Şimdi Ara

100 Mbit İnterneti Kablosuz sorunsuz almak için Kılavuz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şimdi arkadaşlar yazdığım tüm bilgiler deneme yapa yapa bulunan biligilerdir,
    Hani işinize yarar yaramaz bilmem fakat hız sorunu yaşayan denemekle zarar görmez düşüncesiyle payşaşmak istedim.

Öncellikle evinizdeki hat 50 mbit üzeri destekliyorsa ve alıcaksanız ilk kural

2.4 ghz modemle en fazla 50 60 civarı zar zor alırsınız

O yüzden 50 mbit üzeri için 5 ghz modem şart diyebilirim.

Örnek olarak ben Tp Link Vr 400 modemimi koridora kurdum normal varsayılan ayarlarla
    Kabloyla speedtest testinde 91 mbit alıyordum fakat kablosuz 5g bandına geçtiğimde 90 civarı,
    uzaklaşıp yan odaya geçinde ve arada duvar olduğunda 70 e kadar düştüğü oluyordu
    Bende modem sinyalini optimize etmek için
    1)Modemi evin mümkün olduğu kadar en orta yerine yerleştirdim,
    Sonra telefona uygulama yüklleyip 3 anten için en uygun konumunu bulmaya çalıştım ve çalışmalar sonucu
    En sol anten hafif sol ortancı anten tam orta dikey ve en sağdakide hafif sağ olarak ayarlayınca en iyi sonuca ulaştım diyebilirim
    2)Modem arayüzünden modem ayarlarınızda var ise gelişmiş tuşuna basın, oradan kablosuz bölümünü seçin
    orada kanal ve mhz bölümü olacaktır siz ordan;
    2.4 ghz için:Kanal:13 ve mhz bandını 40 olarak ayarlayın (b.g.n karma)
    5 ghz için:Kanal 48 ve mhz bandını 80 olarak ayarlayın (a.n.ac karma)
    3)Ağ-Lan ayarları bölümünde birincil dns ve ikincil dns ikiside 0.0.0.0 olarak gözükür onu 1.1.1.1/1.0.0.1 olarak değiştirin
    böylece cloudflare in dns sini kullanmuş olursunuz ve ping sinyaliniz 7 ise 5 e felan düşer daha hızlı olur onun haricinde İss nin kullandığı dns den her türlü daha hızlıdır ama yinede bu son ayar size kalmıştır.

Bu ayarlar ile her odada şuan 80 civarı alıyorum normalde en uzak oda 50 fln çekiyordu
    fakat kablosuzda her odada son hız isteyen varsa
    linkteki 5 ghz repeaterlardan bitane alsın örnek olarak yatak odasuna geçtin bişey indircen 70 80 yetmiyor full hız istiyorsun oradaki prize tak,
    oturma odasında takılacaksınız oradaki prize takın vsvs
    ekteki ürünle her odada en az 88 90 yani full hız alırsınız
    fakat kurarken repeater ayarlarından repeaterin 2.4 ghz bandını komple devre dışı bırakın sadece 5ghz bandını kullanın

Ben sorunu bu şekil çözdüm eğer sizde aynı sorununu yaşıyorsanız buyrun deneyın kaybedecek birşeyiniz yok

Kolay gelsin
    https://www.amazon.com.tr/Tp-Link-RE205-AC750-Wi-Fi-Extender/dp/B0783PHTJJ/ref=asc_df_B0783PHTJJ/?tag=googleshoptr-21&linkCode=df0&hvadid=343228531197&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=10209000299037600369&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1012782&hvtargid=pla-404370636213&psc=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ClockerTr28 -- 29 Mayıs 2020; 19:19:56 >

• Modem koridorda ben balkonda arada 3 duvar var ve sonuç:

100 Mbit İnterneti Kablosuz sorunsuz almak için Kılavuz
  • ClockerTr28 C kullanıcısına yanıt
    Keenetic extra dsl modemini önerebilirim dediğiniz modeme göre daha stabil ve guncelleme destekli bir modem hocam hemde mesh olarak kullanilabiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • astanca111 A kullanıcısına yanıt
    Ben oda oda sok çıkarı kolay olsun diye bu tarz birşey aldım açıkcası
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.