Şimdi Ara

100-120 tl arası ikinci el seçiminde kararsızlık...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 100-120 tl bandında ikinci el (benzinli, otomatik) araç tercihinde tavsiyelerinizi bekliyorum. Aşağıda belirttiğim alternatiflere ne dersiniz?
    - 2016 Octavia: (1.4 ve 1.2 motorlar var, 1.2 daha ucuz (90-95 civarı) ama 1.4 (100-110) daha alınası sanki)
    - 2015-2016 Volvo s60 (1.5 t3) 115-120 arası
    - 2015-2016 Superb (1.4 tsi) 120'yi biraz zorluyor
    - 2012 Mercedes c180 (kompressor-lpg uyumlu) 110-120tl arası az km'li bulunabiliyor
    - 2012 Audi A4 (1.8 tfsi) 100 civarı bulunabiliyor ama km olarak yüksek genelde ve yakıtı ürkütüyor biraz...
    İlkin Octavia 1.4 düşünüyordum ama bu rakamlara çıkmak zorunda kalınca diğer alternatifler de belirdi. Superb biraz büyük trafikte zorlayabilir sanki beni, c180 ise biraz küçük zannımca...
    Bu sedanlara alternatif olarak da suv olarak 2013-2014 Mazda cx5 (110-120 tl.) ilgimi çekiyor.
    Ne dersiniz? Hangi alterbatife ve neden yönelmeliyim sizce???

• A3 sedan

BMW 316i

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tavsiyeniz için teşekkür ederim, gerekçe de belirtirseniz daha faydalı olacak
  • Yukarıda verdiğim alternatiflerden 'uzak durmam gereken' var mı ve neden? Bir de farklı önerileriniz olursa da sebebiyle belirtirseniz çok memnun olurum...
  • Ya S60 ya da DS5 bakardım.
  • Pek alternatif düşünmeden bu aracı alırdım ben olsam;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sahibinden-36-000-kmde-2012-model-temiz-beyaz-529397767/detay

2014 1.6 TDI Octavia kullanıcısıyım, aynı araca 100 bin ve üzeri rakamları vermek bana hiç mantıklı gelmiyor.

S60 güzeldir, üzmez, sadece bagajı epey bir ufaktır.

Superb çok geniştir, konforludur, tasarımı güzeldir, fakat dizeli makbuldür.

C180 de düşünülebilir örneğin;https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-tertemiz-ilk-gunku-gibi-481394102/detay/

A4 1.8 TFSI piyasası pek iyi olan bir model değil, motor yağ yakıyor, F30 gibi bir alternatif varken ben düşünmezdim.

Eğer diğer modellere göre nispeten yüksek olan kasko ücreti problem değilse, kesinlikle BMW ya da Mercedes düşünün.

(kasko Minimum 4.500 - 5.000 TL civarı çıkacaktır)
  • ds5'in tipini pek tutmadım nedense. sedanı olsaymış iyiymiş...
  • Kaskonun bu kadar tutacağını hiç düşünmemiştim, benim için önemli bir bilgi oldu bu, teşekkürler abstarction... Peki Mercedes ve BMW'ye mi has bu kadar yüksek kasko çıkması, veya bunun kriteri nedir?
  • Abstraction kullanıcısına yanıt
    4500-5000 kasko çok degilmi.arkadas 105 bine Qashqai aldı.kasko indirimsiz 1400 e filan yaptırmıştı.

• Bu mühim bi konu, kasko meselesine açıklık getirmemiz lazım bu durumda... 4500-5000 ise Mercedes ve BMW seçenekleri elenebilir maalesef... Diğer alternatiflerde de böyle bir durum var mıdır? Bilenler aydınlatabilir mi bizi...?
  • quote:

Orijinalden alıntı: swordx88

4500-5000 kasko çok degilmi.arkadas 105 bine Qashqai aldı.kasko indirimsiz 1400 e filan yaptırmıştı.
    Premium olmayan araçlarda kasko rakamları bu kadar yüksek olmuyor, Qashqai için o fiyat normal.

BMW Mercedes Audi Volvo marka otomobillerde, 2. El 5-6 yaşında bir araç bile alıyor olsanız kasko normalden yüksek çıkar.

Geçen ay satın aldığı, 2012 model 320i için 5 bin küsur lira kasko ücreti ödedi bir arkadaşım. Trafik sigortası ise 1100 liraydı.

• Kasko ücretleri markaya göre artıyor demek... Bunu öğrendiğim iyi oldu. Değerlendirmede bunu da göz önüne almak gerek... Normal markalı bir araç 1500 civarı kaskolanabiliyorken, premium marka olunca 5000 civarı bir kasko çıkıyorsa bu ciddi bir fark...
    Peki ilk mesajda bahsedilen Mazda'da kasko normal mi çıkar? ve o aracı önerir misiniz?
  • Bence Octavia ile Suberp'in arasında çok fazla bir boyu farkı yok Superb'i idare edebilirsiniz.

• Öneriler güzel, takibe aldım, teşekkür ederim. Bir de riskli bir alternatif olarak yine bu fiyat bandında suv olarak 2006-2007 model mercedes ML serisi (200-250bin km civarı oluyor çoğunlukla) gözüme ilişiyor kaç zamandır. "maceraya girme" diyor bazıları belki de haklı olarak, bilemedim... :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.