Şimdi Ara

1050 ti temizliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar 1050 ti kullanıyorum ancak oc modeli yani ayrı bir plakası yok hal böyle olunca üstü biraz tozlanmış sizce zarar vermeden nasıl tamizlerim

• Hava kompresörü ile.
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    daha ucuz maliyetli bişey yokmudur hocam baktım internetten 200-300 tl değişiyor
    el komresörü var ondan mı dıyorsunuz
    garip olabilir ama ya kartı söksem ve saç kurutma makinesi ile tamizlesem devreye zarar verirmi dıştaki plak aolmayan yere
  • Ben genelde fön makinesi kullaniyorum bi sikintisini gormedim ama fani pcbden komple ayirip temizliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • emirhanayh E kullanıcısına yanıt
    fan değil hocam sadece ekran kartı arka plakası olmadıgı için zarar vermekten korkuorum
  • Toz zarar vermez hocam bendede üst plakasız modeli var. Toz plakası 1-2 cm gibi çok kalınlaşırsa ısınma yaratır o zaman bi üflersiniz fazlalık gider zaten. Basınçlı hava spreyleri oluyo 20-40 tl filan deodorant kutularında satılıyor onla yada fön makinesini deneyinde statik elektrik olayını araştırın. Fön statik elektrik yüklermi bilmiyorum , tehlikeli bir şey pcbler için statik elektrik.
  • tamam yani toz sorun yaratmıyorsa sorun yok zaten çok toz yok uzaktan belli olmuyor dibine girersen belli oluyor
  • crybeek kullanıcısına yanıt
    Şahsen anakart ve üzerindeki kartların temizliğini sert olmasına rağmen aşağıdaki klavye fırçayla birçok defa yaptım, dikkatli olduktan sonra bir sorun olmuyor.

1050 ti temizliği

Ancak sen ince, yoğun vede yumuşak telli bir boya fırçası kullanabilirsin hem risksiz oluır hemde nalburlarda 5tl civarına bulunabilir.

1050 ti temizliği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 30 Eylül 2017; 22:59:0 >

• Fanları temizlerken kesinlikle fanı döndürtmeyin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    neden yani sistem daha 3 aylık fanların o kadar temizlenecek durumda olacagını sanmam
  • kartın arka tarafında ki tozlanmadan bahsediyorsan şöyle bir şey öneririm nalburdan en ince boya fırçalarından al kartı çıkart tozlanmanın olduğu yere fazla bastırmadan fırça ile gezdir ardından kompressör varsa onla yoksa saç kurutma makinesi ile hava tutun ilk günkü gibi olur. yıllardır IT'ye gelen anakar ekran kartı ne varsa bu şekilde temizledim bir sıkıntı olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crybeek

garip olabilir ama ya kartı söksem ve saç kurutma makinesi ile tamizlesem devreye zarar verirmi dıştaki plak aolmayan yere

Sıcak hava üflerse zarar verebilir ama bazı makinelerde soğuk havada üflüyor şu an benim elimdeki model öyle mesela. Öyle bir şey kullanabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheNewAtilla

Fanları temizlerken kesinlikle fanı döndürtmeyin

nedeni nedir hocam? Ona göre dikkat edelim bundan sonra.
  • birvarmışbiryokmuş B kullanıcısına yanıt
    devrinin dışında veya ters yöne dönünce fan yerinden oynamaya başlıyor. kısaca fana zarar veriyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.