Şimdi Ara

100 Bin TL Ustu Arac Alabilenler ne is yapıyor ? (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
475
Cevap
20
Favori
19.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Rena34

quote:

Orijinalden alıntı: reguse

quote:

Orijinalden alıntı: Rena34

quote:

Orijinalden alıntı: reguse

Yaşım 29. Mühendisim. Bakanlığa bağlı memur olarak çalışıyordum. Ailemden kalan miras falan da yok maalesef. Kendi yağımda kavrularak, yaş 27 iken ikinci el auris almıştım ilk kez.

Fakat anladım ki memur maaşı ile kendi yağında kavrulmaktan öteye gitmek çok zor. Ticaret olayına el attım. Yaptığım iş nakliye üzerine. Öyle bazı arkadaşların dediği gibi ince iş falan da değil yani. Neyse, ticaret öncesi 50.000 TL'lik araca biniyorken şimdi 150.000 TL'lik aracım var. Ha gerekli mi? Bence değil. Yani bana Auris'te yeter, Kia Ceed'te yeter veya i30'da... Fakat maalesef ki gösteriş için bu tip lüks araçları almak gerekiyor.

Şunu da belirtmek istiyorum; her ticaret yapan parayı bulacak diye bir şey yok. Ticaretten para kazanmak için başlangıçta %51 sizin beceriniz, %49 şans faktörü gibi etkenler söz konusu. Daha sonra piyasada tanındığınız zaman %51 olan beceri değeri yükselirken %49 olan şans faktörüne ait oran düşecektir. Aksi durumda %51'lik değer sahip olan beceriniz bile sizi bataktan kurtaramayabilir. Ya da %49'luk şans faktörünü arkanıza alarak ihya olabilirsiniz.

Aslında bana göre asıl önemli olan faktör beceriden ziyade şans. Beceri bir şekilde kazanılabiliyor. Hiç bilmediğiniz bir konuda bile zamanla fikir sahibi, hatta söz sahibi bile olabiliyorsunuz. Ama şans olmazsa, maalesef atılımınızın hüsranla sonuçlanması yüksek ihtimal.

hocam nasıl giriştiniz bu işe. nerden aklınıza düştü yani?
    ilk önce aracınızı satıp mı sermaye oluşturdunuz?

Benimki biraz şans. Arkadaşımın çalıştığı şirket sürekli (her gün) mal taşıttırıyor. Laf arasında bu nakliyecilerle sözleşmeli mi çalışıyorsunuz diye sordum. Hayır dediler. Bir de bu sektörde güven olayının zor olduğunu söylediler. Ben de sordum, benim kamyonetim olsa ben taşısam sizin malları diye. Patronlarını da tanıyordum. Yok demediler. Kredi çekip 40.000 tl'ye kamyonet aldım sıfır. (Kia k2500 tipi) Bir de şöför ayarladık. Arkadaşım da çoğu nakliyeyi benim kamyonete verdi sağolsun. Günde en az 3-4 sefer yaptık. Ayda 2000 TL şöföre vermeme rağmen, bana da krediyi 4-5 ayda kapatacak kadar nakit kaldı.

Ama her zaman böyle güllük gülistanlık değil maalesef. Mesela şu an nakit akışı dönmüyor. 2015 Ocak-Şubat ayından beri nakit almadım hiç. Vadeli senetle çalışıyorum onun yerine.

anladım. dediğiniz gibi tam şans işiymiş. Allah daha çok versin.

Amin cümlemize

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Gizli iş gizli...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilteris_

Gizli iş gizli...

Gizli iş(çiler) 250 bin TL'den az değere sahip araca binmezler genelde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Blgrçoban

Merhabalar benimde hedeflerim arasında premium bir araca binmek var. Bu hedeflerim için hayatımda belirli bir yılı feda edip çabalamaya başladım.Kendim uluslararası ilişkiler mezunuyum henüz yeni mezun oldum işsizim. kpss çalışıyorum fakat bu şekilde sabit 1000tl - 3000tl arası maaş ile bunun mümkün olmayacağını düşündüğüm için cebimdeki son parayla aşağıda konusunuda atacağım mesleğe başladım. Yani bilmiyorum belki olur belki olmaz ancak hayatta bazı şeyleri istiyorsak risk almak zorundayız hayat çok kısa. Önümüze koyduğumuz hedeflere ulaşmak için kendi doğrularımızı çizebilmeliyiz. Herkesin hedefe ulaşma şekli farklıdır. Yeterki siz yarışmak isteyin.

