Şimdi Ara

10 YIL ÖNCE , 10 YIL SONRA !!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
2.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: harunpal

quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

o sistem var da sizin dediğiniz kadar komplike değil
    sistem aracın silindirlerine hava yerine su bukarı veriyormuş basit anlatımla bu da motorun verimini arttırıyormuş , bazı yarış takımları sistemi rally araçlarına kullanmaktaymış zaten.
    ama konumuz bu da değil zaten.

demek silindire hava yerine su buharı veriyor!!!!!!!! ve su buharı benzınle karısıp yanıyor? cok orjinal ama bıraz desteksız sallamıssın

tanımadığın kişilerle daha dikkatli konuşmanı öneririm , üslubunu düzeltmeni öneririm .

Suyla çalışan otomobil başarılı oldu
    Sürekli artan petrol fiyatları alternatif yakıt arayışlarını kaçınılmaz hale getiriyor. ABD`de bir şirket suyla çalışan otomobil üretti. Yeni teknolojiyle üretilen yakıta `Aquygen` adı verildi.

Florida`lı Denny Klein elindeki kaynak makinesiyle taşları kesebiliyor. Ama makinenin ucu hala dokunabilecek kadar soğuk. İşin sırrı sudan üretilen yeni yakıtta.

Denny Klein, yeni bulduğu gaza `Aquygen` adını vermiş. Bu gazı nasıl ürettiğini anlattığında kendisine inanan çıkmıyor: "Sadece su ve elektrik, hepsi bu..."

Yüzde 50 az yakıt Denny Klien, bu gazı kaynak makinesinde kullanmak için üretmiş. Ancak bunu denerken açığa çıkan enerji çok yüksek olunca buluşunu otomobilde denemeye karar vermiş.

Otomobiline taktığı parçalarla `Aquygen`i yakıt olarak kullanabiliyor. Otomobil gaz ve su karışımı yakıtıyla ilerliyor ve motor yüzde 50 daha az yakıt tüketiyor.

Çeliği kesebiliyor Klein, "makine voltajı yükseltiyor. Sudan elde edilen gaz yanıcı hale geliyor. Hidrojen ve oksijen hala birleşik durumda. Suyun molekülü yeniden yapılandırılıyor ve bu sırada olağanüstü bir enerji açığa çıkıyor" diyor.

Bu enerji dokunduğu nesnenin erime noktasına kadar ısıyı artırıyor. Bir kömür parçasını beş saniye içinde yakıyor, çeliği kesebiliyor. Benzinin yanmasına katılıyor ve motoru çalıştırıyor. Sonra suya dönüşüyor.

Elektrik kullanımı az Bu teknoloji daha önce de denendi, ama Klein`ın yönteminde elektrik kullanımı çok az. Denny Klein`ın kaynak makinesi için ortaya attığı yöntem şimdilerde otomobiller için geliştirilmeye çalışılıyor.

bahsettiğim sistem buna benzer bir sistemdi , hatta bizim zihni sinir mucitlerden biri mobilet gibi bişeyde taklit etmişti ama haberciler yayında sistemin uzun zamandır bazı ralli araçlarında kullanıldığını gösterince , icat benim diye bas bas bağıran adam resil olmuştu :)

onun için anlayıp dinlemeden sallamışsın , bilmemne yapmışsın gibi laflar etme ayıp oluyor , yakışmıyor ...

• petrol hiç bir firmanın tekelinde değil

serbest piyasa ekonomisinde muhakkak yeni bi alternatif çıkıcaktır

capitalism, rekabet demektir,

uzun lafın kısası : litresi 10 milyon olunca benzinin, biri mutlaka ucuz ve cazip bi teknoloji üreticek, veya getirticektir

mevcut teknolojiler : alkollü araba (brezilya, ethanol 80), elektrikli araba, hidrojenli araba, doğalgazlı araba, LPGli araba, hybrid

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *Overdose* -- 10 Kasım 2006; 22:48:15 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: *Overdose*

petrol hiç bir firmanın tekelinde değil

serbest piyasa ekonomisinde muhakkak yeni bi alternatif çıkıcaktır

capitalism, rekabet demektir,

uzun lafın kısası : litresi 10 milyon olunca benzinin, biri mutlaka ucuz ve cazip bi teknoloji üreticek, veya getirticektir

mevcut teknolojiler : alkollü araba (brezilya, ethanol 80), elektrikli araba, hidrojenli araba, doğalgazlı araba, LPGli araba, hybrid

+ borla çalışan araba
  • quote:

Orjinalden alıntı: altrea

Araçı sattıran beygir götüren TORK'tur....

