Şimdi Ara

100$ a ALABİLECEĞİM EN İYİ EKRAN KARTI HANGİSİDİR (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
1.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Snd

quote:

Orjinalden alıntı: Orgeneral_

Bu kartıda satan hiç bir yer göremedim. Var mı bildiğiniz bir sanal mağaza?

Önümüzdeki hafta TR'ye gelecekmiş.
    Ama ileride giriş seviyesindeki oyunlarıda oynarım bulunsun denirse Ati HD 3650'de alınabilir.
    Güç tüketimi olrak 2D uygulamalarda 3470 ve 3650 arasında ciddi bir fark yok.
    Fark sadece 3D uygulamalar çalıştırılınca oluyor.

Yok ben hiç oyun oynamıyorum. Ancak günlük kullanım ve vazgeçemeyeceğim filimler, diziler için düşünüyorum. Eğer aralarında hiç bir fark yoksa bu bağlamda, sanırım 3470 benim için daha uygun olur.

• Tabi bir yandan da merak ettiğim 2d uygulamalarda, şuan kullandığım anakarta entegre Gf 6100 vga ile arasında bir fark olacak mı dersiniz?

Bir arkadaşım senin monitör 22" olduğu için epey farkeder demişti, onun sözü üzerine ekran kartı bakmaya başladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orgeneral -- 13 Şubat 2008; 18:17:35 >
  • quote:

Tabi bir yandan da merak ettiğim 2d uygulamalarda, şuan kullandığım anakarta entegre Gf 6100 vga ile arasında bir fark olacak mı dersiniz?

Bir arkadaşım senin monitör 22" olduğu için epey farkeder demişti, onun sözü üzerine ekran kartı bakmaya başladım.

Harici ekran kartları hem görüntü kalitesi hemde hız olarak bayağı farkediyor.

Geforce 6100 oldukça eski bir yonga. kuvvetli bir CPU olmazsa full HD filmleri kolay kolay oynatamaz.

Özelikle büyük monitörlede farkeder çünki ekran çözünürlüğü arttığı için hem bellek kullanımı artar hemde
    daha fazla hesaplama gücüne ihtiyaç duyulur.

Ati HD 3470'lerin çoğunda bir DVI birde Analog VGA çıkışı var.
    Analog çıkışın görüntü kalitesi DVI'dan daha düşüktür. eğer ekran kartı üzerindeki DVI çıkışı HDMI konverter kullanarak
    LCD TV'ye aktarrısanız bilgisayar monitörüne bağlamak için geriye size sadece analog VGA kalırki oda görüntü olarak
    DVI kadar iyi değil.

HD 3470 modelleri içerisinde Sapphire'nin delüx modelinde çift DVI çıkışı var. eğer HD 3470 alınacaksa
    bu tercih edilmeli. bi çıkışını LCD TV'ye bağlarken diğerinide bilgisayarın monitörüne aktarırsnınız ve
    görüntü kalitesinde kayıp yaşamazsınız.

• Sevgili Snd, bilgiler için teşekkür ederim. HD 3470'lerin Türkiye'ye gelmesini bekleyim ben en iyisi.
  • ya öf hala tartışıomsnz nvidiacılar bile kabul etti (tabi düşük tuttular)

GÖRÜNTÜ KALİTESİ ATİ > NVİDİA

PERFORMANS NVİDİA > ATİ

aslında performansdada 1inci olabilir ama hala anlam veremiyorumki shader hızıyla gpu hızını birleşik tutuolarmış

bunun için amd-atiye büyük bir

genede kaliteli ürettiği için amd-atiye büyük bir
  • quote:

Sevgili Snd, bilgiler için teşekkür ederim. HD 3470'lerin Türkiye'ye gelmesini bekleyim ben en iyisi.

Rica ederim faydalı olabildiysek ne mutlu.

Altarnetif olarak Gigabyte'in RS780G model onboard anakrtınada bakabilirsiniz.

http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/specs/ga-ma78gm-s2h_10.html

Üzerinde Ati HD 2400 Pro modelinden türetilmiş kuvvetli bir ekran kartı var.
    üstelik UVD yani universal video decoder, video çözücüde var.
    Sadece video'lar senin için önemliyse bu kartıda düşünebilirsin. üzerindeki GPU 6100'den en az 5 - 6 kat daha kuvvetldir.

TR'ye gelsin peynir ekmek gibi satılacak. birde bu anakart hybrid crossfire dene teknolojiyide destekliyor.
    üzerine ileride HD 3470 taktığında performansı nerdeyse iki katına çıkıyor yani iki GPU'lar parelel çalışıyor.
    2D uygulamalarda harici ekran kartı kapatılarak güç tasarruda sağlanıyor.
    bence bu anakartıda ciddi anlamda düşünebilirsin.

• Unutmadan bu anakartın üzerinde HDMI ve DVI çıkışının birlikte bulunuyor.
    LCD TV'ye bağlamak için ayrıca DVI - HDMI çevirici almayada gerek kalmaz.
  • Gerçekten mükemmel bir anakart. Ancak şimdilik bir ekran kartı alıp takmak daha kolay benim için. Anakart değiştirmek hem zahmetli hem de çıkan anakartı 2.elde satmak için fazladan çaba sarfetmek gerekiyor.

