Şimdi Ara

100-150TL Ses kartı önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kullandığım kulaklığın mikrofonunda hafif bir noise var bunun dışında ses çok kısık geliyo daha önceki kulaklığımda böyle bir sorun yoktu ama şuankinde var ve garantiye başka bir sebepten gönderdim tamir edilmedi yenisini gönderdiler önceki ve yenisinde de aynı sorun. Thermaltake Shock kullanıyorum kulaklık olarak ve detaylarına baktığımda noise engelleyici (ya da nasıl Türkçe'ye çeviriliyosa) olduğu yazıyo ama öyle bir şey yok gibi. Kulaklığın seside yeterince yüksek değil gibi yani onboard ses kartı kullanmak yerine bi ses kartı almak istiyorum.

100-150TL civarı bir bütçem var daha fazlasını vermeyi düşünmüyorum acaba önerebileceğiniz bir ses kartı var mı? Forumda çok fazla konuya baktım ve hepsinde de 200tl üzerinde ses kartları önerilmiş bende o kadar vermek istemiyorum bu yüzden yeni konu açtım. Son olarak kullandığım anakart MSI 990xa-gd55 bunun üzerindeki onboard ses kartından daha iyi bir ses kartı almam gerek doğal olarak çünkü o kadar para verip zaten bende olan tümleşik ses kartı ile aynı performansı verecek bi ses kartı almak istemem.

Anakartımın MSI'ın sitesindeki sayfası özelliklerine burdan bakabilirsiniz:
    http://www.msi.com/product/mb/990XA-GD55.html

• işletim sistemin nedir?

xp kullanırım diyorsan audigy2zs al 2. elden 60 lira civarı
    windows 7 8 vista için audiotrak ın prodigyhd2 kartını al forumda 2. elini bulabilirsin sıfırı sanırım 200 tl zaten

başka kartlarda düşünme derim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: magrofon

işletim sistemin nedir?

windows 7 8 vista için audiotrak ın prodigyhd2 kartını al forumda 2. elini bulabilirsin sıfırı sanırım 200 tl zaten

Win7 kullanıyorum birde diğer konularda kullanım amacı belirtilmiş ben yazmayı unuttum ağırlıklı olarak oyun yani ses kartını onun için birde mikrofon için istiyorum.

Verdiğin ses kartına baktım pek bir bilgim yok ses kartları hakkında ama bendeki onboard ses kartının özelliklerinde 24 bit 192khz yazıyo senin verdiğinde de bu değerler farklı mı yoksa diğer ekstra özelliklerinden dolayımı öneriyosun :). Ben biraz bilgisizim bu konuda alınca hakikaten iyi ki almışım der miyim yani hissedilir mi aradaki fark?

• quote:

Orijinalden alıntı: Zaym1n

quote:

işletim sistemin nedir?

Win7 kullanıyorum birde diğer konularda kullanım amacı belirtilmiş ben yazmayı unuttum ağırlıklı olarak oyun yani ses kartını onun için birde mikrofon için istiyorum.

Verdiğin ses kartına baktım pek bir bilgim yok ses kartları hakkında ama bendeki onboard ses kartının özelliklerinde 24 bit 192khz yazıyo senin verdiğinde de bu değerler farklı mı yoksa diğer ekstra özelliklerinden dolayımı öneriyosun :). Ben biraz bilgisizim bu konuda alınca hakikaten iyi ki almışım der miyim yani hissedilir mi aradaki fark?

tabiki fark çok büyük olucaktır oyun ve film açısından x-fi kart alabilirdin ama windows 7 de eax özelliği kullanılamıyor zaten creative kartlar vistadan sonra ses konusunda çok zayıfladı audiotrak ise müzikte başarılı bu durumda asus un bir modelini al 2. elden derim..

• quote:

quote:

quote:

işletim sistemin nedir?

tabiki fark çok büyük olucaktır oyun ve film açısından x-fi kart alabilirdin ama windows 7 de eax özelliği kullanılamıyor zaten creative kartlar vistadan sonra ses konusunda çok zayıfladı audiotrak ise müzikte başarılı bu durumda asus un bir modelini al 2. elden derim..

Bu konuda bilgilisin anladığım kadarı ile :D biraz yardımcı olur musun? Hangi modelini seçmeliyim aslında amacım sıfır almaktı vatanpc den çünkü orda %25 indirim oluyo indirimi bekleyip almayı planlıyodum ama orda da fazla ses kartı yok 2. el pek tercihim değil ama gerçek aldığımda vay be ne ses kartı şu bass a bak şu ses kalitesine bak diyeceksem benim için tamamdır. Sonra alınca bu kadar mıydı demiyim :D.

