Şimdi Ara

INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.840
Cevap
33
Favori
225.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bence en az 850w Gold olması lazım bunun için. Tam performans için yetmeyebilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
    adam tam modlama ustası ya efsane şeyler yapıyo :) zamanında petg tube nasıl bükülürler başladı garajda geldiği noktaya bak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nothingtodeclare

adam tam modlama ustası ya efsane şeyler yapıyo :) zamanında petg tube nasıl bükülürler başladı garajda geldiği noktaya bak :)
    Evet güzel iş çıkarmış. ANTEC de sponsoru belli.

Düz dark rock bile 200w tdpli. 240lık radyatörlerle kapışır cinsten. Dark rock pro ise biraz daha 280lik radyatörlü aio seviyesinde aslında. Bu kadar fark olması tuhaf geldi. Lakin 5 ghz çeksen 8 10 derece kazanırsın gibi görünüyor.

• i9-10900K Delidding ve 7 derece düşüş olduğundan bahsetmiş malum arkadaşımız.

Detaylar videoda:

bende yeni izledim abi bazı çekirdekler -10 dereceye kadar düşmüş açıkcası beklenenden fazla bir değer 10 core için ama chip ince olmasınında etkisi var ve delid işleminden sonra orjinal ihs kullanılmış Direct to Die frame kullansaymış -4/-5 derece daha oynatır bu işlemci ama şu haliyle bile beklenenden fazla bir ısı kaybı gözükmekte
  • quote:

bende yeni izledim abi bazı çekirdekler -10 dereceye kadar düşmüş açıkcası beklenenden fazla bir değer 10 core için ama chip ince olmasınında etkisi var ve delid işleminden sonra orjinal ihs kullanılmış Direct to Die frame kullansaymış -4/-5 derece daha oynatır bu işlemci ama şu haliyle bile beklenenden fazla bir ısı kaybı gözükmekte
    Videonun bildirimi geleli bir süre oldu. Şimdi ben de yeni yeni bakıyorum. Hemen hızlıca sizlerle paylaşmak istedim. -10 derece gibi farklar da olduysa ilginç olmuş denebilir.

Şurası da var tabii; gönül ister ki hiç böyle şeylerle uğraşmasak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 24 Mayıs 2020; 15:6:59 >
    360lık custom aio kullanmış. Muhtemelen standart 25mm kalınlığındaki aiolardan daha kalın bir radyatör var. Yani 280lik ya da 360lık radyatör kullananlar ya da noctua nh d15s kullananlar daha yüksek sıcaklık düşüşleri görecektir. Ancak şu da bir gerçek 10900k dan 10600kya inildikçe enerji sarfiyatı azaldığından yapmaya değme durumu da işlemciye göre değişir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brokengineer

Düz dark rock bile 200w tdpli. 240lık radyatörlerle kapışır cinsten. Dark rock pro ise biraz daha 280lik radyatörlü aio seviyesinde aslında. Bu kadar fark olması tuhaf geldi. Lakin 5 ghz çeksen 8 10 derece kazanırsın gibi görünüyor.
    i9-10900K alanların/alacakların genelinin 4.9-5.0 GHz bandında all core olarak kullanacağını düşünüyorum. Intel'in yapmış olduğu 5.3 GHz falan gösterişten başka bir şey değil. Akabinde all core mantığı da yok zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brokengineer

360lık custom aio kullanmış. Muhtemelen standart 25mm kalınlığındaki aiolardan daha kalın bir radyatör var. Yani 280lik ya da 360lık radyatör kullananlar ya da noctua nh d15s kullananlar daha yüksek sıcaklık düşüşleri görecektir. Ancak şu da bir gerçek 10900k dan 10600kya inildikçe enerji sarfiyatı azaldığından yapmaya değme durumu da işlemciye göre değişir.
    Üst mesajımda da yazdığım gibi 4.9-5.0 GHz bandı belirleyici olacaktır.

CPU değiştikçe değip-değmeme durumu da değişecektir evet.
    INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU]

Yerimizi önlerden aldık bekliyoruz
  • quote:

Yerimizi önlerden aldık bekliyoruz
    Rastgele diyorum şimdiden.

Sonuçları da buraya bekliyoruz. İlk mesaja özelinden ViP bi' loca ayarlıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Bu mesaj silindi.
    Delid ve custom olayları zaten bildiğin üzere bu işin sınırlarını zorlama/suyunu çıkarma işlemlerinden. Bi' çeşit hobi olarak da belirtmek yanlış olmayacaktır.

