Şimdi Ara

100 BİN TL SUV - CİP ÖNERİSİ ÖZEL ÖNERİLER BEKLENİYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
1
Favori
3.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 25
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 30
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 gün 9 saat 41 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 12
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • coviden (30 mesaj) D-Assault (3 mesaj) Guest-07C238B73 (3 mesaj) aemless (2 mesaj) dymmt (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (12 mesaj) Mobil (48 mesaj) Mini (1 mesaj) Uygulama (3 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Araç tercih-kıyaslama >> 100 BİN TL SUV - CİP ÖNERİSİ ÖZEL ÖNERİLER BEKLENİYOR
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    196 Mesaj
    Hocam sorumsuzluk diyorsun x5 land rover diyorsun 😂 git kuga falan al en azindan o paraya 2015 model 40.000-50.000 km arası otomatik benzin titanium paket sony ses sistemli 4x4 iri yarı araba.Yada kia sportage-hyundai tucson falan bak.X5 yada land rover bi şanzıman arızası verse bir araba parası daha gider.
  • bu paraya belki calisir yurur bir arac alabilirsiniz ma kesin yolda kalirsiniz. tavsiyrm ne alirsaniz alin bagajiniza birkac litre su ve puskevit ve ne olur ne olmaz bir battaniye atin
  • Yarbay
    7352 Mesaj
    Landrover 2003 2005 arası 300 bin km civarı yakışur 5 6 parça boyalı
  • Yarbay
    8222 Mesaj
    bu paraya belki calisir yurur bir arac alabilirsiniz ma kesin yolda kalirsiniz. tavsiyrm ne alirsaniz alin bagajiniza birkac litre su ve puskevit ve ne olur ne olmaz bir battaniye atin
  • Yüzbaşı
    485 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Merhabalar

Aile içinde şuan için önceliğimiz suv olmaktadır. Binek sorunlarını çözdük fakat köy için ve kış şartları için birde cip bakıyoruz.

Fiyatımız maksimum 100.000 bin Türk Lirası

Kafamda olan öncelikler :

Heybetli kocaman
    Otomatik
    Yakıt konusunda benzin dizel 3000 cc maksimum
    Sorunsallık bakımından bizi üzmeyecek
    Bir araç

Minimum 2005 model olmak şartı ile
    Tuoreg
    X5
    Favorilerim.

Siz ne önerirsiniz ??

|
    |
  • Yarbay
    3021 Mesaj
    Freemont
  • Yüzbaşı
    596 Mesaj

Hocam aynen toyota. Aracin iki motor seçeneği var 4.0 v6 benzinli 3.0 turbo dizel. Sahibindende 100.000-120.000 arasi satılıyor bildiğim kadarıyla. Hepsinde var mi bilmiyorum ama ahc sistemi arabaya konfor sağlamaktadır. Air matic gibi yukselip alçalıp ve süspansiyon sertliğini ayarlamaktadır. 4H 4L modlari ve difrensiyal kilitleri vardır. İçi oldukça geniştir. Eger bütçeniz yetiyorsa ve benzin dizel yerine lpg kullanırım diyorsanız büyük abisi vx100 e bakabilirsiniz. 200 bin kmler onun için 50 bin km gibi birşey ayni zamanda da v8 homurtusu dinlersiniz.

Edit: 4 vitesli versiyonlari ve 5 vitesli versiyonlari var onu goz onunde bulundurun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1u2i3o4 -- 16 Haziran 2018; 14:43:13 >
    |
    |
    coviden kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    702 Mesaj

şanzıman 6 ileri biraz üst devirlerde vites değiştiriyor 6 vitesde 120-km gibi gidiyorsunuz daha düşük süratte yol almıyor

devirde 2000 de oluyor düz yolda motor hayli hayli yeterli

rampalarda araç yüklü iken gaza biraz yüklenmeniz gerekiyor aracın boş ağırlığı 2090 kg civarında ,chip yaptırmadım 210 bg bandına çıkıyor

bu arada ben size daha önce kullandığım suv tarzı araçlar hakkında bilgi veriyim ona göre mukayese edin