Çok laf yalansız çok mal haramsız olmaz demiş atalarımız. Bence bu atalarımızın tembel kesimince ortaya atılmış bir sözdür. Çalışın elbet bir gün mükafat alınır.

http://forum.donanimhaber.com/m_112130428/f_//tm.htm#112130428

Takdire şayan bir azminiz ve geleceğe dönük planınız var. İnşallah istediğiniz hedeflere ulaşır ve mutlu olursunuz. İmkâna sahip olmak yerine, imkânı yaratmak ve sahip çıkmak her yiğidin harcı değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: shintai

quote:

Orijinalden alıntı: Blgrçoban

Merhabalar benimde hedeflerim arasında premium bir araca binmek var. Bu hedeflerim için hayatımda belirli bir yılı feda edip çabalamaya başladım.Kendim uluslararası ilişkiler mezunuyum henüz yeni mezun oldum işsizim. kpss çalışıyorum fakat bu şekilde sabit 1000tl - 3000tl arası maaş ile bunun mümkün olmayacağını düşündüğüm için cebimdeki son parayla aşağıda konusunuda atacağım mesleğe başladım. Yani bilmiyorum belki olur belki olmaz ancak hayatta bazı şeyleri istiyorsak risk almak zorundayız hayat çok kısa. Önümüze koyduğumuz hedeflere ulaşmak için kendi doğrularımızı çizebilmeliyiz. Herkesin hedefe ulaşma şekli farklıdır. Yeterki siz yarışmak isteyin.

Çok laf yalansız çok mal haramsız olmaz demiş atalarımız. Bence bu atalarımızın tembel kesimince ortaya atılmış bir sözdür. Çalışın elbet bir gün mükafat alınır.

http://forum.donanimhaber.com/m_112130428/f_//tm.htm#112130428

Takdire şayan bir azminiz ve geleceğe dönük planınız var. İnşallah istediğiniz hedeflere ulaşır ve mutlu olursunuz. İmkâna sahip olmak yerine, imkânı yaratmak ve sahip çıkmak her yiğidin harcı değil.

Çok teşekkür ediyorum inşallah dediğiniz gibi bir nebze hedeflerimi gerçekleştirebilirim. Önemli olan hedefe adım atabilmek ilk adımdan sonra koşmayı öğrenmek zor değil diye düşünüyorum.

• Usanmadan bıkmadan okudum tüm yazilanlari. Bazısı baba parasi demiş, bazisi haram demiş falan fistan. Ben anlatayim o arabalara Nasıl binildiydigini. 9 sene memurluk yaptiktan sonra özel sektöre geçtim. Bir firmada yazilimci olarak çalışıyorum. Aylık net gelirim 12 binin üstünde, artı primlerim var ve caliştiğim şirketteki maaş skalasi 9 civarinda. Benim su an hiç arabam yok ama bir sene içerisinde o paralara bir arabayı peşin olarak alabilecek gelirim var. Kisacasi bu paralar çok büyük paralar değil, sadece caliştiginiz sektör ve becerileriniz önemli olan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GuMgUmOk

Usanmadan bıkmadan okudum tüm yazilanlari. Bazısı baba parasi demiş, bazisi haram demiş falan fistan. Ben anlatayim o arabalara Nasıl binildiydigini. 9 sene memurluk yaptiktan sonra özel sektöre geçtim. Bir firmada yazilimci olarak çalışıyorum. Aylık net gelirim 12 binin üstünde, artı primlerim var ve caliştiğim şirketteki maaş skalasi 9 civarinda. Benim su an hiç arabam yok ama bir sene içerisinde o paralara bir arabayı peşin olarak alabilecek gelirim var. Kisacasi bu paralar çok büyük paralar değil, sadece caliştiginiz sektör ve becerileriniz önemli olan.

2 yıl önce bilgisayar mühendisliğine yerleşebilir miyim diye konu açmışsınız. Sıralamalar hakkında konuşmuşsunuz. Ne ara mezun oldunuz da bir şirkete girdiniz de aylık 13 bin lira net gelire sahip oldunuz acaba?

• quote:

Usanmadan bıkmadan okudum tüm yazilanlari. Bazısı baba parasi demiş, bazisi haram demiş falan fistan. Ben anlatayim o arabalara Nasıl binildiydigini. 9 sene memurluk yaptiktan sonra özel sektöre geçtim. Bir firmada yazilimci olarak çalışıyorum. Aylık net gelirim 12 binin üstünde, artı primlerim var ve caliştiğim şirketteki maaş skalasi 9 civarinda. Benim su an hiç arabam yok ama bir sene içerisinde o paralara bir arabayı peşin olarak alabilecek gelirim var. Kisacasi bu paralar çok büyük paralar değil, sadece caliştiginiz sektör ve becerileriniz önemli olan.