• Başka yardımcı olacak birisi yok mu koskoca forumda?
  • quote:

Başka yardımcı olacak birisi yok mu koskoca forumda?

asus un zaten alınabilecek fazla ses kartı yok modeller belli bütçen 200 tl olduğu için aşağıdaki 2 karttan birini seçmek zorundasın hangisini seçicem diyorsan incelemeleri oku biraz araştır ve seçimini yap aralarında pek bir fark olduğunu sanmıyorum zaten..

http://www.teknobiyotik.com/donanim/ses-karti/asus-xonar-dx-dolby-eax-destekli-7-1-pci-e-ses-karti.html
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/ses-karti/asus-xonar-d1-7-1-pci-ses-karti.html

2. el alırım diyorsan bence 2. el al zaten, aşadaki kartlar hemen hemen aynı paraya satılıyor. 200 liraya bulunuyorsa asus rog xonar ı al derim şuan piyasadaki en iyi ses kartı..

Asus ROG Xonar Phoebus
    Asus Xonar D2X 7.1
    Asus Xonar D2

• M-Audio Revolotion 7.1 / M-Audio Audiophile 2496
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

M-Audio Revolotion 7.1 / M-Audio Audiophile 2496

şuanki isletim sistemleri ile windows 7 veya 8 için doğru kartlar olduğunu düşünmüyorum 10 yıl önce piyasaya sürülmüş bu kartlardan artık tam anlamıyla verim alınacağına inanmıyorum açıkçası..
  • quote:

quote:

asus un zaten alınabilecek fazla ses kartı yok modeller belli bütçen 200 tl olduğu için aşağıdaki 2 karttan birini seçmek zorundasın hangisini seçicem diyorsan incelemeleri oku biraz araştır ve seçimini yap aralarında pek bir fark olduğunu sanmıyorum zaten..

http://www.teknobiyotik.com/donanim/ses-karti/asus-xonar-dx-dolby-eax-destekli-7-1-pci-e-ses-karti.html
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/ses-karti/asus-xonar-d1-7-1-pci-ses-karti.html

2. el alırım diyorsan bence 2. el al zaten, aşadaki kartlar hemen hemen aynı paraya satılıyor. 200 liraya bulunuyorsa asus rog xonar ı al derim şuan piyasadaki en iyi ses kartı..

Asus ROG Xonar Phoebus
    Asus Xonar D2X 7.1
    Asus Xonar D2

Aşağıdakini almaya karar verdim 2. el ile uğraşmak istemedim.
    İkisi arasında tam olarak ne fark var ben kulaklık için kullanıcam bu ses kartını ve oyun performansı önemli benim için. Hangisini tavsiye edersin? Eğer yardımcı olursan yarın satın alıcam.

http://www.hepsinialdim.com/store/ProductDetails.aspx?productid=134470
    http://www.hepsinialdim.com/store/ProductDetails.aspx?productid=134469

quote:

Kartı google'da biraz araştırdım Win7 64bit'te biraz sorun çıkarıyo sanırım. Çünkü genelde şikayetçiler driver konusunda. Bu yüzden ASUS tercihlerim arasında :).

Son olarak bir sorumu hala cevaplamadınız. Ben bu ses kartını alınca oyunlardan aldığım ses veya herhangi birşeyden aldığım ses hakikaten değişecek mi? Yani farkı hissettirecek mi? Konulara bakıyorum şu yorumu çok gördüm "Şuanki anakartların üzerinde bulunan onboard ses kartları gayet iyi derecede ses kalitesi sunuyo". Buna benzer yorumları çok okudum bu yüzden bu ses kartını alınca biraz gelen ses yükselmiş onun dışında bişey değişmedi demem değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaym1n -- 3 Şubat 2013; 22:16:13 >

• quote:

quote:

quote:

Asus ROG Xonar Phoebus
    Asus Xonar D2X 7.1
    Asus Xonar D2

Aşağıdakilerden birini almaya karar verdim 2. el ile uğraşmak istemedim.
    İkisi arasında tam olarak ne fark var ben kulaklık için kullanıcam bu ses kartını ve oyun performansı önemli benim için. Hangisini tavsiye edersin? Eğer yardımcı olursan yarın satın alıcam.

http://www.hepsinialdim.com/store/ProductDetails.aspx?productid=134470
    http://www.hepsinialdim.com/store/ProductDetails.aspx?productid=134469

quote:

Kartı google'da biraz araştırdım Win7 64bit'te biraz sorun çıkarıyo sanırım. Çünkü genelde şikayetçiler driver konusunda. Bu yüzden ASUS tercihlerim arasında :).

Son olarak bir sorumu hala cevaplamadınız. Ben bu ses kartını alınca oyunlardan aldığım ses veya herhangi birşeyden aldığım ses hakikaten değişecek mi? Yani farkı hissettirecek mi? Konulara bakıyorum şu yorumu çok gördüm "Şuanki anakartların üzerinde bulunan onboard ses kartları gayet iyi derecede ses kalitesi sunuyo". Buna benzer yorumları çok okudum bu yüzden bu ses kartını alınca biraz gelen ses yükselmiş onun dışında bişey değişmedi demem değil mi?

bence 2. el almaktan korkma bende 2. elden almıştım ses kartını 2 yıldır kulanıyorum hala o üstteki kartlar zaten hemen hemen aynı kartlar sadece biri pci ex. diğeri pci

alttaki 3 modelin ses kalitesi çok daha iyi 2. elden 200 tl altına bulabilirsin forumdan al satıcı kişinin referanslarına bak için rahat etmezse

ses tabiki fark edicektir ama alttaki 3 modeli alırsan fark çok olur..

