Şimdi Ara

10 yıl geçmişe dönük hesap işletim ücreti geri alınıyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
317
Cevap
63
Favori
86.782
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sırf bu sebeple kapattığım 2 kartım var.. onlarda dahilmi acaba?

3 tane kredi kartım var.. hiçbirinde ''yıllık üyelik yıllık hizmet vs'' adı altında bir hizmeti yok..
    hatta enpara bu parayı bize ödüyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snl_ -- 2 Ağustos 2018; 11:5:8 >
  • beytepeli06 B kullanıcısına yanıt
    dekontları çıkardım hocam.. daha sonra nasıl başvuru yapıyoruz?
  • Bankada kullanmadığım hesap kartım vardı aradım kapatın diye içinde 50 kuruş para var kapatamayız dediler şubeye gidip o parayı alın öyle kapatalım dediler ertesi gün gittim 50 kuruş için sıra bekledim sonra bana 20 tl borç çıkardılar lanet olsun dedim o parayı da ödedim kapattım bidaha önünden bile geçmedim o bankanın buda böyle bi anım :)
  • Hesap işletim ücreti alma süreci. Görmedim, duymadım olmasın sonra:)

https://twitter.com/saklibey/status/1023940037786980352?s=21

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeNNiSeR

Ben bu haberi dün haberlerde izlemiştim. Bankalarda bulunan hesaplarınızdan alınan "hesap işletim üceti" adı altınta olan işlemler dahil sadece. Diğer kredi çekme masraflarıdır kredi kartı aidatlarıdır dahil değil. Sadece mevduat hesaplarından alınan ve kalem olarak "hesap işletim ücreti" adı altında olan mevzular dahil denildi.
    tam olarak sikintida burda basliyor hocam yanlis hatirlamiyor isem 2008-2009 du sozlesmeler 14 puntodan kucuj olanlar gecerli sayilmiyordu ve hesap isletim ucreti adi altinda alinanlar geri iade edilmek zorundaydi kaldiki SULUK BANKALAR size emdigini geri veririmi adini UYELİK AİDATİ ,CARİ KULLANİM BEDELİ ,KART KULLANİM UCRETİ , ATM BİLMEM NESİ olarak cesitli isimler ile degistirdiklerinden MALESEF HİC BİR SEKİLDE GERİ ALAMİYORSUNUZ oyuzden hic BOSUNA UGRASMAYİN SANSLİYSANİZ BANKANİN BOSLUGUNA GELMİS HESAP İSLETİM UCRETİ DİYE KESMİSSE ALABİLİRSİNİZ ANCAK tecrubeyle sabittir

• Aynen öyle, zaten haberlerde bastıra bastıra "hesap işletim ücreti" adı geçmesi gerektiğini söylediler ancak herkes anlamayabilir bu noktayı. Benim herhangi bankadan neyseki hesap işletim ücreti gibi bir sorunum yok, o yüzden herhangi bir bankaya basvurum olmayacak. Ancak gidecekler için önemli nokta "hesap işletim ücreti" kalemi değilse zaten alamıyorsun.
  • Ziraat bankası şubesine iade almak için gittim.Dilekçemi almadılar.Bize gelen bi bilgi yok dediler kabul edemeyiz dediler bende direk tüketici mahkemesine başvurdum beklemedeyiz

• Garanti bankası hala çayır çatır para kesiyor eğer 2 fatura otomatik ödeme yapmazsan

• Bende başvurucam şimdi.
  • cuma günü iş bankası şubesine gittim. görevli kadın dilekçe yazdırıp faksladı. 2 saat sonra bankadan arayıp kesilen tutarı söyleyip iade işlemini başlattılar.
  • *GameOver* kullanıcısına yanıt
    Eskidendi o

• Bankadan hesap hareketleri dökümünü temin ediyorsunuz. Akabinde THH’ye başvuru yapılıyor. Bizzat kendimin ve müvekkillerin hesap işletim ücreti veyahut mantık aynı fakat farklı isim altında yapılan kesintileri iade aldık.

• konuyla alakalı 2 sorum var.

1.hesap hareket dökümlerini müşteri hizmetleri aranarak alınabilir mi yoksa şubelere gidip mi istemeliyiz?
    2.kapatılan kartlardaki iadelerde de sistem aynı mı işliyor? eğer aynı işliyorsa onun iadesi nasıl ve nereye yatıyor da alabiliyoruz?
  • Ticari hesaplara ait hesap işletim ücretlerini de alabiliyormuyuz yoksa bireysel hesap mı olması gerekiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: 35ultrAslan

cuma günü iş bankası şubesine gittim. görevli kadın dilekçe yazdırıp faksladı. 2 saat sonra bankadan arayıp kesilen tutarı söyleyip iade işlemini başlattılar.
    hocam bende bugün işbanka gittim kendilerine gelen bir yazı olmadığını ancak 21tl ücret karşılığı dekontları verip hakem heyetine başvurabileceğimi söylediler.referans gösterebilmem için şube adı paylaşırmısınız
  • moonlights kullanıcısına yanıt
    ticari hesaplar kapsam dışı
  • whamx kullanıcısına yanıt
    sakarya şubesi hocam.. yalnız bugün eve kağıt göndermişler.. iade işlemi henüz netleşmedi netleşince iade işlemi gerçekleşecek diye.. internet şubesinden dekontlara ulaşabilirsin istersen.
  • 4 yıl önce beni aradı bu dolandırıcılar ,iş kredi kartı bilgilerini istemeye geldiğinde çaktım durumu veriyorduk az daha
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fascism

3 sene öncede hesap isletim ucretleri geri yattı.

Aynı dolandırıcılik yöntemiyle yapikrediden arandım.

Tek merak ettiğim bilgilerimizi kim satıyor

Alıntıları Göster
    Kart teslimi yapan kuryeler satıyor.

• Arkadaşlar kredi kartimdan 117 lira kestiler. Bu parayı nasıl alabilirim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.