Şimdi Ara

10 MİLYAR LİRALIK ZAM PAKETİNDEN BİR KESİT (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
2
Favori
2.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Allaha şükür. Bugünde zammımızı aldık, doyduk. Allah sonraki günlerde de doyursun.

özet: padişahım çok yaşa.
  • http://www.posta.com.tr/dunya/HaberDetay/Turk-heyetinin-harcamalari-dudak-ucuklatiyor.htm?ArticleID=139188

Mutlaka linki okuyun.

Harcamalar o kadar fazla ki , yurtdışındaki muhabirlerin bile dikkatini çekmiş , haber yapmışlar

geceliği 30 bin usd konaklama , new yorkun en seçkin ve pahalı restaurantlarında 50 şer kişilik rezervasyonlar vs vs.

Bence seçim öncesi bu zammı yapmayacaklar. Zaten haberlerde de ufaktan renk verildi . Top başbakanda , iki dudağının arasında , gibi söylemler manşetler var. Sonra başbakanımız çıkacak ve ben halkıma bunu yapmam , bu zamlar halkıma reva değil diyecek, imzalamıyorum diyecek.

Sonra kahvede oturan seçmen , vay efendim mangal yürekli başbakanımız halkın yanında , o da olmasa zaten biz ne yapardık diyecekler Bunun örnekleri daha önceden çok görüldü ,

Sanki bu zamları hazırlayan kendi partisinin adamları değilmiş gibi , kendinin haberi yokmuş gibi tiyatro oynuyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

http://www.posta.com.tr/dunya/HaberDetay/Turk-heyetinin-harcamalari-dudak-ucuklatiyor.htm?ArticleID=139188

Mutlaka linki okuyun.

Harcamalar o kadar fazla ki , yurtdışındaki muhabirlerin bile dikkatini çekmiş , haber yapmışlar

geceliği 30 bin usd konaklama , new yorkun en seçkin ve pahalı restaurantlarında 50 şer kişilik rezervasyonlar vs vs.

Bence seçim öncesi bu zammı yapmayacaklar. Zaten haberlerde de ufaktan renk verildi . Top başbakanda , iki dudağının arasında , gibi söylemler manşetler var. Sonra başbakanımız çıkacak ve ben halkıma bunu yapmam , bu zamlar halkıma reva değil diyecek, imzalamıyorum diyecek.

Sonra kahvede oturan seçmen , vay efendim mangal yürekli başbakanımız halkın yanında , o da olmasa zaten biz ne yapardık diyecekler Bunun örnekleri daha önceden çok görüldü ,

Sanki bu zamları hazırlayan kendi partisinin adamları değilmiş gibi , kendinin haberi yokmuş gibi tiyatro oynuyorlar.

bi nevi tiyatro oynanıyor,vatandaşlar da kapalı gişe seyrediyor!

• quote:

Orijinalden alıntı: enpisagor

sifir almak artik hayal olur ikinci elde ucar artik.

Uçmuş zaten. Geçen pazar otopazarını gezdik. 1993 broadwaya 8.500 TL istiyor adam. 1992 model şahin 6500 TL.
  • Niye hep otomobil masada anlamıyorum kamu gelirlerini kısıtlayın, en güzel kaynak size bu kadar zor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByZeR0

Düşük motorlu araç sahiplerine kötü haber varmış.Lüx araçla hemen hemen aynı vergiyi ödeyecekmişiz

bu siyasetçilere de kötü haber var, öldüklerinde bu halkla aynı yere gideceklermiş..
  • yahu 10 günde bir zam haberi çıkıyor 10 zam haberinden 2 side otomobile yada akaryakıta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

quote:

Orijinalden alıntı: ByZeR0

Düşük motorlu araç sahiplerine kötü haber varmış.Lüx araçla hemen hemen aynı vergiyi ödeyecekmişiz

bu siyasetçilere de kötü haber var, öldüklerinde bu halkla aynı yere gideceklermiş..

Hocası Ebussuud soruyu şöyle cevaplıyordu.
    Yarın Hakkın Divanına Varınca
    Süleymandan hakkını alır karınca.

• bugun açıklandı ekim ayın da gaza çok büyük zam gelecek haberiniz olsun lpg ye %10-15 zam gelecekmış .
    bu gidişle lpg nin ekonomısını de sona erdirecekler kendılerını kurtarmak için
  • Türkiye sıcak para sayesinde şuan ayakta, hoş ne kadar ayakta olduğu tartışma konusu.
    İnsanlık dışı yüksek vergiler, peşkeş çekilen özelleştirmeler olmasa ve bir de merkez bankasının bile açıklayamadığı piyasada gezinen 6-7 milyar dolarcık ne yapardık acaba?

Harcamalarınıza, borcunuza, harcınıza dikkat edin.Türkiye bir felakete girmenin eşiğinde.Ekonomik büyümede yavaşlamalar başladı.Suriye müdahalesi çok kritik.New Ottoman fantezisi yüzünden ülkeyi felakete sürüklediler.

ve nihayetinde Kapitalizm yine krize girecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Bundan birkaç ay önce televizyonda haberlerde doğalgaz zammını Eminönü'nde halka soruyorlardı.
    Bir tanesi şöyle dedi, "zorunlu kalmasalar zam yapmazlardı, gerekliydi ki yaptılar. Olacak o kadar"
    Halkımızda böyle diyenler olduğu sürece, her yapılanı doğru sandığı sürece, itiraz etmediği sürece önümüzdeki seçimlerde farklı bir tablo beklemiyorum.

Başkanlık sistemine doğru adım adım sürükleniyoruz.
    Sanki lale devrini yaşıyormuşuz gibi geliyor.
    Herşey güllük gülistanlık gösterilmeye çalışılıyor.
    Medya desen suskun, baskılardan korkuyor.
    Kim "hayır" dese, "yok artık" dese vergi araştırmaları, cezalar vs'den korkuyor.
    Gösteri yapanlar gereksiz ağır müdahale ile karşılaşıyor.

2012-2013 öğretim yılında üniversitelerde basın duyurusu, gösteri yapmak tamamen yasaklandı, hiçbir başvuruya izin verilmeyecekmiş, geçen gün haberlerde söylüyordu.
    Terör olaylarının artmasından dolayı böyle bir önlem almışlar.

Herkes susturulmaya çalışılıyor.

Özetle bu zam da gelir, başka zamlar da gelir, birkaç kişi itiraz ettiğiyle, söylendiğiyle kalır.
    Yapılmak istenen yapılır...

Büyük ihtimalle sadece durum tespiti içeren benim bu mesajım da politik içeriği yüzünden forumdan kaldırılır.

Selamlar

Dediklerinizle olayı çok güzel özetlemişsiniz hocam.
    Bir makina mühendisi öğrencisi olarak inanın okulu bitirdikten sonra bu ülkede kalmak gibi bir planım yok. Eğer imkanlarım el verirse yurt dışına gitmeyi düşünüyorum. Ben elbet ülkeme hizmet etmek isterim, hemde çok. Ama bu adamlara ve bunların peşinden gelecek koyunlara verecek bir günahım bile yok.

Ayrıca; bu forum malum soyguncu partinin reklamını da alır ama onu eleştirmeye gelenleride siyaset yapılmaz diye mesajını kaldırır. Böyle bir yer burası. Tüm forum yönetimine selam olsun!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Full#Throttle -- 14 Eylül 2012; 13:16:00 >

• Açık ve net bir şekilde söyleyeyim: her kuruşu zehir zıkkım olsun.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.