Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

100 mt kablo cekecem hız dusermi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
14
Cevap
0
Favori
359
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Network ve Güvenlik >> 100 mt kablo cekecem hız dusermi
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    268 Mesaj
    100mt falan kablo cekecez adsl modeme wirelessmı kullansak kablomu?kabloda bu kadar mesafede hız dusermi sinyal kalitesi falan adsl icin konusuyorum

|
    |
  • Yarbay
    3282 Mesaj
    yaw arkadaşım adsl için network kablosundan başka ne kablosu çekicenki.Network kablosu ise bahsettiğin bişiy olmaz tabi cat5e veya cat6 kullanmalısın.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    453 Mesaj
    baba sınır 100 oldugu için 90 ı geçmemeniz tawsiye ediliyoo. ama denemedim. sözde paket kayıpları olabiliyoomus 90 soonası
    |
    |
  • Çavuş
    82 Mesaj
    Walla ben kullanıyorum internet yani adsl açısından bir sorun yok henüz :) gayet güzel ama network yani ağ komşularımıa ulaşmak istediğimde birazcık bekleme yapıyor onun dışında bir sorunum yok :)
    |
    |
  • Yarbay
    4501 Mesaj
    +1 kaksi bende henuz cok ciddi bi soruna rastlamadım..
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    1223 Mesaj
    kaliteli cat5e kullanırsan problem olmaz.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    571 Mesaj
    cat6 çok fazla olur hemde pahalıdır hiç gerek yok. en mantıklısı cat5e olacaktır. kablo uzunluğuna gelince literatürde 100m den sonra veri iletimi bozulmaya başlar araya switch vb.. bişi koymak gerekir deniliyor. ama uygulamada 126 ve 138 m kullananlar (benim duyduğum) hiçbir problemle karşılaşmadığını söylüyorlar. "ben bunun okulunu okudum bize böle öğrettiler koca prof. yanlışmı anlatacak vs vs." ile "ben okul falan dinlemem kardeşim sana ne diyorum ben ...m kablo çektim hiç bi sorun yok diyorum sana" diyenler arasında çekişme devam etmektedir. bu davanın ne zaman son bulacağı bilinememektedir...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    657 Mesaj
    kablonun geçtiği ortamda manyetik alan oluşturacak bi durum yoksa
    kabloda zedenleme v.s. gibi sorunların yoksa 100 mt de sorun cıkarmıyor
    bende 120 mt lik bir yer var. bağlantı hızın diğer makineler e göre yavaslayabilir. Networkteki yogunluk tan en fazla en uzaktaki makine etkilenir. bunları gözününde bulundurarak kullanacagın uygulamalar a göre kabloyu cek ortaya yakın yerdeki kabloyu biraz fazlalık bırak sorun cıkarırsa araya swich koyarsın
    |
    |
  • Yüzbaşı
    355 Mesaj
    hiç bişe olmaz ben kafede kullanıyorum eb fazla %5 ila 1o arasında kaybın olur onu da çoğu zaman belki hiçbir zaman anlayamazsın
    |
    |
  • Çavuş
    56 Mesaj
    cat5 kablosuyla 150m kadar bi sorun yaşamazsın tabi diyememki sana veri tıkansferinde biraz performans düşüklüğü yaşamazsın...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    254 Mesaj
    Ağ rehberindeki 100baseT(CAT 5)ile ilgili tanım şu şekilde:<font color='blue'>" 100mhz baseband Twistedpair ethernet. Genelde 100 metre uzunluğa kadar veriyi sağlıklı bir şekilde iletir. "</font id='blue'>
    Bu demek oluyor ki 100 metre mesafe için tatmin edici bir sonuç almak garanti edilemez. Fakat başka bir çözüm, araya "tekrarlayıcı" eklemek. Fiyatlarını bilmediğim için mantıklı bir çözüm müdür bilmiyorum..
    |
    |
  • Yüzbaşı
    532 Mesaj
    valla bende 20 metre kablo için böyle bi soru sormuştum iki üç apartman öteye gönderenler olduğunu öğrenince sorumu geri aldım aynen ehuee[afro]
    |
    |
  • Admin
    2220 Mesaj
    25 metre kullaniyorum sorunsuz sorunsuz sorunsuz
    |
    |
  • Yüzbaşı
    401 Mesaj
    200 mt ye kadar her türlü bakır kablo kullanılabilir.
    fiberoptik 200 ve üzeri için gerekli
    |
    |
  • Yarbay
    7513 Mesaj
    78mt kablo cat5 kullanıorum hemde(12" bass lı hoperlerin ayagının altından gecio gerisini dusunun artık) cmr4 de 1-2 enfazla 3 ms ping atıor... cross catır catır bence switch warsa ve manyetik alan yoksa korkma derim
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
SEO
haberler
Masal
Mobilya Takımları
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.