2 yıl önce hangi tercihleri yapaım diye konu açmışsın, ne ara mezun oldun da devlette çalışıp özele geçtin ? Kuzenin mi açmıçtı yoksa konuyu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sekiz8.

quote:

2 yıl önce hangi tercihleri yapaım diye konu açmışsın, ne ara mezun oldun da devlette çalışıp özele geçtin ? Kuzenin mi açmıçtı yoksa konuyu ?

• Halamın oğlu beyaz eşya tamir işi ne başlamıştı askerden evvel sabah firma için akşam krndi ayarladığı işlere giderdi askerden geldi enişte fabrikaya gir çalış dedi o kabul etmedi babam yardım etti ara sokakta dükkan kiralayıp beyaz eşya tamirciliğine başladı bir dükkan daha açtı yetkili servis ruhsatı aldı neyse şuan babasına sıfır vito aldı kendi arabası ve dükkanın arabası var kaç evi var bilmiyorum yaşı 34

• Bu ülkede paranı yurtdışından kazanıyorsun bunların hepsini yaparsın. Eğer ülke içinde para kazanmaya çalışırsan rüzgarın tersten estiği güne hazırlıklı olmalısın.
  • Emin ol çoğu bindiği arabayı hakkedecek para kazanmıyor,araba kısmına çok takılma ordan kimin kaç para kazandığını anlayamazsın.
  • Hani babam sağolsun derler ya
  • Daha önce yazıldımı bilmiyorum ama cevabı bulmak isteyen 81 ilin ayrı ayrı vergi rekortmenlerinin listesine baksın az çok birşeyler anlar.Ben bu listelere baktığımda aklıma gelen şeylerden biri de şu oldu
    İslamın 5 şartından biridir zekat. Bilmeyenler için zekatı özetlersek; belirli miktarda zenginliğin varsa bu kazancının her yıl 40 da birini yoksullara, ihtiyaç sahiplerine vermeni emreder.(Zira birgün öleceğini ve ''Mâliki yevmiddin'' de hesaba çekileceğini bilen insana zor gelemez) Türkiyedeki %99 luk müslüman kesim zekatını tam hakkıyla verebilse türkiyede kolay kolay fakirlik olmaz. Hatta dünyayı ele alırsak onu bunu bırak petrol zenginleri araplar tek başına gerçek manada zekatlarını verselerdi dünyada aç insan kalmazdı.(Tabi herkesi suçlamamak gerek hem kazanıp hem veren vardır)
  • Bu konu 1 yilda eskimis 100 bin altina dizel otomatik c segment arac kalmadi gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: snowor

'...Yine sana iyilik yolunda ne harcayacaklarını soruyorlar. “İhtiyaç fazlasını” de. Allah, düşünesiniz diye size âyetlerini böyle açıklıyor' Bakara Suresi 219.ayet

İki sorum var.

İhtiyaç ne kadardır ve sizce biz müslüman miyiz arkadaşlar?

Eski bakan Egemen Bağış bakara suresi ile Bakara makara diye dalga geçti de ne oldu? Çarpıldımı?

Allaha iyi bir araba için dua etmek yerine çalıp çırparak en iyi arabayı aldıktan sonra dini günlerde bol bol günahlarını affetmesi için Allaha yalvarmak ve birde hacca gidip günahları sıfırlamak en etkili yöntem.

İyi Müslüman olup ta bu dünyada rahat yaşıyan çok az insan var. 1.5 milyar Müslümanın hayatı bunun örneği.

Ama kötü Müslüman hatta batıl dine mensup olup ta dünyanın keyfini çıkaran yüz milyonlarca insan var.

Öbür dünyanın hurilerine kavuşmak isteyenlere yol açık.

• Ben memurum, arabam yok. Metroya ring otobüsüyle gidiyorum. Kuzenim iş adamı, 5.20d'ye biniyor. Acı gerçek budur :)

• quote:

Orijinalden alıntı: osmalann

Kar marjı çok düşük hocam kurtarmıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: HeroTech

3 daire kalacak bir inşaat işi yapsa adam 1 daire 300-400 binden neredeyse tüm masrafları karşılıyor. 2 daire kar oda etti mi 700-800 bin tl. Paşa paşa x5 alıp biniyorlar işte sonra...

Bizim mahallede böyle işliyor aynen.

hocam o iş öyle olmuyor.

çevremde 3 tane arkadaşım( 2 tanesi akrabam) inşaat yapıp satıyor. 10 daireli (8 daire 2 dublex) yer yaptığımızda cebimize sadece dublex kalıyor diyor(kat karşılığı). Yapma o zaman dedim ama aynı anda 4 inşaatım var 4 dublex kalıyor diyor diğer türlü yapmasam o da yok dedi. bağladığı para 4 trilyon. 4 binayı 1 yılda yapıyor bitiriyor. yani bir binadan 3 daire kalmıyor.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.