Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

100'lük CUB aldığımızda motorsiklet harici oluşacak resmi masraflar nelerdir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
10
Cevap
0
Favori
779
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Motosiklet Dünyası >> 100'lük CUB aldığımızda motorsiklet harici oluşacak resmi masraflar nelerdir?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      643 Mesaj
      03 Temmuz 2017 12:15:23 Konu Sahibi
      Selamunaleyküm arkadaşlar, bisikleti çok seven ve sürekli kullanan biri olarak artık sıcakların da iyice artmasıyla işe, sağa sola gitmek için bir cub almayı düşünüyorum. Araştırdığım kadarıyla vergisiz bir model tercih etmeme rağmen motorsikletin 3'te biri belki yarısı kadar bir meblağı resmi işlemler için harcayacağım.

almayı düşündüğüm model bu, sıfır almayı düşünüyorum.
      http://www.mondialmotor.com.tr/model/cub/100-sfc-snappy-x

Bildiğim kadarıyla,
      1- Sigorta - 89 doğumluyum, ilk defa bir vasıta alacağım üstüme, bu yüzden sigortanın çok çıkacağı söyleniyor. Tahmini rakam ne çıkar? Sigorta yıllık mı oluyor?
      2- Noter - 120tl civarı diye biliyorum
      3- Ruhsat - 100tl civarı diye biliyorum
      4- Plaka - 20-30tl civarı diye biliyorum

gibi resmi prosedürler var motoru kullanabilmem için. Bunların dışında herhangi bir resmi masrafım olacak mı? Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum

|
      |

• Binbaşı
      1530 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      GeoPro Forum

10 Temmuz 2017 04:39:54
      bende geçen hafta cup motor aldım. Bu konuyu yukarıya taşıyorum, benimde bu konu hakkında yardıma ihtiyacım var.

T<3
    • Yüzbaşı
      643 Mesaj
      10 Temmuz 2017 10:50:18 Konu Sahibi

Hangi marka model ürün aldınız. Konuda belirttiğim işlemler için ne kadar ödediniz. Özellikle sigorta açısından yaşınız kaç ve ilk motorsikletiniz mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      netd forum kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1530 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      GeoPro Forum

10 Temmuz 2017 12:38:28

çelik marka aldım. yaşım 17. Şuan daha vize sigorta yapılmadı, o yüzden fiyatları bende bilmiyorum. Fakat ucuz demişlerdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      md3likan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

T<3
    • Yüzbaşı
      643 Mesaj
      10 Temmuz 2017 14:13:07 Konu Sahibi

sigorta ucuz değil kardeşim. ilk motor olduğu için ve yaş da genç olduğu için 600-700 bile çıkabilir. bi blogta okumuştum. arkadaşın 700 lira mı ne çıkmıştı.
      |
      |
      netd forum kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1530 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      GeoPro Forum

10 Temmuz 2017 15:13:18

bizim o kadar çıkmadı. eski sahibi yaptıracak onları zaten. Fakat 600-700 tl çıkmadı. daha az bir rakam dı.
      |
      |
      md3likan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

T<3
    • Binbaşı
      1684 Mesaj
      06 Mart 2018 00:48:26
      Merhabalar ne odediniz acaba bende ayni motorsikletten almayi dusunuyorum

"Birini suçlamak üzere ileri uzattığın elinin üç parmağının seni gösterdiğini unutma..." F.Nietzsche
    • Yüzbaşı
      643 Mesaj
      06 Mart 2018 00:57:58 Konu Sahibi

Hocam almadım bi şey. Kafadan motorun bedelinin yarısı kadar sigorta, ıvır zıvır ödüyorsun. Bisiklete devam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      5kursun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1684 Mesaj
      06 Mart 2018 10:10:00
      Of hocam İstanbul'da yaşıyorum toplu taşımayla işe gitmek 1 saat arabayla işe gitmek 1 saat ve çile.

Motorla gitmeye kalkınca yok çinli scooter alma almışken şunu al bunu al arıza yapar cok yakar

cublara yoneleyim dedim yine sigortaydı şuydu buydu masraf dayanaksız dökülüyor vs.

50Cc likler gitmez diyorlar.

bu nasıl iştir ya

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >

"Birini suçlamak üzere ileri uzattığın elinin üç parmağının seni gösterdiğini unutma..." F.Nietzsche
    • Yüzbaşı
      643 Mesaj
      06 Mart 2018 11:12:19 Konu Sahibi

Hocam elektrikli bisikletlere baktınız mı hiç. Xiaomi'nin Qicycle diye bi modeli var ama gönderen yok Türkiye'ye. Türkiye'de de satılan bir sürü elektrikli bisiklet var.

Bi de Kuba rx9 diye bi model gördüm bugün. B ehliyet ile kullanılabiliyormuş sigorta ve mtv'den muafmış.http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/180747-kuba-rx9-50cc-nostaljik-caferacer-motosiklet.html linkinde var detayları.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
      |
      |
      5kursun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1684 Mesaj
      06 Mart 2018 23:48:17
      Gunluk gidis gelis toplamda 36 km kullanacagim bisi ariyorum o yuzden elektrikliye sicak bakmiyorum.

kuba fighter 50 baktim ama guzergahim hizli akan trafikte oldugu icin kimse tavsiye etmedi.rx9 u gordum de bizim burda hep apaciler kullaniyor o yuzden istemiyorum ve bir sinirle gidip ehliyete yazildim diger alternatifleride degerlendirmek isterim

Snappy x bir tane buldum 2000 liraya anlastik gibi 2016 model 17 agustos trafige cikisli 6500 km de

Garantisi devam ediyor

Bunu babamin uzerine aldirip sigortayida onun uzerine yapicam gibi duruyor artik kac para cikarsa ciksin illalah ettim trafikten

10 yildir istanbul trafiginde aktif olarak arac kullaniyorum diger araclarin hareketlerini tahmin edebilcegimi dusundugumden trafigi cok gozumde buyutmuyorum

Kenardan fiti fiti gitme niyetindeyim

motoru sadece isi gidip gelmek icin kullancam bilmiyorum dogru yoldamiyim yanlis mi yapiyorum artik hayirlisi

|
      |

Reklamlar
web tasarım
web tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.