3470 ultra yada 3650 arasındaki fiyat farkına bakarak bir karar vermek benim için en doğrusu olacak gibi.
  • quote:

Gerçekten mükemmel bir anakart. Ancak şimdilik bir ekran kartı alıp takmak daha kolay benim için. Anakart değiştirmek hem zahmetli hem de çıkan anakartı 2.elde satmak için fazladan çaba sarfetmek gerekiyor.

3470 ultra yada 3650 arasındaki fiyat farkına bakarak bir karar vermek benim için en doğrusu olacak gibi.

Ati HD 3470 yakında piyasada olur.
    59$ + KDV'den satılacaktı tabi markaya göre fiyatlar değişecektir.
    gerçi 5 - 10 dolardan fazla oynayacağını sanmıyorum.

şimdiden hayırlı olsun diyelim.

• palit 8600gt yi tavsiye edrim eksen den aldım 92 dolar ve çok iyi o/c oluyorama kendini biraz daha zorlayabilirsen 3650 al ayriyetten directx 10.1 avantajı var

burada markaların avukutlığnını yapanlara
  • bu hd 3650 nin herhangi bir testi varmıki?
  • quote:

Orjinalden alıntı: levyeli

bu hd 3650 nin herhangi bir testi varmıki?

http://www.overclock3d.net/reviews.php?/gpu_displays/powercolor_hd3650_extreme_pcs_edition/7
  • Hocam çok teşekkür ederim..
    quote:

Orjinalden alıntı: Sp|ExtremE

quote:

Orjinalden alıntı: levyeli

bu hd 3650 nin herhangi bir testi varmıki?

http://www.overclock3d.net/reviews.php?/gpu_displays/powercolor_hd3650_extreme_pcs_edition/7
  • herkese çok teşekkürler, fiyat aralığında şu an için en mantıklısı 3650 geldi bana h.burad.com da 99$+kdv fiyatla satılıyor, açıkçası almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: msakdogan

herkese çok teşekkürler, fiyat aralığında şu an için en mantıklısı 3650 geldi bana h.burad.com da 99$+kdv fiyatla satılıyor, açıkçası almayı düşünüyorum.

Arkadaşım topiği dahada uzatmak istemem ama hepsibuarada denen yere bulaşmanı hiç tavsiye etmem.
    (sağolsunlar benide dolandırmışlar o zamanın parasıyla 70 YTL paramın üzerine yatmışlardı).

sikayetvar.com'a girip bakarsan TekmeSa ve Hepcanıyananlarburada.com şikayet sıralamasında
    ilk üçü kimseye kaptırmıyor sağolsunlar.
    foruma gözatarsan çok kişiyi sinir hastası edip illalah dedirmişlerdir.
    Ne olur ne olmaz bu adamlara pek güven olmaz, işlerini hiç iyi yapmıyorlar çünki.

Sapphire'nin distribütörü yanlış hatırlamıyorsam Penta bilgisayardı. Tel açıp sana yakın olan bir bayisine getirtip alabilirsin.
    Hatta konursan belki ufakta olsa indirim bile yapabilirler.

• http://www.exa.com.tr/shop/product.asp?caid=334&pid=4452

Kargo dahil 121 ytl ile en ucuz eksa'da görünüyor. Ben buradan epey bir ürün aldım sorun da yaşamadım.
  • quote:

http://www.exa.com.tr/shop/product.asp?caid=334&pid=4452

Kargo dahil 121 ytl ile en ucuz eksa'da görünüyor. Ben buradan epey bir ürün aldım sorun da yaşamadım.

Bende Exa'dan bi kaç kez alışveriş yaptım hiç bi sorun yaşamadım.
    Fiyatıda çok iyiymiş. Düşünenler kaçırmasın derim.

Aşağıdaki firmada işini iyi yapan dürüst bi firma.
    http://www.hp-dt.com/urun_detay.aspx?id=11127-00-20R&p_id=790
    Burdada aynı şekilde fiyat avantajı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Snd -- 14 Şubat 2008; 0:07:45 >

• Yanlız ufak bir değiştirme ddr2 olan bağlantıyı vermişim, ddr3 olması önemli. O da 135 ytl ve yine kargo dahil.

http://www.exa.com.tr/shop/product.asp?caid=334&pid=4451

1 Hafta içinde düşük modeli geldi geldi, olmadı bende dayanamıyorum aldım alacam bu kartı.

• benim 99$+ kdv verdiğim ddr3 modeliydi, exa da bu ürün 98,90$+kdvhttp://www.exa.com.tr/shop/product.asp?caid=334&pid=4451

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msakdogan -- 14 Şubat 2008; 9:58:00 >
  • Evet, hepsiburada'dan sadece 2 ytl daha ucuz ama eksa da ücretsiz kargo avantajı da var.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.