Şimdi Ara

sil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
1.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki

sil

(En Son Oy Tarihi: 24.6.2020)
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 14 Ağustos 2021; 1:25:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Buna azaldiveya degismedi diyen kafayi yemistir. En basitindenyakin iki ornek almak yerine olayı 2 uc ornekla aciklayalim birisi su zamanki sinav digeri 1987 unibersite sinavı
    1977 de 7 tane soru sorulurken(!) ve sorular basitken simdi 200 sorudan tabii tutuluyorsunuz.

1977 ile bu yıl bir mi len aw diyecekler için işte 2010 la da 2020 bir değil. Gelişen teknoloji ve çiftçilerin bile arsalari cocuklarina birakmak yerine onlari akademik basariya suruklemesi hem ogrenci sayisini arttirdi, hemde derece yapmanin ucreti teknoloji sayesinde baya bi zayıfladı. 15 yil oncesinde dershaneler nasıl harika yerlerse o yerlerin coguna gitmeden hazirlanmaya calusan ve daha kararlı olan bir gençlik var.

20 yil once tek derdi memur olmakken ülkenin şimdi çoğu cocugun degisik hedefleri var

Ama bunun bir de eksi tarafi var 25 yil onceki ogrenciyi tarlaya soksan calisir ama gunumuzde o kadar akademikleştik ki kimse 17 yasinda dershaneye yollanan el ustunde egitim gorsun diye okutulan cocukları tarlaya sokamaz.

Boylece ogrenciler ikiye ayrilir adam olacaklar ve olmayacaklar. Olmayacaklari televizyonda gorebilirsiniz. Olacak olanlari ise buyuk ihtimal goremezsiniz çünkü hiçbir ülke yurt dışına kaçırttığı insanlari haber yapmaz.

+Duzenleme 1: 1987 tarihi 1978 olarak duzeltildi rakam karmasasi+

Saygilar
  • Hocam örnekte ki gibi ise başarı artmış olmuyor mu önceden 10k yapabilen adam artık 30k olmuş demek ki 10K yapmak daha zor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • uzaktan eğitimle net bir şekilde arttı önceden durumu olmayan veya kötü lisede olanların şansı çok azdı uzaktan eğitim durumları baya eşitledi
  • Buna azaldiveya degismedi diyen kafayi yemistir. En basitindenyakin iki ornek almak yerine olayı 2 uc ornekla aciklayalim birisi su zamanki sinav digeri 1987 unibersite sinavı
    1977 de 7 tane soru sorulurken(!) ve sorular basitken simdi 200 sorudan tabii tutuluyorsunuz.

1977 ile bu yıl bir mi len aw diyecekler için işte 2010 la da 2020 bir değil. Gelişen teknoloji ve çiftçilerin bile arsalari cocuklarina birakmak yerine onlari akademik basariya suruklemesi hem ogrenci sayisini arttirdi, hemde derece yapmanin ucreti teknoloji sayesinde baya bi zayıfladı. 15 yil oncesinde dershaneler nasıl harika yerlerse o yerlerin coguna gitmeden hazirlanmaya calusan ve daha kararlı olan bir gençlik var.

20 yil once tek derdi memur olmakken ülkenin şimdi çoğu cocugun degisik hedefleri var

Ama bunun bir de eksi tarafi var 25 yil onceki ogrenciyi tarlaya soksan calisir ama gunumuzde o kadar akademikleştik ki kimse 17 yasinda dershaneye yollanan el ustunde egitim gorsun diye okutulan cocukları tarlaya sokamaz.

Boylece ogrenciler ikiye ayrilir adam olacaklar ve olmayacaklar. Olmayacaklari televizyonda gorebilirsiniz. Olacak olanlari ise buyuk ihtimal goremezsiniz çünkü hiçbir ülke yurt dışına kaçırttığı insanlari haber yapmaz.

Saygilar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-85F8ABCE8 -- 22 Haziran 2020; 19:26:30 >

• Muhammed0123 M kullanıcısına yanıt
    aynen daha da artı ben de bunu destekliyorum
  • kelimesi kelimesine tamamen katılıyorum
  • Bu arada bir arkadaş kötü lise demiş :) iyi lise diye bir şey yok. Eğer bir temel lisede değilsen tüm liseler eşit. Fen lisesinde hayatımı yediler uzuldugum tek sey teoga calismaktır.

Fen lisesinde atamalar pek olmadigindan oraya bayındırlık kurmuş hocalarla yaşarsiniz dedigim dedik kestigim kestik. Çoğu hiper zeka hocalar oldugu icin -buna sanirim fen lisesi ogretmenlik sinaviyla karar veriuorlar- mebe bol bol karsi cikarlar ve kendi odtü döneminde universitede tuttugu notlari size yazdirabilirler.

9. Sinifta anlatmadigi konulari 11 de biz bunlari zatrn anlatmistik diyerek gecebilirler.

Bir fen lisesinde (491+ puan) kutuphaneler sadece biri bagis yapacaksa açılır.

Bir fen lisesi okudugunuz imam hatipler 4 4 luk sahalara yurtlara sahipken yıllık 80 bin alıyorken. 45 bin lira ilr gecinmeye calisan bir lise kumesidir.

Okulun ogrencileri 9 dan beri ozel ders alır. Hocalar bir sey anlatamaz cunku. Ozel ders almayanda o sene rahst geciren kendini oyunlara veren tiplerdir benim gibi.

Fen dershanelerinde lablar sadece olmak için vardır 4 yilda 5 kere gidersiniz.

Bunu 490+ en az 10 okulda gözlemledim.

