Şimdi Ara

%100 Yerli Telefon mümkün mü? Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız ne demek istedi? özel video (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
2
Favori
5.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence konu silinsin hiç duymamıy okumamış olalım.
  • bazı gerzekler var bir hafıza kartı bile üretemeyen ülke diyorlar kendi ülkelerine.. sanki kendileri işlemci yapmışda yapamazsın diyen çıkmış gibi! misal yeni kimliklerin çiplerini yurtdışından alacaklardı yönetim değişip bunu biz yapabiliriz dediler ve üretim işine geçiş yapıldı.. bir çip yapılabiliyorsa gerekli çalışmayla yapılamayacak hiçbirşey yok! vatan haini gibi biz beceremeyiz başkaları yapsın biz parayı onlara kazandıralım diyen sivri zekalar yoldan çekilsin bu ülkede yapılamayacak hiçbirşey yok!

• Konuya Gelen Cevap sayısı 107 Video İzleyip yorum yapan kişi sayısı 5..Sayın Işık'ın söyledikleri imkansız bir şey değil..Yapılabilir Mesut ve Erdi beyin dediği gibi bugün Türkiye de araç yan parçaları üretilebiliniyorsa Telefon içinde vaad edilen parçalar üretilebilinir.
  • Oyle islemci, anakart, ram gibi parcalari uretmek disardan parcalari alip birlestirmeye benzemez. Biz uretiriz yapariz demek ucuz kahramanlik olur. Uretim asamalarini merak eden acsin videolarini incelesin. Bakanimiz avm yapacaz,konut kapacaz, yol yapacaz deseydi tamam derdik. Ulkede en iyi yapilan o. Su 13 yilda ne uretmisizki simdi uretecekmisiz. Bu saate kadar akillari nerdeymis.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeter artık! Bu ülkeyi aptal yerine koymaktan vazgeçin yapamaz edemez h.kartiymis. Herkesi kendiniz gibi görmeyin. Ben ülkeme güveniyorum yapar yapacaktır! Ama sizin gibiler sayesinde desteksiz birşeyler olmaz. Ulan insallah öyle bir sistem gelir ki o telefonları kullanmak zorunda kalırsınız. Biraz Türk olun milletin sabrını sınamayın

• Ya Seyit onbaşı da ben bu topu kaldıranam, bu kadar ağırlığı insan zaten kaldıramaz deseydi. Tarihi değiştiremezdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: multiTYRT

En ufak bir mikroçip üretimi oluşumu bile olmayan bir ülkede %100 yerli cihaz tam bir komedi olmuş. Sayın bakanlarımızdan biri yine saçma sapan konuşmuş.

Merhaba,

Kusura bakmayın ama videoyu izlemeden yorum yapan %90 gibi asıl siz saçma sapan ve boş konuşmuşsunuz. Videoyu izleyin bakalım ne demiş bakan :) Sonra konuşun da bakalım azıcık bilgi edindikten sonra da böyle saçmalayabiliyor musunuz?

Sevgiler,
    Mesut Çevik
  • Erdi keşke siyasete girsen. Seni teknoloji ile ilgili bir bakanlığın başında görmek isterdik. Bakanlıkların halini görüyoruz bilgisiz insanlarla dolu. Sizin gibi bilgili insanların devletin kademelerinde olması daha faydalı olurdu.

• İphone da amerikan ama işlemci g.kore ekran Japon üretim çin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

quote:

En ufak bir mikroçip üretimi oluşumu bile olmayan bir ülkede %100 yerli cihaz tam bir komedi olmuş. Sayın bakanlarımızdan biri yine saçma sapan konuşmuş.

Merhaba,

Kusura bakmayın ama videoyu izlemeden yorum yapan %90 gibi asıl siz saçma sapan ve boş konuşmuşsunuz. Videoyu izleyin bakalım ne demiş bakan :) Sonra konuşun da bakalım azıcık bilgi edindikten sonra da böyle saçmalayabiliyor musunuz?

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Video izlemek sart degil. %100 yerli demek her parcasi yerli demek.

