Şimdi Ara

10 PC Yİ BİRBİRİNE BAĞLAMAK????????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • YA ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIM EDİN ŞİMDİ 11 TANE BİLGİSAYAR VAR BU BİLGİSAYARLARDAN BİR

TANESİ SERVER DİĞERLERİ İSE İSTEMCİ BİLGİSAYAR OLACAK

VE HEPSİ BİRBİRİNİ GÖRECEK MİŞŞŞŞ?

MİŞ AMA NASIL OLACAK YA

LÜTFEN BANA YARDIM EDİN LÜTFEENNNNNNN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• biraz araştırsan keşke buna benzer çok topic var tufancığım.önce bir hub al kaç bilgisayar ise o kadar portu olan .ama en azından 24 portlu alırsan sonra pc eklediğinde ağa sorun yaşamazsın. neyse sonra bütün bilgisayarlara ethernet kartı tak tanıt.bütün bilgisayarlardan huba düz kablo,serverdan huba çapraz kablo çek.(bazı arkadaşlar artık düz çapraz kablo farkının kalmadığını söylüyorlar hublar yada switchler bunu hallediyormuş haberin ola yeniler tabiki) sonra bütün bilgisayarların çalışma gruplarını aynı yap,iplerinide elinle ver şu şekilde 192.168.0.1(server olsun) diğerleri de 2,3,4,5 diye gitsin.işletim istemin xp ise ağ kurulum sihirbazını çalıştır.o kendisi halleder.
    NOT:server dan kastın 2000 yada 2003 server ise çapraz kablo yoksa o da düz kablo olcak
  • hiç bir bilgin yoksa biraz zor. ne kadar yardımcı olsak bir yerde mutlaka bir şeyi atlarız. yazmaya kalksan çok uzun bir yazı olur. bilmiyorum eğer izmirdeysen gel iş yerime tarif edelim yardımcı olalım.
  • ya çok sağol ben istanbuldayım

anladımda peki düz ve çapraz kabloyu nasıl yapacağız...
  • kardeş al sana güzel bir link aradığın herşey burda var hadi kolay gelsin

http://www.bilgisayardershanesi.com/yerel_htm/utp_kablo_nasil_yapilir.htm
  • tufan cığım gel msnden pisi pisi
    tum ayrintisiyla anlatayim ve de belgeler yollayayim istersen
  • messengera gelecem ama kabul etmiyor senin messengerında bir hata var sanırım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.