Şimdi Ara

10 günlük Lviv ve Kiev seyahati bitti. Merak ettiklerinize cevap verebilirim. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
13
Favori
10.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kimlik kartı ile girme ihtimalimiz var mış.
    haziran da başlıyormuş sevindirici haber.
  • 19 Mayıs Gidiş 21 Mayıs dönüş 2 gece Kiev gezisi planlıyorum eşimle.
    Ankara direk Gidiş-dönüş 2 kişi 800 TL.
    Pegasustan baktığımda ilgili tarihte en ucuz uçak Kiev.
    Değer mi bilemedim?

Etrafta devamlı gruplar halinde abaza Türkler olduğu vs bahsedilmiş. Abartılıyor mu acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • LSG L kullanıcısına yanıt
    O tarihe göre kişi başı 400tl gidiş-dönüş bilet fiyatı oldukça iyi. Gerçekten "Kiev" için çok uygun bir fiyat. Kesinlikle değer.

Etrafta Türkleri görmeniz olası bir durum. Hatta kaçınılmaz. Ancak her köşe basında devamlı milletin arkasından laf atan o abaza gruplardan ben 10 gün içinde 1 ya da 2 kez gördüm açıkçası. Yani abartmayı seviyoruz. Öyle insanları rahatsız eden, millete askıntı olan tipte Türk Abazalarla karşılaşma ihtimaliniz %20 civarlarında. Bir de hangi saatlerde, nasıl mekanlarda takıldığınızla da ilgili tabi. Velhasıl-ı kelam insanların söylediklerine çok kulak asmayın. güzel bir ülke, güzel bir şehir. Gezmesini bilene.
    Bu arada Kiev'de belli bölgelerde zincir halinde restaurantları bulunan " Varenichnaya Katuysha " isimli restauranta mutlaka uğrayınız. 70'leri anımsatan bir konseptle makul fiyatlara yerel lezzetleri tadabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zekgumus

O tarihe göre kişi başı 400tl gidiş-dönüş bilet fiyatı oldukça iyi. Gerçekten "Kiev" için çok uygun bir fiyat. Kesinlikle değer.

Etrafta Türkleri görmeniz olası bir durum. Hatta kaçınılmaz. Ancak her köşe basında devamlı milletin arkasından laf atan o abaza gruplardan ben 10 gün içinde 1 ya da 2 kez gördüm açıkçası. Yani abartmayı seviyoruz. Öyle insanları rahatsız eden, millete askıntı olan tipte Türk Abazalarla karşılaşma ihtimaliniz %20 civarlarında. Bir de hangi saatlerde, nasıl mekanlarda takıldığınızla da ilgili tabi. Velhasıl-ı kelam insanların söylediklerine çok kulak asmayın. güzel bir ülke, güzel bir şehir. Gezmesini bilene.

Bilgilendirmeniz için teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bugün aynı tarihler için iki kişi git/gel 474 TL'den fiyat buldum ve aldım.
    Bir gün önce 800 TL satış fiyatı olan uçus bir gün sonra nasıl 400 küsur oluyor anlamadım.

Netice fiyat muazzam.
    Pegasus bu fiyatlardan beni yurtdışına uçursun isterse 2 saat rötar yapsın, uçakta yemek su vermesin hiç önemli değil.

10 günlük Lviv ve Kiev seyahati bitti. Merak ettiklerinize cevap verebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LSG -- 7 Mart 2017; 19:56:26 >

Fiyat ucuz çünkü kalkış ve varış saatleri sakat.. hiçbiri gündüz değil ve genelde gece yapılan uçuşların fiyatları ucuz olur
  • Merhaba

Kiev yürüyerek gezilebilen bir şehir midir?
    Merkezi tam olarak neresidir? Hangi bölgede konaklarsak gezilebilir yerlerin çoğuna yürüyerek gidebiliriz?
    Havalimanından şehir merkezine en rahat ulaşımı nasıl gerçekleştirebiliriz?

Teşekkürler.
    Merhaba

Telefonumun verisine göre 9 günde 72 km yürüdüm. Nereyi gezmek istediğniz ve nerede kaldığınızla alakalı durum birazda tabi. İstanbul yürüyerek gezilebilecek bir şehir midir? tabi ki hayır. Ama Beşiktaş yürüyerek gezilebilir. Kiev'i de bu mantıkla düşünün. Zaten her yere metro var. Navigasyon da ineceğiniz durağa kadar gösteriyor. Merkezi Olympiyskiy yani Olimpiyat Stadı çevresidir. Havalimanından metro ile şehir merkezine ulaşmanızı öneririm. Onun haricinde taksi de kullanabilirsiniz. 4 adet metro var ve hepsi birbirine bağlı, aktarmalar da ücretsiz. Konaklamak için Olympiyskiy çevresinden bir ev ya da otel bulmanız sizin için iyi olacaktır. Ve yürüyerek gezmek gibi bir düşünceniz olmasınız tabi ki yürüyeceksiniz ama yürüyerek gezilecek kadar küçük bir şehir değil Kiev.

Dip not: Gitmeden önce kiril alfabesine bir göz gezdirmeniz ve mutlaka Google translate indirmenizi öneririm. İngilizce bilmeyen insanlarla anlaşmak için translateden yapılan Ukraynaca çeviriler hayat kurtarıyor.