Mikrocipi gectim ampul bile uretecek teknolojisi olmayan bir ulke mikrocip, lcd ekran falan uretemez.

Baska teknoloji sirketlerini parayla satin alarak bunu Turkiye'ye getirmek, bir sey uretmek olmuyor.

Konu gulunc, konuyu bakanla konusmak daha da gulunc. Milliyetci triplere girip uretiriz biz demek ise en guluncu.

Aklima Turk otomobili Imza ve Jet Fadil geldi.

Ayrica simdi gordum neymis arac yan parcalari uretiyormusuz bunlari da uretirmisiz. Arac yan parcalari ureten sirketlerin belki de basinda benim ailem geliyor. Kapi kilidi, fren balatasi, pencere acma sistemleri gibi parcalar uretiyoruz. (Yan parcalardan kasit bunlar herhalde)

Bunlara uretim diyenin aklina sasarim. Kaliplari satin aliyorsun, press makineleri satin aliyorsun. Bir tane kolu asagiya cekiyosun al sana parca, gerisi montaj.

Buna uretim diyen adamlar gordum yukarida ki kendi ailemin de dogrudan bir ugrasi oldugunu vurguluyorum.

Uretim denilen sey o kalibi kendin uretmen, parcayi senin tasarlaman. Kalibini makineyi koyup bir tane kplu asagiya indirmek uretim degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miex -- 1 Nisan 2015; 14:20:59 >

• gunun komik basligi olarak bunu sectim

• Uretmeyen montaj yapan bir Turkiye icin %100 yerli diye beklemek bayagi utopik kacar.

Bari sozde ADI Yerli firmalar yazilimsal destekte major guncelleme verseler ?

Hangi yerli firma Android 5.x.x verdi ? Hicbiri ....

Yazilimsal olarak kac muhendis calistiriyorlar merak ediyorum.

Apple bile kendi yazilimi varken yerli olabilmek adina yerli yazilim nerde ? Birkac kiytirik .apk ile mi olacak ?

Turkiye skotunun iyisi sunu yapabilir :

Hindistan Galaxy S6 modellerini kendi ulkesinde satilmasi icin kendi ulkesindeki fabrikalarda birlestiriliyor . Bari Turkiye boyle birsey yapsa da kayda deger bir ucuzluk olur birkac bin kisi de is istihdam bir cark olusur .

Her buyuk yabanci firma Turkiye de fabrikalarini kursa yine iyi ....

Yerli diye bize duygu somurusu sig yerli mali bilinci cari acik edebiyati ile kandirilmamaliyiz.

Son model akilli telefonlarin ortlama maliyeti 250$ civaridir .

• Güney Kore örneği var. Samsung, LG, Hyundai gibi markalar çıktı bu ülkeden. Az gelişmiş bir ülke iken sınıf atladılar. Güney Kore bir modeldi ve dış kaynaklar tarafından desteklendi, beslendi.

Aynı şeyin ülkemizde gerçekleşmesi mümkün değil. Kısa yoldan köşeyi dönmenin, günü kurtarmanın derdindeyiz. Üretim yok, üretimi özendirecek hamlaler de yapılmıyor. Tüketiyoruz. Dışa bağımlıyız her konuda. Tarım bile bitti.

• Yorumlara bak, cidden komiksiniz. Herkes kendisini biliyor kardeşim, gaz kaçağının çakmakla kontrol edildiği ülkeye nükleer santral yapılıyo, üretilen şeylerin vatandan için artısı olmamasına rağmen o kadar para isteniyor, sonra iki tane herif çıkmış bu ülkede yapılamayacak şey yok diyor. Kardeşim o zaman yapılmasını bekleyene kadar sen yap? Lafla peynir gemisi yürüseydi en güçlü ekonomiye ve üretim gücüne sahip olurduk zaten. Bırakın bu ayakları. Madem ülkeyi küçümseme yaptıklarını hor görme diyorsunuz, gıda dışında giyim, ayakkabı,teknolojik alet olarak hangi yerli malını kullanıyorsunuz? Ülkedeki bu durumu eleştirenlere yine Kore malı, Amerika malı cihazlarınızla yazıyorsunuz cevapları. Ne zaman ki siz kullanmaya başlarsınız yerliyi, ondan sonra diyebilirsiniz ki kardeşim ben destekliyorum bu ülke bunu da başarır. Ama sizinki laf olsun, muhalefet olsun...

