Şimdi Ara

100 mbps internet kullanıyorum ama laptopta hızım 10 mbps sabit

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar biraz önce internette yaşanan bir sorun sebebi ile superonline ile görüştüm ve onların yönlendirmesi ile modemi resetledim. Bu işlemin ardından telefonum yada masaüstü sistemimde sorun olmazken sadece laptobumda internet hızım 10 mbpsnin üzerine çıkmaz oldu. Hız testinde çıkan sonuç genel kullanımda da kendini gösterdi. Mesela steamde güncelleme yaparken de hızım 10 mbps yi geçmiyor. Modem resetleme öncesine kadar laptopta böyle bir sorun yoktu. Türk mantığı ile yeniden başlatma da yaptım sonuç aynı. Killer wifi kartı mevcut alette. 130 mbps down ve upload destekli. Sorun neden kaynaklı olabilir bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim

100 mbps internet kullanıyorum ama laptopta hızım 10 mbps sabit

• Ağ bağdaştırıcısına gir oradan ethernet bağlatısına sağ tıklayıp özellikleri aç. Yapılandıra tıkla gelişmişe gir orada hız&ikili seceneği var. Oradan 100 mbit tam ikiliyi seçersen düzelir diye düşünüyorum. Şu an yanımda bilgisayarım olmadığı için ezbere yazdım yanlış tarif etmiş olabilirim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: starthacker

Ağ bağdaştırıcısına gir oradan ethernet bağlatısına sağ tıklayıp özellikleri aç. Yapılandıra tıkla gelişmişe gir orada hız&ikili seceneği var. Oradan 100 mbit tam ikiliyi seçersen düzelir diye düşünüyorum. Şu an yanımda bilgisayarım olmadığı için ezbere yazdım yanlış tarif etmiş olabilirim.

Hocam sen ethernet demişsin ama zaten kablosuz bağlantı söz konusu. Kaldı ki sorunu çözdüm. Daha sonra benzer sorun yaşayanlara yardımcı olması adına buraya yazayım. Modem arayüzünde ağ kanalı diye bi muhabbet var. Benim loptop 5 ghz bandında bağlantı yapıyor ve ilk başta ağ kanalı 44 idi yani en alt kanalın bir üstü. Onu 140 gibi bir değer var seçilebilecek en üst kanal onu seçtim ve şimdi sıkıntısız tam hız alabiliyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.