Şimdi Ara

1000 tl ye kadar modem tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba. Evim 130m2, her odadan rahat çekebilcek fiber destekli bi modeme ihtiyacım var. Yardımcı olabilcek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• Hocam güncel modemlerin çoğu evin ortasına koymanız şartıyla 2,4 Ghz i iyi kötü tüm odalara sinyali verir. 5 Ghz ise menzil kısa olduğu için uzak odalarda pek randıman vermez.

130 m2 ev için 5 Ghz de menzil genişletici yada access point ihtiyacı olası görünüyor.

• tcebeci1 kullanıcısına yanıt

Evin ortasına koyucam hocam zatende, önerebilceğiniz marka model varsa bilmek isterim.

• bykrm kullanıcısına yanıt

Hocam benim favorim Keenetic HERO DSL.

2-3 ay önce piyasaya çıktı. Sizin düşündüğünüz bütçe sınırlarında kalıyor. İnceleyin isterseniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: tcebeci1

Hocam benim favorim Keenetic HERO DSL.

2-3 ay önce piyasaya çıktı. Sizin düşündüğünüz bütçe sınırlarında kalıyor. İnceleyin isterseniz.

Mevcut modeminiz var ise köprü moduna alıp Keenetic Ultra router ile güzel bir deneyim yakalayabilirsiniz bir diğer seçenek olarakta. @bykrm

• Eski modemim yok yeni evlendim.

Hocam bunla, ZYXEL VMG3625-T50B in çok bi farkı varmı ? Aradaki fiyat farkına değermi karar veremedim.

Hocam Hero Dsl yazılım yönü çok güçlü bir modem, donanım olarakta fark oluşturan özellikler;

Kablosuz Güçlendirici 

SNR kontrolü

Mesh ağı kurabilme

USB 3.0

Torrent

VPN

DNS

WPA 3 şifreleme

Sürekli yazılım desteği

Mobil uygulama

gibi ilave donanım ve yazılım özelliklerine sahip bir cihaz.

Zyxel VMG 3625 T50B işlemci, Ram ve bazı donanım ve teknolojiler yönünden HERO ile örtüşüyor fakat belli bir yere kadar. Yukarıda aklıma gelen donanım ve yazılımsal özellikler maalesef T50B de yok. Ben 7 aydır evimde T50B kullanıyorum çok memnunum fakat satıp Hero alma niyetindeyim.

Böyle düşünmemdeki sebep 10 yıllık emektar Zyxel den sonra VMG 3625 ile yaşadığım inanılmaz rahatlık. Hero ise bir nevi 3625 in biraz daha güçlendirilmiş versiyonu olduğu için gönlüm bu cihazda.

İki modemde sizi üzmeyecektir, takdir sizin.

Ekleme: VMG 3625 te gördüğüm en önemli zayıflık 2,4 ve 5 Ghz geçişlerinde yaşanan sıkıntı. Modemin yanında 5 Ghz e bağladığım telefon, uzak bir odaya gittiğimde normal olarak 2,4 Ghz e geçiş yapıyor fakat modeme tekrar yaklaşınca daha hızlı olan 5 Ghz wifiye geçeceğine 2,4 te takılı kalıyor. Ben mecburen access point alıp cihazlarımı sadece 5 Ghz e bağlamak zorunda kaldım. Fakat Keenetic modemlerde bu geçiş işlemi daha başarılı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 24 Eylül 2021; 0:35:43 >

Teşekkürler hocam. Sanırım hero alıcam.

Şimdiden hayırlı olsun o zaman. Bir takıldığınız noktada imzamdaki gruplardan yardımcı olmaya çalışırız.

• Teşekkürler.

Hayırlı olsun hocam. Gerek resmi sitesindeki sürekli iyileştirme güncellemeleri gerekse ilgili forum başlığı altındaki sağolsun değerli üstadların yardım ve destekleri zaten efsane.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.