSU için ben garanti derdiyle uğraşan eden görmedim duymadım (bu olmadığı anlamına gelmiyor). Velev ki böyle bir problem oldu adamlara gönderiyorsun ve EVGA gayet hızlı tepki veriyor. Türkiye'den daha hızlı tepki alanlar ve yeni gelen ürüne gümrük ödemeyenler oldu.

Son karar elbette senin hocam ama ben 1080Ti kullanacaksam High Power'a para vermezdim. Kasa olarak da Phanteks, NZXT ve Thermaltake gibi markalar varken Silverstone'un nispeten daha basit kasasına yönelmezdim.

Amazon hakkında kötü yorum duymadım. Yurtdışı sitesi bizim yurtiçi sitelerinden daha hızlı çözüm üretebiliyor. Psu bu kadar konuşmaya bile değmez bence 300 liralık parça 1-2 sene sonra sıkıntı çıkarırsa daha iyisini alırımda şuan alamam 1080 ti ye bütçe lazım. Senin tr den 300-350 ye psu önerin nedir. Kasa olarak Silverstone un görüntüsü çok hoş ve 4 fanla geliyor. Diğer kasalarda 1-2 fan oluyor genelde. Silverstone kasa + psu veya direk olara cooler master psu lu kasa almayı düşünüyorum. Daha hdd ve mekanik klavye alacağım :)
  • Kasa olarak Silverstone tipi açık konuşayım bana da çok güzel geldi lakin bende Thermaltake hastalığı var objektif bakamıyorum çok

300TL mertebesi çok sıkıntılı bir mertebe hocam ya. Tek önerebileceğim High Power ürünü şu durumda. En azından birçok kullanıcısı var ve kronik bir problemi yok gibi gözüküyor şu durumda. Biraz açarsan bütçeyi FSP Hydro 700 var ama o da CoolerMaster MasterWatt 700 Lite gibi 700W.

Mekanik klavyede Logitech G710 diyeceğim ama orası biraz da zevk işi olduğu için çok dalmayayım

Ekleme: FSP Hydro 700 fiyatı iyiymiş. 700W kafana yatarsa bu da düşünülebilir.https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8255

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi massacrer -- 21 Temmuz 2017; 17:46:45 >

aerocool p7 c1 modeli hem ledli hemde ekstra yapıştırmalık ledler çıkıyormuş, yan tarafı zaten ful tempered glass, anakartlarda bile led varmış artık bu kasaya alıp koysan çok güzel olur :)

cm lite 700 de 300 lira mı ne, fsp markasını bilmiyorum, zaten psu lu kasa alırsam psu araştırmama gerek kalmayacak.

Klavyeyide fp olarak bakacağım yoksa stelseries m800 alırım :) g610/810 veya cooler masterkey mekanik klavyeyi düşünüyorum.

Fsp yi bilmiyorum ama 700 yerine 750 alalım benzer fiyatta 750 alınıyor zaten.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.