• Terör ülkesiyiz...Dünya nükleerden vazgecerken rant için yeni alanlara ihtiyaç var tabi ama nükleer şaka değil...Yineliyorum terör ülkesiyiz nükleer felaketimiz olur...donanımhaberin de yoruma kapalı olarak güçlü Türkiye diye verilen reklamı çatt diye yapıştırmasını kınıyorum.Çoluk çocuk ilerde söverken günahın vebali sizin de boynunuza...Haydi hayırlısı...

• quote:

Orijinalden alıntı: ChuckMolfred

Yorumlara bak, cidden komiksiniz. Herkes kendisini biliyor kardeşim, gaz kaçağının çakmakla kontrol edildiği ülkeye nükleer santral yapılıyo, üretilen şeylerin vatandan için artısı olmamasına rağmen o kadar para isteniyor, sonra iki tane herif çıkmış bu ülkede yapılamayacak şey yok diyor. Kardeşim o zaman yapılmasını bekleyene kadar sen yap? Lafla peynir gemisi yürüseydi en güçlü ekonomiye ve üretim gücüne sahip olurduk zaten. Bırakın bu ayakları. Madem ülkeyi küçümseme yaptıklarını hor görme diyorsunuz, gıda dışında giyim, ayakkabı,teknolojik alet olarak hangi yerli malını kullanıyorsunuz? Ülkedeki bu durumu eleştirenlere yine Kore malı, Amerika malı cihazlarınızla yazıyorsunuz cevapları. Ne zaman ki siz kullanmaya başlarsınız yerliyi, ondan sonra diyebilirsiniz ki kardeşim ben destekliyorum bu ülke bunu da başarır. Ama sizinki laf olsun, muhalefet olsun...

Gıda bile ithal...

• quote:

Orijinalden alıntı: Miex

quote:

quote:

Merhaba,

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Mikrocipi gectim ampul bile uretecek teknolojisi olmayan bir ulke mikrocip, lcd ekran falan uretemez.

Baska teknoloji sirketlerini parayla satin alarak bunu Turkiye'ye getirmek, bir sey uretmek olmuyor.

Konu gulunc, konuyu bakanla konusmak daha da gulunc. Milliyetci triplere girip uretiriz biz demek ise en guluncu.

Ayrica simdi gordum neymis arac yan parcalari uretiyormusuz bunlari da uretirmisiz. Arac yan parcalari ureten sirketlerin belki de basinda benim ailem geliyor. Kapi kilidi, fren balatasi, pencere acma sistemleri gibi parcalar uretiyoruz. (Yan parcalardan kasit bunlar herhalde)

Bunlara uretim diyenin aklina sasarim. Kaliplari satin aliyorsun, press makineleri satin aliyorsun. Bir tane kolu asagiya cekiyosun al sana parca, gerisi montaj.

Buna uretim diyen adamlar gordum yukarida ki kendi ailemin de dogrudan bir ugrasi oldugunu vurguluyorum.

Uretim denilen sey o kalibi kendin uretmen, parcayi senin tasarlaman. Kalibini makineyi koyup bir tane kplu asagiya indirmek uretim degil.

Fabrikalar yapan fabrikalar kurmak...Erbakan'ın Davam kitabında bu konuda çok güzel sözleri vardı rahmetlinin. Aynı fikirdeyim. Kapı kolunu yapan makine arızalanınca almanyadan parça gelecekse bu yerli üretim değildir diyordu...

