Şimdi Ara

1060 6gb i5 8400 oyunlarda stutter/fps düşüşü sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
1.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşımla farklı illerde yaşıyoruz maalesef. Ama defalarca format attım değişen bişey olmadı. Bu arada 2'mizde Windows 10 kullanıyoruz.
  • Bi ram ekleyerek deneyin derin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belki arkadaşınızda da takılmalar oluyordur ancak farkında değildir. Bazısına 40 fps bile akıcı geliyor çünkü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Clastro C kullanıcısına yanıt
    https://youtu.be/1kZvtKNB7V4

Hocam bendeki boyle bir takılma sizdede aynımı takılma youtube attım izle

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bayaltog kullanıcısına yanıt
    Evet hocam. Aynı şekilde tüm oyunlarda oluyor.
  • onkuba kullanıcısına yanıt
    Keşke oyunları 30 fps takılmadan oynayabilsem diyorum. Fps genelde yüksek ama 5 10 fps azalmalarda anlık takılma oluyor.
    Rica ediyorum bir çözüm bulursanız banada iletin.
    Hocam bende önceden bu sorun yoktu öceden i5 4570 vardı ve herhangi bir sorun yoktu taa ki i7 4770 alana kadar sonra takılma olmaya basladı anlamadım gitti

Hocam kafayı yicem pc yi kırıp atıcam cope yav egerki bulabilirsem atarım merak etme hocam

Teknoloji şans işi. Bende çözüm arıyorum bir şey bulabilirsem bende yazarım.
    Benle paylaştığım videoyu bi konu açarak paylaşsana belki bişeyler çıkar.
    https://youtu.be/zGwKk9rYzKA

Hocam bu videoya bak bi 5:10 saniyeden itibaren izle cünkü bende i5 4570 varken bu takılmayı yaşamıyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayaltog -- 15 Aralık 2018; 9:58:50 >
    Bi çözüm bulabildin mi acaba ?
    Hocam bulamadım ama ben ramden kaynaklanıyor gibi bir his var bak sendede tek modül ram var bendede bende 2 tane ssd var birinde windows birindede oyunlar var bence ramden kaynaklanıyor ben ram buldum onu almayı planlıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayaltog -- 24 Aralık 2018; 16:7:37 >
    Bak burda ne buldum

1060 6gb i5 8400 oyunlarda stutter/fps düşüşü sorunu

https://www.technopat.net/sosyal/konu/msi-h81m-p33-ve-i7-4790-i7-4770-uyumu.629709/

• hocam benzer durumu bende tek kanal 2666mhz ram kullanirken yasamistim. rami 2400e dusurmeyi bir deneyin. heroes of the storm oynarken alakasiz fps dusuyordu. 2400 de ise cok nadir oluyordu. (simdi cift kanala gectim 2666 mhz de problem yok, ciddi manada performansi fark edebiliyorum)

benim ram tek basina nedense 2666 ta stabil calismiyor da olabilir. donanim konusunda bilgili oldugum hic soylenemez, elimde ne imkan varsa deneme yanilmayla cozum bulmustum. o da cozmezse 2133 deneyin hic olmadi denemis olursunuz vaktinizi almaz hem.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3GB 1060 ile ( Vram sınırını geçmiyorum tabii ki ) ayni sorunu bende yaşıyorum. Özellikle 3-4 aydır bu şekilde öncesinde bir sorun yoktu. En çok bu durumla GTA 5 'de karşılaşıyorum. Battlefield 1'de de olduğu oluyor 10 dakika kadar oynadıktan sonra geçiyor. İki oyun da SSD'de kurulu.

Bence bu problemin ekran kartı driverlari ile ilgisi var gibi geliyor bana. Çünkü dediğim gibi 3-4 aydır bu şekilde. Boş bir zamanım olursa 4xx öncesi driverlari denemeyi düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben denedim ama degişen bişey olmadı. Denemek istersen en stabil sürüm 399.24. Teşekkürler ilgilenip mesaj attıgın için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Clastro

Ben denedim ama degişen bişey olmadı. Denemek istersen en stabil sürüm 399.24. Teşekkürler ilgilenip mesaj attıgın için.
    8gb ram ile oyun oynama dönemi bitti. rx570 ve g4560 işlemcisi olan arkadaşımda quake champions ve bf1 oyunlarrında 8gb tek ram ile 45 fps de gezen oyunlar sistemi 8+8gb yapınca 70-100fps ye fırladı takılmalarda bitti. g4560tan bahsediyorum bf1 bu dediklerimi bir düşünmelisin bence
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.