Aracı götüren sapına kadar beygirdir. Tabi eğer kamyonun falan varsa kasada doluysa o zaman seni götüren tork olabilir.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: harunpal

quote:

o sistem var da sizin dediğiniz kadar komplike değil
    sistem aracın silindirlerine hava yerine su bukarı veriyormuş basit anlatımla bu da motorun verimini arttırıyormuş , bazı yarış takımları sistemi rally araçlarına kullanmaktaymış zaten.
    ama konumuz bu da değil zaten.

demek silindire hava yerine su buharı veriyor!!!!!!!! ve su buharı benzınle karısıp yanıyor? cok orjinal ama bıraz desteksız sallamıssın

tanımadığın kişilerle daha dikkatli konuşmanı öneririm , üslubunu düzeltmeni öneririm .

Suyla çalışan otomobil başarılı oldu
    Sürekli artan petrol fiyatları alternatif yakıt arayışlarını kaçınılmaz hale getiriyor. ABD`de bir şirket suyla çalışan otomobil üretti. Yeni teknolojiyle üretilen yakıta `Aquygen` adı verildi.

Florida`lı Denny Klein elindeki kaynak makinesiyle taşları kesebiliyor. Ama makinenin ucu hala dokunabilecek kadar soğuk. İşin sırrı sudan üretilen yeni yakıtta.

Denny Klein, yeni bulduğu gaza `Aquygen` adını vermiş. Bu gazı nasıl ürettiğini anlattığında kendisine inanan çıkmıyor: "Sadece su ve elektrik, hepsi bu..."

Yüzde 50 az yakıt Denny Klien, bu gazı kaynak makinesinde kullanmak için üretmiş. Ancak bunu denerken açığa çıkan enerji çok yüksek olunca buluşunu otomobilde denemeye karar vermiş.

Otomobiline taktığı parçalarla `Aquygen`i yakıt olarak kullanabiliyor. Otomobil gaz ve su karışımı yakıtıyla ilerliyor ve motor yüzde 50 daha az yakıt tüketiyor.

Çeliği kesebiliyor Klein, "makine voltajı yükseltiyor. Sudan elde edilen gaz yanıcı hale geliyor. Hidrojen ve oksijen hala birleşik durumda. Suyun molekülü yeniden yapılandırılıyor ve bu sırada olağanüstü bir enerji açığa çıkıyor" diyor.

Bu enerji dokunduğu nesnenin erime noktasına kadar ısıyı artırıyor. Bir kömür parçasını beş saniye içinde yakıyor, çeliği kesebiliyor. Benzinin yanmasına katılıyor ve motoru çalıştırıyor. Sonra suya dönüşüyor.

Elektrik kullanımı az Bu teknoloji daha önce de denendi, ama Klein`ın yönteminde elektrik kullanımı çok az. Denny Klein`ın kaynak makinesi için ortaya attığı yöntem şimdilerde otomobiller için geliştirilmeye çalışılıyor.

bahsettiğim sistem buna benzer bir sistemdi , hatta bizim zihni sinir mucitlerden biri mobilet gibi bişeyde taklit etmişti ama haberciler yayında sistemin uzun zamandır bazı ralli araçlarında kullanıldığını gösterince , icat benim diye bas bas bağıran adam resil olmuştu :)

onun için anlayıp dinlemeden sallamışsın , bilmemne yapmışsın gibi laflar etme ayıp oluyor , yakışmıyor ...

önce kendi üslubuna dikkat etmeni öneririm. senin üslubun böyle olduğu için seninle böyle konusuyorum. sende beni tanımadığına göre seninde benimle dikkatli konusman gerekir. daha oncede senınle zıtlasmıstık ve tamamen senın uslubun nedenıyle İnşaallah buda son olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harun -- 11 Kasım 2006; 13:59:40 >

• okaypay verdiğin örnek doğrulu daha kanıtlanmamış birşey (bence mantıksız orasyı ayrı) şuan dünyada suyla çalışan araba adı altında ciddi bir araştırma yok. artık bütün araştırmalar hidrojeni yakıt olarak kullanmak üzerine yapılıyor. ayrıca biz binek otomobillerimizde hidrojen kullanmaya başlasak bile ticari araçlar bu teknolojiye geçebilecekler mi bu kunu merak ediyorum ben.
  • @ harunpal
    hangi lafımızı , uslubumuzu beğenmedinizse , gösterin haklıysanız özür dilemesinide biliriz ...
    ama önce gösteriniz buraya alıntı yapınız , haklıysanız eyvallah ama sanmıyorum gösterebileceğinizi çünki yok :)
    olmayan şeyleri olmuş gibi göstererek üste çıkmaya çalışmak hem etik değil hem çok ayıp .
    son olacağı temennisi bende de var ... teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ricardozonta

petrol bitsede bizde kurtulsak,millette kurtulsa amerikanın elinden.

petrol bitmez. amerikada belki o ülkede petrol vardır diye o ülkeyide talan eder bu sebeple ABD ye ölüm
  • quote:

