Şimdi Ara

100'lük CUB aldığımızda motorsiklet harici oluşacak resmi masraflar nelerdir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamunaleyküm arkadaşlar, bisikleti çok seven ve sürekli kullanan biri olarak artık sıcakların da iyice artmasıyla işe, sağa sola gitmek için bir cub almayı düşünüyorum. Araştırdığım kadarıyla vergisiz bir model tercih etmeme rağmen motorsikletin 3'te biri belki yarısı kadar bir meblağı resmi işlemler için harcayacağım.

almayı düşündüğüm model bu, sıfır almayı düşünüyorum.
    http://www.mondialmotor.com.tr/model/cub/100-sfc-snappy-x

Bildiğim kadarıyla,
    1- Sigorta - 89 doğumluyum, ilk defa bir vasıta alacağım üstüme, bu yüzden sigortanın çok çıkacağı söyleniyor. Tahmini rakam ne çıkar? Sigorta yıllık mı oluyor?
    2- Noter - 120tl civarı diye biliyorum
    3- Ruhsat - 100tl civarı diye biliyorum
    4- Plaka - 20-30tl civarı diye biliyorum

gibi resmi prosedürler var motoru kullanabilmem için. Bunların dışında herhangi bir resmi masrafım olacak mı? Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum

• bende geçen hafta cup motor aldım. Bu konuyu yukarıya taşıyorum, benimde bu konu hakkında yardıma ihtiyacım var.
  • Hangi marka model ürün aldınız. Konuda belirttiğim işlemler için ne kadar ödediniz. Özellikle sigorta açısından yaşınız kaç ve ilk motorsikletiniz mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • md3likan M kullanıcısına yanıt
    çelik marka aldım. yaşım 17. Şuan daha vize sigorta yapılmadı, o yüzden fiyatları bende bilmiyorum. Fakat ucuz demişlerdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sigorta ucuz değil kardeşim. ilk motor olduğu için ve yaş da genç olduğu için 600-700 bile çıkabilir. bi blogta okumuştum. arkadaşın 700 lira mı ne çıkmıştı.
  • md3likan M kullanıcısına yanıt
    bizim o kadar çıkmadı. eski sahibi yaptıracak onları zaten. Fakat 600-700 tl çıkmadı. daha az bir rakam dı.
  • Merhabalar ne odediniz acaba bende ayni motorsikletten almayi dusunuyorum

• 5kursun kullanıcısına yanıt
    Hocam almadım bi şey. Kafadan motorun bedelinin yarısı kadar sigorta, ıvır zıvır ödüyorsun. Bisiklete devam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Of hocam İstanbul'da yaşıyorum toplu taşımayla işe gitmek 1 saat arabayla işe gitmek 1 saat ve çile.

Motorla gitmeye kalkınca yok çinli scooter alma almışken şunu al bunu al arıza yapar cok yakar

cublara yoneleyim dedim yine sigortaydı şuydu buydu masraf dayanaksız dökülüyor vs.

50Cc likler gitmez diyorlar.

bu nasıl iştir ya

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 5kursun kullanıcısına yanıt
    Hocam elektrikli bisikletlere baktınız mı hiç. Xiaomi'nin Qicycle diye bi modeli var ama gönderen yok Türkiye'ye. Türkiye'de de satılan bir sürü elektrikli bisiklet var.

Bi de Kuba rx9 diye bi model gördüm bugün. B ehliyet ile kullanılabiliyormuş sigorta ve mtv'den muafmış.http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/180747-kuba-rx9-50cc-nostaljik-caferacer-motosiklet.html linkinde var detayları.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gunluk gidis gelis toplamda 36 km kullanacagim bisi ariyorum o yuzden elektrikliye sicak bakmiyorum.

kuba fighter 50 baktim ama guzergahim hizli akan trafikte oldugu icin kimse tavsiye etmedi.rx9 u gordum de bizim burda hep apaciler kullaniyor o yuzden istemiyorum ve bir sinirle gidip ehliyete yazildim diger alternatifleride degerlendirmek isterim

Snappy x bir tane buldum 2000 liraya anlastik gibi 2016 model 17 agustos trafige cikisli 6500 km de

Garantisi devam ediyor

Bunu babamin uzerine aldirip sigortayida onun uzerine yapicam gibi duruyor artik kac para cikarsa ciksin illalah ettim trafikten

10 yildir istanbul trafiginde aktif olarak arac kullaniyorum diger araclarin hareketlerini tahmin edebilcegimi dusundugumden trafigi cok gozumde buyutmuyorum

Kenardan fiti fiti gitme niyetindeyim

motoru sadece isi gidip gelmek icin kullancam bilmiyorum dogru yoldamiyim yanlis mi yapiyorum artik hayirlisi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.