Okullarin elle tutulur tek yani ogrencilerin icten ice birbirine kin tutup rekabet etmesidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-85F8ABCE8 -- 22 Haziran 2020; 19:13:20 >

• hocam şu iki senede giren öğrencilerin cogunu ygs lysye sok yamulur mesela ben lys denemesi almıstım 2018de kalem oynamamıstım aytde 30 mat netim vardı.. başarı artmadı sınavlar kolaylastı gittikce öğrenci profili düşüyor cünkü

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-85F8ABCE8

Buna azaldiveya degismedi diyen kafayi yemistir. En basitindenyakin iki ornek almak yerine olayı 2 uc ornekla aciklayalim birisi su zamanki sinav digeri 1987 unibersite sinavı

Saygilar
    seni keklemişler hocam ne 7 sorusu sadece mattan 40 50 soru :D.1987 yılına ait en az 10 tane ayt biyoloji sorusu çözdüm :D

• BLACKFACT B kullanıcısına yanıt
    1 koyun 4 kuzu ile
    1 kuzu 2 oğlak ile
    1 koyun 12 tavuk ile degistirilirse
    6 tavuk kac oglak ile degistirilir

Sorular boyle olunca orda biraz kinaye yapmistim

• Şimdi sorular çok mu farklı 2019 için en zor problem dediginiz otopark sorusu 30 saniyelik soru

• Soru mu bu tabiki arttı milyonlar izliyor bir sınav tekrarı videosunu motivasyon videosunu bir günde . 5 6 sene sonraki hali düşünemiyorum bile . Şuan bile iyi akıllı bir çok adam sistem kurbanı oldu çalışmaya göre değerlendirildiği için masada oturma sürene gmre değerlendirildiğin için . Kaldırmıcak 5 6 sene sonra sistem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Simdi ogrenciler farkli iste onceden o soruyu yapmak icin dershaneye gidiyorlardı gitmeyen tarladaydı. Şimdi ise her yerde kitap her yerde egitim var.

• İnsanlar nasıl çalışılması gerektiğini biliyor, kaynaklar çeşitli, dijital eğitim yaygınlaştı vs

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-85F8ABCE8

1 koyun 4 kuzu ile
    1 kuzu 2 oğlak ile
    1 koyun 12 tavuk ile degistirilirse
    6 tavuk kac oglak ile degistirilir

Sorular boyle olunca orda biraz kinaye yapmistim
    Ss atsana kanka ben de şimdikinden sağlam mat soruları gördüm geçmiş yıllardaki soruları çözerken.ÜSS ,ÖSS soruları aşırı sağlamdı tam bilgiyi ölçen sorulardı.Aralarında hem bilgi isteyip hem yorumlatan sorular da çoğunluktaydı.
  • kesinlikle arttı 1.sebebi online eğitimin bu kadar yaygınlaşması, özel ders-dershaneye olan talebin azalması, internette çok iyi hocalardan ders almak yani şartların eşitlenmesi
    2.sebebi artık üniversite okumanın daha önemli hale gelmesi,10-20 yıl önce orta gelirli bi ailedeysen bile okumasan da bi dükkan vs açarak çok rahat geçinebilirdin artık o imkan yok bütün alışverişler internetten yapılıyo bütün para büyük şirketlerin elinde çok zengin bi ailen yoksa ve okumazsan büyük ihtimalle asgari ücrete kasiyerlik falan yaparsın
  • shelveyy S kullanıcısına yanıt
    yoo tam tersi önceden aynı soru kalıplar üzerinden sorulurdu bilen yapardı şimdi aynı soru kalıbını günlük hayata sokuyorlar insan şok oluyor neye uğradığını

hatta pısa da sıralamada en hızlı yükselen bizim ülkemiz oldu

zaten hiçbir ülkede eski ygs lys tarzını sormuyorlar hepi analitik zekayı sorgulayan test uyguluyorlar

2018 yksde de gördük sabit ygs lysye çalışan öğrenciler daha mı yüksek aldı daha mı düşük
  • BLACKFACT B kullanıcısına yanıt
    Attim ozelden

• quote:

Orijinalden alıntı: Ankaratıplı

yoo tam tersi önceden aynı soru kalıplar üzerinden sorulurdu bilen yapardı şimdi aynı soru kalıbını günlük hayata sokuyorlar insan şok oluyor neye uğradığını

hatta pısa da sıralamada en hızlı yükselen bizim ülkemiz oldu

zaten hiçbir ülkede eski ygs lys tarzını sormuyorlar hepi analitik zekayı sorgulayan test uyguluyorlar

2018 yksde de gördük sabit ygs lysye çalışan öğrenciler daha mı yüksek aldı daha mı düşük
    Ygs yi sevmiyorum ama yoruma gelince ayt de bile zor gelecek sorular geliyordu her testte 1 2 tane.Bana kalırsa uzmanlar nasıl sıralama yapacağını çok iyi bildiği için 20 şer mat 20 şer türkçe sorsa bile bizi sıralayabilir.
  • Hem teknolojik imkanlar fazlasıyla arttı hem de millet bilinçlendi. Dershaneler tarihe karışacak yakında. Artık kardeşim açıyorsun youtube dünya kadar fizik hocası mat hocası kimya biyo edebiyat fark etmez. Hepsi de birbirinden iyi birinin anlatımını beğenmedin mi diğerini dinle kardeşim serbestsin serbest. Okul hocanı he deyince değiştirebiliyor musun ? Dershane hocanı 10.000 bayıldıktan sonra değiştirebiliyor musun ? Çok zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ray Allen 20 -- 22 Haziran 2020; 20:26:30 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.