Orjinalden alıntı: vasago

okaypay verdiğin örnek doğrulu daha kanıtlanmamış birşey (bence mantıksız orasyı ayrı) şuan dünyada suyla çalışan araba adı altında ciddi bir araştırma yok. artık bütün araştırmalar hidrojeni yakıt olarak kullanmak üzerine yapılıyor. ayrıca biz binek otomobillerimizde hidrojen kullanmaya başlasak bile ticari araçlar bu teknolojiye geçebilecekler mi bu kunu merak ediyorum ben.

ben suyla çalışan bir araba var dedim mi?
    lütfen iyi okuyunuz.
  • sizin suyla çalışan arabadan bahsettiğinizi söylemedim. sizin bahsettiğiniz teknolojiyi araştırdım inceledim ve kendimce pek güvenilir gelmedi bunu belirttim. suyla çalışan araba konusundaki sözüm size yönelik değil genel bir sözdü.
  • bende onu diyorum , suyla çalışmıyor motor , motor yine benzinli yada gazlı sadece hava yerine su buharı veriliyor pistona en azından bazı rally araçlarında kullanılan sistem bu. az yaksın diye değil tabiki , daha iyi soğutma ve performans.
  • hava yerine su buharı verilmesiyle araba gitmez, yüksek sıcaklık su buharının molekül yapısını bozamaz yani oksijen hidrojen diye ayrışmaz.
    Ancak havanın yanında düşük bir miktar su buharıyla, o basınç ve sıcaklıkta ancak daha kızgın buuhar elde edilerek patlamayı daha yüksek şiddete ulaştırmaya çalışmak için olabilir diyecem ama çok saçma geldi yanma odası içinde su buharının olması fikri yanmayı kötüleştirir ve pistonlarda paslanma vb. gibi türlü olumsuzluklara sebep olabilir. ve yakıtada hiçbir katkısı olmaz olamaz.

Ama araç motorunu soğutmak için su buharı dersen bu ancak su buharı değilde freon gazı gibi maddelerle olabilir belki yani motordan ısı alır sonra buharlaşır daha sonra basıncı yükseltilir felan uzun iş...

Ya çok yordum kafayı ama su buharının araçta ne işi var diye mantıklı bi açıklamam yok herşeye rağmen saçma geldi bana mantığını yada daha detaylı olarak kullanım şeklini biri anlatırsa sevinirim (tabii bu mümkünse)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W_R_11 -- 11 Kasım 2006; 21:06:48 >

• olan şeyi söyledim nasıl yaptıklarını bilmiyorum
    saçma bulursunuz yada bulmazsının adamlar yapmış bene ne :)
  • Walla merak ettim ya nasıl yapmışlar diye sorsaydın adamlara keşke :P
  • tv de tekrar çıkarsa size söylerim siz açıp sorarsınız artık ben o kadarını merak etmiyorum .
    telefon numaranızı verirmisiniz lütfen.
  • okyaypay.... yeni civic euroncap topiği bana söylediğin kelimeler: işkembeden martaval sallıyormusum ve marka saksakcılıgı yapıyormusum( hemde fiat için hiç fiat arabam olmadı ve cok sevdiğim söylenemez) işte kanıt. aslında bu mesajı yazmıyacaktım ama yıne imalı cümleler kurmussun. bu mesajdan sonra yıne polemık cıkmasını ıstemıyorum. unutmaki ektiğini biçersin. tartısalım ,bilgilenelim, gülelim ama birbirimizi kırmayalım....
  • quote:

Orjinalden alıntı: ricardozonta

petrol bitsede bizde kurtulsak,millette kurtulsa amerikanın elinden.

• @harunpal
    lütfen bir bakarmısın konunun açılışına kim kime sataşmış önce...
    http://forum.donanimhaber.com/m_10075866/mpage_1/key_yeni%2Ccivic%2Ceuroncap/tm.htm
  • okaypayın bahsettiği sistem idda edildiğine göre normal su buharı kullanmıyor. amerikalı bir amca geliştirdiği bir cihazla suyu buharlaştırarak su buharı gibi ancak sudan farklı özellikleri olan bir gaz ürettiğini ve bu gazında tek başına ısı kaynağı olarak kullanılabileceği gibi benzin, mazot gibi sıvı yakıtlarla karıştırılarak daha verimli bir yanma elde etmek için kullanılabileceğini böylece performans artışı ve yakıt tasarrufu sağlanabilceğini idda ediyor. olay budur yani pistona bildiğimiz su buharı vererek olduğu idda edilmiyor bunun ancak tekrar eklemek istiyorum açıklamaları bana tatmin edici gelmedi ve daha kanıtlanmış bir ürün değil.
  • amerikalı bir amcaysa kolpadır bence amerikalılar benzin ekonomisi için kıllarını kıpırdatmazlar.. Ne anlar Alaaan conisi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.