• 10-17 temmuz arası kievdeyim katılmak isteyen arkadaş olursa haberleşelim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARTAGON99 -- 17 Haziran 2017; 23:32:53 >
  • Güncel bilgi ; havaalanından şehir merkezine gidiş havaalanı dışındaki skybus otobüsler ile 80 gravni ,24 saat çalışıyor bu otobüsler büyük tren garının önünden kalkıyor yanında KFC var .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese iyi forumlar. Ukrayna'ya sadece yeni nüfus cüzdanı ile giriş yapabiliyor muyuz, bilgisi olan var mı? Şimdiden teşekkürler.
  • mertcankk07 kullanıcısına yanıt
    Evet, yeni kimlik kartı olması şartıyla giriş yapılabiliyor.
  • zekgumus Z kullanıcısına yanıt
    hangi tarihler arasında gittiniz ? Yılbaşı için biletim var ve hava durumu falan ne olur. Ayrıca bagaj hakkımız yok sadece el çantası buna ne almalıyız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dozdoz

Evet, yeni kimlik kartı olması şartıyla giriş yapılabiliyor.

Neden, niçin geldin, ne kadar paran var gibi sorulara maruz kalıyormuyuz acaba, bunu çok merak ediyorum. Tur vs. aracılığıyla gidildiğinde sorun olmuyor diye duydum.
  • 1200 tl 10 günlük için az bir para tatile gidiyosun herşeyi ile bol bol yaşamak lazım tabi siz 4 kişi gittiniz için masraflarda bölünmüş oluyor bu nedenle yeterli olmuştur. tek giderseniz bu para 10 gün için yeterli olmaz biz 2 kişi arkadaş gitmiştik 3 gün kaldık kişi başı günlük 100 dolar harcamıştık. nerelerde harcadığında önemli farktör adam var 7 günde 200 dolar harcar adam var 1 günde 500 dolar harcar tamamen size kalmış. yeni kimlikler ile giderseniz sorulara maruz kalabilirsiniz otel ucak vb belgelerin çıktılarını almakta fayda var.
  • Murat ÖZDAĞ kullanıcısına yanıt
    Genel de kenera çekiyorlar evet.
  • Ben geçen yıl Beşiktaş- D. Kiev maçının olduğu tarihte gitmiştim. 5 Aralık tarihinde Türkiye'den uçağa binmiştim diye hatırlıyorum. Hissedilen sıcaklığın -25 derece olduğu bir günde üşüdüm sadece yani maç günü. Ben normalde kolay kolay üşümeyen biriyimdir ciddi anlamda soğuğa karşı dayanıklıyımdır. Bu yüzden giderken yanıma diğer arkadaşlarım gibi yün içlik falan almamıştım. Çoğu gün beresiz gezdiğimi hatırlıyorum -10, -20' lerde ancak dediğim gibi benim bünyem soğuğa karşı ciddi anlamda dayanıklıdır diğer arkadaşlarım soğuktan epeyce korunarak gezerken ben şişme bir mont ve içinde ince bir sweatshirt ile geziyordum. Siz de bu çıkarımı bünyenize göre anlattıklarımdan yapabilirsiniz. Hava durumuna 1 ay önceden internetten bakın. Genel olarak tahminler tutuyor.

Bagaj hakkına gelince. Ben de hiç bir zaman bagaj hakkı almıyorum kendime, mesela dün 10 günlük bir Budapeşte+Sziget festivali-Belgrad seyahatinden döndüm sırt çantam çadırımla birlikte 12kg idi. Tartım işlemi öncesinde insanların çok fazla gözlerine sokmadan çantanızdan biraz eşyayı boşaltıp bir köseye koyun. Daha sonra tartım ve etiketleme işlemi sonrasında boşalttığınız eşyaları içine koyun ve çantanızı sırtlayıp uçağın yolunu tutun. Bir daha tartım işlemi yapılmayacağı için sıkıntı çekmezsiniz. Benim çantam 35lt, arkadaşımın ki ise 60lt idi boyut olarak ikisine de problem çıkarmadılar. Zaten eğer Pegasus ile uçacaksanız bu boyut ve kg mevzularını çok sorun eden bir firma değildir. Sadece Türkiye'ye dönüş yaptığınız havalimanındaki yabancı Pegasus yetkilisi bazen kıl olabiliyor. Ona dikkat etmekte fayda var.

Çantanıza ne alacağınıza siz karar verin 6 7 günlük seyahatler için 8kg bagaj hakkı çok çok yeterli oluyor (8kg'ı az görmeyin epey eşya alıyor) ama tabi bu kişiyle de alakalı bir şey. Ben evde kaldığım için çamaşır makinem vardı gerektiğinde 30dk de makinede yıkayıp çamaşırlarımı kuruttum. Ancak almanız gereken en önemli şey sağlam bir bot ve korunaklı bir mont.

Yıl başında oranın çok güzel olacağını düşünüyorum. İyi bir tatil geçirmeniz dileğiyle :).

Ek bilgi: Eğer İstanbul'da yaşıyorsanız Taksim İstiklal - Şişhane arasındaki Terkos Pasajı'ndan 40-50 TL' ye çakma bir Jack Wolfskin polar ve karşısındaki adını bilmediğim (girişinde Yves Rocher Mağazası bulunan) pasajdan da 100-150 TL'ye güzel montlar alabilirsiniz. Bu mont+polar ikilisi sizi soğuktan yeterince koruyacaktır.

Edit: imla + ek bilgi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zekgumus -- 15 Ağustos 2017; 10:49:11 >

• zekgumus Z kullanıcısına yanıt
    Yanıtınız için teşekkürler öncelikle. Ukrayna havayolları ile uçacağım o yüzden tedirginlik aslında . Dil bilgimiz yok ama çok sıkıntı olacağını zannetmiyorum . Bende soğuktan çok çekmem diye düşünüyorum ama yinede garantili şekilde içlik falan giderim. KG taktiğinide yapabilirim iyi fikir
  • Made IN Darende kullanıcısına yanıt
    Çöp gibi bir havauoluyla ucacaksın sabır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.