Şimdi Ara

1050ti fps drop sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarı alalı 1 hafta bile olmadı fakat herhangi bi oyunda 10 saniyenin 6-7 saniyesinde 70fps alırken 2-3 saniyesinde 15-20fps alıyorum.
    Bilgisayar açılırken f2 tuşuna basarak hardware diagnostic'i açtım ve sistem testi yaptım. Hiçbir donanımda bir sorun gözükmedi. Ekran kartının ve biosun son sürüm driverı yüklü. Fakat halen sorunun kaynağını bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Notebook: HP Pavilion 17-ab304nt (2ZJ49EA)
    Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 1050 Ti
    İşlemci: Intel® Core™ i5-7300HQ
    Ram: 16 GB DDR4-2133 SDRAM (2 x 8 GB)
    HDD: 2 TB 5400 rpm SATA
    SSD: 128 GB M.2 SSD
    Harici Ekran Kartı: Intel HD Graphics 630

1050ti fps drop sorunu
    1050ti fps drop sorunu
    1050ti fps drop sorunu
    1050ti fps drop sorunu

• oyun esnasında ekran kartları arasında gecis oluyor sanırım..Tumlesik ekran kartını bios uzerinden kapatıp test edin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Farklı oyunda test edip sonuclari yazmanı öneririm çünkü pubg de optimizasyon sorunları var ve de internet baglantina bağlı veya serverla alakalı drop da yaşanıyor olabilir onun ve de ekran kartı driverlarini güncelle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran kartı driveri güncel şimdi tekrar kontrol ettim. Gta 5 oyununda ve başka birkaç oyundada denedim halen aynı sorun var. Pes 18de bile 10saniyenin 3 saniyesinde 15 fps alıyorum. İşlemci çalışma hızını 800mhz ye indiriyor 73°C'yi gördüğü gibi. Thermal throttling deniyor sanırım. Bunu kapatmanın bir yolunu bulamadım. Biosta hiçbir ayar yapılmıyor çok boş bi biosu var her tarafa baktım advanced settings açılmıyor.

• https://forum.donanimhaber.com/i7-4790k-gtx-970-tum-oyunlarda-kasma-cozuldu--127000765 bu konuyu okumadıysanız bi gözden geçirin

• aynı sorun bendede var integrayı aradım son partide olabilir dedi , cayma sürem olduğu için aide ettim.

bios ve offical tüm updateleri yaptım .
    nvidia ve intel driverlarını kendi sitelerinden indirdim olmadı
    windows tekrar kurdum , windows driverlarıyla denedim olmadı
    ne yapdıysam dropun önüne geçemedim.
    1050ti fps drop sorunu

ya seride yada partide sorun var.

• Bende en kısa sürede iade etmeyi düşünüyorum. Bu bilgisayar yerine aynı fiyat seviyesinde nasıl bi oyun bilgisayarı alabilirim acaba?
  • Bu sorunu bende yaşadım iade ettim.cpu throttling kaynaklı bir sorun

• Evet ayni sorunu ben de yasadim ve integra ya videolar cekerrk kanıtları ile ilgili yolladim onlar da servise yollamışlar para iade kararım çıktı 3 gün icinde şükür. Aman diyim arkadaşlar bu adamlar yapamamistir deyip sakin pc yi satin almayın sorunlu bir seri. Aslinda cok guzel bir laptop integre bilgisayar cok ilgili bir satici ama beni hp den soguttu bu durum. Gittim vatandaki acer predator 17.3 inclik bilgisayari aldim paraya kiyip ugrasmamak icin artik.

1050ti fps drop sorunu

• Ayrica konuyu 1050 ti degil de özel olarak hp ab304nt diye guncellerseniz daha belirleyici olur zira 1050 ti nin böyle bir kasma ile tahminimce alakasi yok. Hp eline yüzüne bulaşırmış aksine imaj duzeltmek için calismasi gereken yerde

• ab304nt ile ilgili çok az kullanicisi olmasina rağmen çok fazla fps drop yaşayan gördüm. piyasada yeni yeni oturan bir leptop ve kronik arizali. fiyatida çok iyi esasen. de insan güvenemiyor.

hp imaj tazeleceğine dahada geriye gitme yolunu seçiyor herhaldr

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.