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Önce eğitim ve sağlık, gelişmiş ülke ( sanayi ülkesi ) standartlarına gelmedikçe, stratejik hedefler belirlenip ona uygun insan, kaynak, politika ve ar-ge yatırımları yapılmadıkça yerli kibrit çöpü bile üretemezsiniz. ( Bu da öyle 1 -2 nesille olacak şey değildir. )

Yerli olmaya en yakın sektörlerden otomotiv yan sanayisinin yerlilik oranı %50'yi bile bulmaz... Buradan hesap edin...

Yurt dışında marka-fabrika vb. almak alan kişi/grup dışında ülkeye bir katkı sağlamaz aksine zararı vardır.

Adama sorarlar aGa madem parayla satın alabiliyon her şeyi o zaman dünyanın üretim patronunun Araplar olması gerekmez mi ? Dünya tarihinde eğitim ve sağlık seviyesi standartların altında bağımsız ve üretim yapabilen ülke olmamıştır !!!

İran doğal gazı kesse, Rusya keza... İsrail- Amerika ambargo koysa, ülke açlıktan kırılır, dükkan kapatır...

Maalesef başta söylemiş olduğum eğitim ve sağlık olmadığı için duygularımız ile hareket ediyor, düşünüyor, kararlar veriyor, yaşıyoruz...

Ülkedeki 4 kişilik ortalama bir aile ile gelişmiş ülke 4 kişilik ortalama ailesinin dünyadan beklentileri, zevkleri, ihtiyaçları ne zaman örtüşmeye başlar işte o zaman bu ülke kendisine göre stratejik alanlarda işine gelen ürünleri % 100 ülkede, gelmeyenleri değişik oranlarda işine gelen ülkelerde ürettirir. Kullanıcıları olarak bizlerde dünyadaki en ucuz/kaliteli ürünleri kullanıyor oluruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Victory_5

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Önce eğitim ve sağlık, gelişmiş ülke ( sanayi ülkesi ) standartlarına gelmedikçe, stratejik hedefler belirlenip ona uygun insan, kaynak, politika ve ar-ge yatırımları yapılmadıkça yerli kibrit çöpü bile üretemezsiniz. ( Bu da öyle 1 -2 nesille olacak şey değildir. )

Yerli olmaya en yakın sektörlerden otomotiv yan sanayisinin yerlilik oranı %50'yi bile bulmaz... Buradan hesap edin...

Yurt dışında marka-fabrika vb. almak alan kişi/grup dışında ülkeye bir katkı sağlamaz aksine zararı vardır.

Adama sorarlar aGa madem parayla satın alabiliyon her şeyi o zaman dünyanın üretim patronunun Araplar olması gerekmez mi ? Dünya tarihinde eğitim ve sağlık seviyesi standartların altında bağımsız ve üretim yapabilen ülke olmamıştır !!!

İran doğal gazı kesse, Rusya keza... İsrail- Amerika ambargo koysa, ülke açlıktan kırılır, dükkan kapatır...

Maalesef başta söylemiş olduğum eğitim ve sağlık olmadığı için duygularımız ile hareket ediyor, düşünüyor, kararlar veriyor, yaşıyoruz...

Ülkedeki 4 kişilik ortalama bir aile ile gelişmiş ülke 4 kişilik ortalama ailesinin dünyadan beklentileri, zevkleri, ihtiyaçları ne zaman örtüşmeye başlar işte o zaman bu ülke kendisine göre stratejik alanlarda işine gelen ürünleri % 100 ülkede, gelmeyenleri değişik oranlarda işine gelen ülkelerde ürettirir. Kullanıcıları olarak bizlerde dünyadaki en ucuz/kaliteli ürünleri kullanıyor oluruz.

Finlandiya'da kişi başı milli gelir 30 bin dolar civarında. Dünyanın en zengin ülkelerinden biri. Teknoloji alanında sözü geçen ülkelerden.

Buna rağmen hastaneler ücretsiz. Ayrıca hastanelerde kusursuz hizmet sunuluyor. Her doğan çocuk için yardım yapılıyor. Eğitim çağındaki çocuklara sübvansiyon yani destek var. Üniversite çağındaki gençlere destek ve kredi imkanı var. İşsizlik maaşı var. Tam bir refah ülkesi.

• Çeşke üretsek.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.