Şimdi Ara

1000TL'ye kadar Kasa Tavsiyesi - NZXT H700i - CM MasterCase H500P - Corsair Crystal 570X

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

1000TL'ye kadar Kasa Tavsiyesi - NZXT H700i - CM MasterCase H500P - Corsair Crystal 570X

(En Son Oy Tarihi: 25.1.2021)
Giriş
  • Merhaba DH ahalisi. 2 sene önce bir sistem topladım ve artık bu sistemi biraz düzenlemek istiyorum. Sistemi toplarken x99 platformlu bir sistem toplama gibi bir planım yoktu o yüzden Corsair Spec Alpha'yı ilk çıktığı zaman almıştım fakat sonrasında sistem kasaya emanet gibi duruyor :) Bende bu durumdan biraz sıkılmış durumdayım. Yeni bir kasa alacağım ama karar vermekte zorlanıyorum.

Temel olarak 3 tane kasa arasında gidip geliyorum. Uzun zamandır Crystal 570X istiyorum ama seçenekler artınca bizimde kafa uçtu gitti. Benim sorum siz olsanız hangi kasayı alırdınız? Yada bu ayarda başka seçeneğiniz olur muydu?

Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mttzn -- 9 Nisan 2018; 15:14:54 >

• H500P candie

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 780t corsair

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eski bir kasa ama efsanelerden biri. Belki corsair obsidian 500d seçeneklerimin arasında girebilir.
  • Bekle bu kasayı al burada neredeyse çok az kişi bilir ve benim gibi araştıran kişiler çıksın bekleyip bende alacağım.Şuan amazonda türkiyeye gönderimi yok.

https://www.youtube.com/results?search_query=COUGAR+PANZER+EVO
  • H500 ün mesh li versiyonunu bekleyecekseniz bir seçenek olabilir. Ancak ilk çıkan versiyon çok iyi değil. Gerek airflow gerek malzeme kalitesi olsun.

Bu üç kasa arasından h700i seçerim. Kablolaması oldukça başarılı.

Corsair obsidan 500d nin tg rgb versiyonu hala gelemedi. 570x in yerini alacaktı normalde. Beklenirse güzel bir kasa gibi duruyor.

Tabi bir de enthoo evolv var. O da oldukça iyi bir kasa.

• H700i

@italyanaygiri'nin önerdiklerini dikkate alma, kafası herhalde 2010'da kalmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UltrAslan_06

Bekle bu kasayı al burada neredeyse çok az kişi bilir ve benim gibi araştıran kişiler çıksın bekleyip bende alacağım.Şuan amazonda türkiyeye gönderimi yok.

https://www.youtube.com/results?search_query=COUGAR+PANZER+EVO
    Couger'ı çok iyi bilirim ekipmanlarından da TR'de Nanokatalog dışında satan yok ondada an itibariyle Couger'ın hiçbir kasası tükenmiş durumda.
  • Johan Elmander kullanıcısına yanıt
    Mesh versiyonunu düşünüyorum zaten :) Havalandırma kısmı ciddi sorun çünkü H500P modelinde. H700i de çok hoşuma gidiyor ama dediğim gibi tercih yapması çok güç. Corsair Obsidan 500D'nin ön paneli şeffaf versiyonu görsel olarak güzel olabilir ama normal versiyonunun ön paneli güzel duruyor açıkçası :) Kararsız olmak çok zor :D Phanteks Enthoo Evolv veBe Quiet! Dark Base 700 seçeneklerin arasındaydı.
  • mttzn kullanıcısına yanıt
    Bana sorarsanız sıralamam,

1- H700i (Düz hatlar+ harika kablolama)

2- Enthoo Evolv (Her şeyi 10 numara sadece tasarımı çok hoşuma gitmiyor)

3- 500D (Çok güzel duruyor kağıt üzerinde ancak 1.seri H500P gibi sorunları olur mu ve ne zaman gelir soru işareti)

4- H500P (Bence bu kasada olmamış pek çok şey var. Ön mesh, üst akrilik, yan paneller tempered glass ve metal. Kullanılabilecek her materyal kullanılmış. Sanki karar verilememiş bir mühendislik ürünü gibi. Ayrıca yanlış bilmiyorsam kasanın dışı plastik. Çok büyük bir eksi bana göre bu fiyat bandında.)

Be quiet! Dark base 700'ü saymıyorum çünkü ülkemizde bulmak neredeyse imkansız.

• Johan Elmander kullanıcısına yanıt
    Phanteks Enthoo Evolv benimde hoşuma gitmedi tasarım olarak. Corsair Crystal 570X ve H700i arasında gitgellerim temel olarak canlı görmek için biraz dolaşacağım belki fikrim o zaman daha net hale gelir.

Bu arada tek tek yorumların için çok teşekkür ederim epey yardımı oldu.
  • Tabiki H700i

• mttzn kullanıcısına yanıt
    Çok acelen yoksa Cooler Master H500M.Daha piyasaya cikmadi ama cikacak bu ay.Bu kasa h500p deki hatalarin hepsinin fixlenmiş hali(airflow olarak best) ve 2tarafda camlı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smalllbrother -- 9 Nisan 2018; 12:31:50 >
  • lian li o11 wgx rog

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eazy-E -- 9 Nisan 2018; 13:6:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

H700i

@italyanaygiri'nin önerdiklerini dikkate alma, kafası herhalde 2010'da kalmış.
    Kırdın beni hocam :D xclio o zamanlar gözüme çok hoş gelirdi şimdi almam ama 780t’de bana göre hala en iyi kasadır hocam. Hatta 2 hafta önce almış bulunuyorum :D

• Coolermaster_Türkiye kullanıcısına yanıt
    Mesh versiyonu belki :) Sorunlu bir kasa almak istemem özellikle 1000tl'ye yakın bir para verdiğimde.
  • Bu fiyat aralığında benim ilk tercihim Phanteks Enthoo Evolv olurdu.

Alternatif olarak şu sıralar en çok hoşuma giden kasalardan biri Fractal Design Define R6. Her açıdan mükemmel bir kasa olduğunu düşünüyorum. Mutlaka incelemenizi öneririm. Sizde de öyle midir bilmem ama sadelik benim için çok önemli bir kriterdir.
    Define R6 -https://www.amazon.de/gp/product/B078JKF674/ref=ox_sc_sfl_title_3?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

Karar size kalmış tabi ama H700i de güzel tercih olabilir. Mesela ben de bu kasanın içindeki kablo saklama amaçlı bölmeyi sevmiyorum. Sanki çok fazla yer işgal ediyormuş gibi bir izlenim bırakıyor.

• HaybridX kullanıcısına yanıt
    Benim için öncelik genişlik ve airflow. Sonrasında ise görsellik. RGB aydınlatma yapmak isterim ama işte bunu kasanın her bölümünde mi görmek isterim yoksa yan pencere yeterli mi o kısımda karar veremiyorum :) Phanteks Enthoo Evolv seçeneklerimin arasındaydı fakat tipi diğerlerine göre hoşuma gitmedi. Diğer bahsettiğiniz kasanın 5,25" bölümleri istemediğim bölüm ve Türkiye satışı bulunuyor mu?

corsair obsidian 500d hakkında ne düşünüyorsunuz peki? :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.