Açıkçası AMD tarafındaki Wraith Prism'i bile baz alsak halen dediğin gibi doğru düzgün bi' soğutucu ile beraber gelen CPU var diyemiyoruz.

Tabii ki şunu da inkar etmemek lazım; AMD'de en azından bazı çalışmalar varken, Intel tarafında stock soğutucu namına hiçbir gelişme olmuyor. Hatta K serileri için o kadar yüksek fiyatla satılmalarına rağmen soğutucu gönderimi bile yapılmıyor. Bu noktada tabii ki stock soğutucu gönderiminden bahsetmiyorum. En azından Wraith Prism ayarında bir şeyler ekleyin kutu içeriğine be kardeşim...

• Bunun çözümü basit hacım , beyfendilerin kullanıcı dostu olma gibi bir iddiaları zaten yok istekleri hiç yok , cayır cayır yanan cpu lar ile soket değişimleri ile ki soket bile değişmedi aslında da bakma sen , anca fanlarını düdüklüyorlar. Amd de çok farklı değil ama en azından bazı soğutucuları gerçekten iş yapıyor. Bak mesela 2700X ve soğutucusu en iyi ikili biliyormusun ben render alacak bilgisayarlarda başka soğutucu bile kullanmadım hiç canavar gibi hem sessiz hem soğuk. Ama iş bir level yukarı gelince amd de cozutuyor. Ben 3900X e yada 3950X e soğutucu koysun demiyorum , 3900X e soğutucu koyana kadar o soğutucuyu 3800X den başlayarak aşağıya kadar koy en azından 3600 e adam gibi soğutucu koymuş olursun.

Herneyse ben stok soğutucu kullanan adam değilim ki aslında neden içerlediysem 3900X ile mutluyum bence güzel işlemci.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Bunun çözümü basit hacım , beyfendilerin kullanıcı dostu olma gibi bir iddiaları zaten yok istekleri hiç yok , cayır cayır yanan cpu lar ile soket değişimleri ile ki soket bile değişmedi aslında da bakma sen , anca fanlarını düdüklüyorlar. Amd de çok farklı değil ama en azından bazı soğutucuları gerçekten iş yapıyor. Bak mesela 2700X ve soğutucusu en iyi ikili biliyormusun ben render alacak bilgisayarlarda başka soğutucu bile kullanmadım hiç canavar gibi hem sessiz hem soğuk. Ama iş bir level yukarı gelince amd de cozutuyor. Ben 3900X e yada 3950X e soğutucu koysun demiyorum , 3900X e soğutucu koyana kadar o soğutucuyu 3800X den başlayarak aşağıya kadar koy en azından 3600 e adam gibi soğutucu koymuş olursun.

Herneyse ben stok soğutucu kullanan adam değilim ki aslında neden içerlediysem 3900X ile mutluyum bence güzel işlemci.
    Orası öyle zaten. O meseleye hiç ama hiç kimsenin itirazı olacağını sanmıyorum.

R7 2700X'teki söylemine katılıyorum. Aslında AMD tarafında yüksek sıcaklık durumları Ryzen 3000 serisi ile başladı desek yanlış olmaz. Bu noktada hem fikir olduğumuz yanlış fan gönderim planlamaları da mevcut. Konumuz INTEL olduğu için çok detayına girmemekle beraber INTEL'in zaten eksiği yok çok ama çok fazlası var bu fan konusunda deyip geçiyorum.

Zaten senin mevcut durumunu ve render olayının önceliğini göz önüne aldığımız zaman R9 3900X biçilmiş kaftan denebilir.

Eh, fena değii
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

i9-10900K Delidding ve 7 derece düşüş olduğundan bahsetmiş malum arkadaşımız.

Detaylar videoda:

Tek ilgimi çeken şirinlik abidesi kedi oldu

• nothingtodeclare kullanıcısına yanıt
    Hahahah baskan yerini almis, malzemelerin gelmesini bekliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Eh, fena değii
    Aynen fena değil. İşleri güçleri sınırları zorlamak zaten. Yoksa all core makul hızlarda böyle bir şeye de ihtiyaç yok gibi duruyor.

Sanıyorum bizim forumdaki ilk detaylı paylaşımları ve sonuçları @nothingtodeclare arkadaşımızdan görüyor olacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 24 Mayıs 2020; 16:39:29 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.