• quote:

bence 2. el almaktan korkma bende 2. elden almıştım ses kartını 2 yıldır kulanıyorum hala o üstteki kartlar zaten hemen hemen aynı kartlar sadece biri pci ex. diğeri pci

alttaki 3 modelin ses kalitesi çok daha iyi 2. elden 200 tl altına bulabilirsin forumdan al satıcı kişinin referanslarına bak için rahat etmezse

ses tabiki fark edicektir ama alttaki 3 modeli alırsan fark çok olur..

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var bütçem 200tl değil sadece diğer konularda o fiyata öneriler yapılmış demek istedim. Bende 200tl vermek istemiyorum açıkçası.

2. El içinde DH'de 1 tane istediğim fiyata uygun buldum Creative X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty ve 100tl yalnız satıcı yurt dışında kargoydu geldi gitti para gönderildi falan filan uğraştırır tabi birde bu ses kartı ne derece kaliteli onu bilmiyorum. Dediğim gibi sıfır ürün almak daha rahat geliyo bana hem pratik hem derdi sıkıntısı yok satın al göndersinler tak garantiside var şeklinde. Bu yüzden link verdiğin 2 ses kartından birini alıcam ve sanırım PCI-ex girişli olanı satın alıcam. Aynı soruyu tekrar tekrar sorup canını sıkmak istemiyorum fakat boşa para harcamak istemediğimden biraz daha detaylı sorucam. İlk olarak ben oyunlar hakkında video hazırlıyorum ve mikrofon kayıt ederken arkada sürekli olarak bir noise var ve sesim hakikaten kısık geliyo, bu sorun düzelecek mi bunun dışında anakartım'ın üzerindeki ses kartı hangi seviyedeki harici ses karta denk yani 40-50tl lik birşeye eşit ise bu ses kartını alınca çok fazla birşey fark edeceğini düşünmüyorum ancak 250tl civarı birşey alırsam vay canına derim galiba. Son olarak internette baktığıma göre Win7 ve 8 doğrudan harici ses kartını kullanmaya olanak sağlamıyomuş böyle giriş seviye bir ses kartı aldığımda aynı soru fark edecek mi?

Biraz fazla pimpirikliyim sanırım ama dediğim gibi ses kartları konusunda bilgi sahibi olmadığımdan ve daha önce aradaki farkın ne kadar olduğu ile ilgili bir tecrübe yaşamadığımdan bu kadar tekrar yapıyorum.

• kayıt yaparkenki gürültü sorununu bilemicem belki mikrofonun sorunludur. sorunun kaynağı şuanki mevcut onboard ses kartınsa o gürültü sorunu çözülür.
    ses kartında 2. el sıfır fark etmez ses kartları kolay bozulan pc bilenşenleri değiller 15 sene elvel alınmış audigy1 ses kartları bile halen forumda satılıyor alınıyor.

fazla bilgin olmadığını söylediğin için, anakartında boş pci-e giriş vardır umarım yoksa o kartı kulanamazsın.

Win7 ve 8de eax ve bazı özellikler kullanılamıyor
  • quote:

kayıt yaparkenki gürültü sorununu bilemicem belki mikrofonun sorunludur. sorunun kaynağı şuanki mevcut onboard ses kartınsa o gürültü sorunu çözülür.
    ses kartında 2. el sıfır fark etmez ses kartları kolay bozulan pc bilenşenleri değiller 15 sene elvel alınmış audigy1 ses kartları bile halen forumda satılıyor alınıyor.

fazla bilgin olmadığını söylediğin için, anakartında boş pci-e giriş vardır umarım yoksa o kartı kulanamazsın.

Win7 ve 8de eax ve bazı özellikler kullanılamıyor

Ana donanım bileşenleri hakkında bilgim var (anakart, ekran kartı, işlemci, ram vb) anakartımda 2. pci-e slotu var. Yani takabilirim pci slotu olmadığında sormuştum ikisi arasında fark var mı diye.

Mikrofondaki ses sorunu şöyle ki daha önce 30-40tl lik bi kulaklığım vardı onda noise yoktu diye hatırlıyorum ama ses onda da kısıktı. Şuanki kulaklığım 1 kez arızalandı ve garantiye gönderdim bana yeni açılmamış bir kulaklık gönderdiler aynısından, arızalanmadan önceki de şimdiki de aynı sorun noise ve kısık ses. Noise dedim hava sesi gibi denebilir ama sürekli aynı seviyede ve aralıksız.

O zaman yarın ben birini aramalıyım daha ucuza alabilirim sıfırını ondan haber alıyım sonrasında düşük fiyatta alabilirsem alıcam yoksa başka planlarım var .

Son olarak umarım söylediğinde haklı çıkarsında ses kartını alırsam gerçekten ses konusunda fark yaratır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaym1n -- 3 Şubat 2013; 22:14:49 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.