2006 honda crv 120 km sattım tam bir eşek lpgli bolu tünelini çıkarken ayağım gaza basmaktan ağrımıştı
    2010 honda crv lpgsiz 37 bin km sattım bir önceki kasaya göre nispeten performans daha iyi ama rampalarda aşırı bayıyor du
    2012 chevrolet captiva 2 çeker di aynı gidiyordu ama çok yakıyordu freemonttan %30 fazla idi en azından
    2013 fiat freemont hepsinden iç mekan ve sürüş konforu olarak hepsinden daha iyi idi bizim aldığımız tarihde sıfır fiyatı yüksek geliyordu
    ekim 2012 de 108 bin tl satış fiyatı vardı freemont loungenin o tarihde vw golf highlene dsg 70 bin tl civarındaydı şuan golf 180 bin tlye satılıyor
    doğru orantı yaparsak 108x2.5=270 bin tl bandında olur kabaca tabiki ötv güncellemerine düşünmez isek
    freemont bence şuan fiyat/performans aracı
    2005 yılında vw caddy aracımı 42 bin tlye aldım 2014 yılında 17 bin tlye sattım
    artık aracın piyasası yokmuş/varmış oarçası varmış/yokmuş parçası ucuzmuş /pahalıymış takmıyorum
    çünki her aracın piyasasını sadece fiyat belirliyor (2006 model honda jazza 50 bin tl verenler/isteyenler var) ,parayı verdi mi parça bulunuyor , belirli bir seviyenin üzerinde bence her aracın parça fiyatı aynı seviyelerde
    2000 model mercedes e 200 ün ön diskleri orjinali 550 tl iken honda civic 1.6 ya 1150 tl çekmişlerdi hiç unutamıyorum

yazı biraz uzun oldu
    |
    |
    coviden kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    7398 Mesaj
    Dizel şart değilse Mazda CX-5 bulun bütçenize göre nispeten genç ve diri araç alırsınız.
  • Yüzbaşı
    485 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bende bunu anlatmaya çalışıyorum.

Mk4 Mondeo ya neler yapmadım.

Şuan mk3 var neler yapmıyorum.

Üzmeyecek rakam ise aracın karşılığını veriyor ise bence mantıklı olan da bu.

Tahtadan koltuklu araçlara paranın boşa verildiği kanısındayım.

Sizide 260k km de bir araç alacak cesaretiniz ve kararlılığınızdan ötürü ayrıca tebrik ederim
    |
    |
    D-Assault kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    485 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Sorumu yanlış anlamayın ama 300 bin km lerde veya biraz geçik land rover (veya başka marka) aracın motor isteme durumu oranı yüzde kaç olur
    |
    |
    defiant82 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7352 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: coviden

Sorumu yanlış anlamayın ama 300 bin km lerde veya biraz geçik land rover (veya başka marka) aracın motor isteme durumu oranı yüzde kaç olur
    Niye yanlış anlıyım tabi ki rektefiyeli alacaksın 100 bin liraya anca o olur piyasa böyle 100 bin para değil artık landrover bu boru değil bunu göze alacaksın eğer lükse biniyim diyorsan
  • Yarbay
    22628 Mesaj
    2013-2014 Forester
  • Yüzbaşı
    485 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bir bakmak lazım. Şanzuman kaç ileri acaba ?

Süspansiyonlar bağımsız mı?

Detay verir misiniz
    |
    |
    Arranger. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    485 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Usta doğru diyorsun

Bana sorarsan da vw yada bmw o klasman da daha mantıklı gibi

Detay verebilseniz belki kanaat getiririm diye düşünüyorum
    |
    |
    defiant82 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    22628 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: coviden

Bir bakmak lazım. Şanzuman kaç ileri acaba ?

Süspansiyonlar bağımsız mı?

Detay verir misiniz
    6 ileri - bagımsızsüspansiyon

https://www.auto123.com/en/new-cars/technical-specs/subaru/forester/2014/base/25i/

• Yüzbaşı
    485 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Yanılmıyorsam kullanıyorsunuz sanırım ?

Bu arada ilginiz için ayrıca teşekkür ederim
    |
    |
    Arranger. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4260 Mesaj
    fıat freemont hem tutulmaz iyi pazarlıkla gemi gibi araba ya binersiniz altyapı jeep
  • Yüzbaşı
    485 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Aslen bende o kanıdayım. Fakat

Liga 1.5 eco zaten 1.6 daki sorunlar gitsin diye yapıldı ve şehir içi 14 -15 lt yakıt tüketimi mevcut. O araç için bence saçma (şuan mevcut ford mondeo var. Ve bir mk5 de sahibi idim. Buna rağmen diyorum)

Diğer dizel 1.6 seçenekler ise ne yazık ki kasalara göre yetersiz.
    |
    |
    Coldplay3517 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    485 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Deneyim sahibi mısınız?
    |
    |
    weycell1905 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    485 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Yanı dediğiniz gibi 2012 ve üstü 100k km yi geçmemiş örnekler çokça sayıda...

Araç ile alakalı neler biliyorsunuz ?
    |
    |
    echomaniac kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
uc satın al ;pubg mobile ;uc
Sohbet
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,430
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.