Şimdi Ara

10 küsür dil ögrenmek isteyenler için

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Android de loecsen diye bir program var markette onu kurun gayet güzel istediginiz dillerde temel kelimeleri ögrenin biraz gramer bakin günlük konuşmalari ögrenin daha sonra tabi bu loecsen aşiri temel kelimeleri gösterio ama dile isinmanizi saglar zaten 10 küsür dil ögrenmeden kastim gerçek bi ögrenme diil sadece günlük konuşmaları yapacak düzeyde yani giriş seviyesi anlaminda ögrenme

Not: programda ses dosyalarni indirmeyi unutmayin sag üst tarafta bir tuş var ona basinca ses dosyalarinin tümünü indirio o dile ait olan ben şuan 10 dil kasiom tabi hepsini başlangiç düzeyde ögrenmek için onun için bu programda yetmez zaten üste bişiler koymalisiniz bu program sadece dile isinmanizi saglar sizi başlangiç seviyesi bile yapmaz grameri ve günlük pratik karşilikli konuşmalarida başka yerden bulmaniz gerek

Bundam sonra internetpolyglot var site olarak hatta android uygulamasida var ordan sifatlar zarflar ve fiiller kelimelerini ögrenmeniz yeterli diger kategorileri esgeçin mümkün oldugunca hızlı ilerlemeye bakın yoksa sıkılıp bırakırsınız

Bundan sonraki aşama android markette örnegin rusça ögreniosaniz arama kismina rusça kelimeleri ögrenin yazin çıkan programi kurun ayarlardan 1 dersteki harf sayisini 28 yapin tekrari 1 yapin bide sadece super ögrenme moduna alin ve alttaki devam tuşuna basin ayarlari kaydetsin geri tuşuyla basarsaniz kaydetmiyor zaten her bir dil için 1 kere bu ayari yapmaniz yeterli kelime ögrenme menüsünde en yüksek seviyeyi seçin zaten alt seviyelerin kelimelerinide içeriyor c1 idi sanirsam en yüksek seviye en baştan onu seçin zaten kolay kelimeleri ögrenmenizde kolay olacaktir önemli olan baştan zor kelimelere yogunlaşmak

Ardindan direk çift altyazili film indirin
    Androidde mxplayer var ayarlardan ayarlarsaniz ekrana tek dokunuşta durduruo filmi altyazilara bakiosunuz tek tuşla oynatio yine ben sürekli kullaniyorum

Bide size 1 büyük sir veriyim kurur kuru kelime anlami ezberlemeyin hem sıkıcıdır hem aklınızda kalmaz hem muhtemelen telaffuzu saglam olmayan bir yerden dinlediginizden film izlerken duysaniz bile çagrişim yapmaz kelime bilginiz az iyiyse sadece film izleyerek kelime bilginizi arttirin hem telaffuz sikintisi yaşamazsiniz hem bi olayla baglantili oldugundan filmdeki kelimeyi kolayca unutmazsiniz

Birde mxplayerde ekranda parmaginizla sag veya sol yapinca bir önceki ve bir sonraki sahneyi tekrar gösteriyor böylece telaffuzunu duydugunuz cümleyi kendiniz tekrar edebilirsiniz veya ekrana altyazi geldigi gibi dokunarak durdurup oyuncu seslendirmeden kendiniz seslendirip kendinizi sınayabilirsiniz.

En büyük kuralda film izlerken anlamini bilmediginiz kelimeyi 2.altyazi yani kendi dilinizdeki altyazi ile karşilaştirarak anlamini hiç bakmadan ögrenmek ben bu şekilde baya kelime ögrendim inanin çok basit ve aşırı hızlı kalıcı kelime ögrenmenizi saglar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şoray uzun yolda -- 14 Ağustos 2016; 7:27:21 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Turkceyi bilmiyoruz onlari nasil bilecegiz?? Bilmek yoktjr konusabilmek vardir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • :o teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.