Şimdi Ara

10$ dan başlayan fiyatla VPS Hemde yıllık değil ömürlük (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
12
Favori
15.993
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ortlama hız verme şansınız varmı denedinizmi peki öyle detaylı teste vs gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhangokhan33

ortlama hız verme şansınız varmı denedinizmi peki öyle detaylı teste vs gerek yok

10$ dan başlayan fiyatla VPS Hemde yıllık değil ömürlük

Aslında daha önce koysaydım.
  • mahoni_38 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler upload hızı bayağı bir düşükmüş
    alacak arkadaşlar hem bilgi almış olur bu mesajdan
  • quote:

Orijinalden alıntı: iqra

Yaklaşık 1 yıl 3 ay kadar kullandım digitaloceanı. 512mb lı vps seçmem sebebi ile ram yetersizliği ve fiyatlar sebebi ile arubaya geçtim. 3 aydır aktif kullanıyorum. Digital oceanda debian kullanıyordum. Arubada 1GB ramle centosta geçtim. DO daki 3 ay fiyatına arubada 1 yıllık bedel ödeniyor. Şu sıralar backup için arubadan 1 vps daha alma arifesindeyim nasıl olsa 1€.

openvpn kullanmak için bazı portların açık olması gerekiyor. peki sadece 80 nolu portumuz açıksa ne yapabiliriz ? openvpn ye erişim için port ayarını nasıl değiştireceğim ? bende arubadan aldım. openvpn falan tamam çalıştı ama sadece port 80 açık olunca vpn e erişemiyorum. kısıtlı olmayan internet olursa bağlanıyor ama kısıtlı internetle bağlanamıyorum.
  • Bildiğim kadari ile tum portlari acik. Emin misiniz bende arubacloud kullanıyorum 9715 dan bağlayabiliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahoni_38

Bildiğim kadari ile tum portlari acik. Emin misiniz bende arubacloud kullanıyorum 9715 dan bağlayabiliyorum

aruba değil. benim internet böyle. milli eğitim interneti. mail programları dahi çalışmıyor, thunderbird kullanıyorum maillere bakamıyorum. sadece ftp ve internet. yani 80 ve 21 hariç hepsi kapalı.
  • şimdi arubaya dosya indirdim saniyede 40-60mb arasında değişiyor. yani 400-700 mbit hız veriyor.
  • Ben openvpn kurdum sorunsuz devam ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fazla alıp devretmek isteyen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: marcelor

Ben openvpn kurdum sorunsuz devam ediyorum

openvpn i port 80 den çalıştırabilirmiyiz ?
  • xenofx X kullanıcısına yanıt
    Evet, portu 80 ayarlamanız yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lne

Evet, portu 80 ayarlamanız yeterli.

tcp ve udp 80 yaptım. admin ve web ui kısmını 443 yaptım. şu an erişebiliyorum. "openvpn connect" bağlantıda yapıyor ama vpn bekleniyor diyor, tarayıcı üzerinde bağlantı olduğunu göstermiyor ve siteleri açmıyor. eğer meb hattından değilsem normal internet üzerinden sorun yok ama mebin hattında firewall arkasında problem oluyor.
    meb kurumsal sertifikaya geçtiğinden beri paket incelemesi de yapıyor. Daha eskiden ssl paketleri incelenmiyor dolayısıyla ssl (443 nolu port) üzerinden rahatlıkla her şeyi kullanabiliyordunuz. Şimdi bu trafiği açıp inceliyor, kendi sertifikasıyla şifreleyip gönderiyor. Bilinen proxy adresleri ve protokolleri kapalı. Ben ssh üzerinden bağlanıyordum 443 nolu porta alıp artık o da çalışmıyor. Proxy script kurdum kendi siteme onu da engellediler. Bilinmeyen yeni şeyler denemek lazım. Psiphon bu işi nasıl çözüyor bulmak lazım. Psiphon 3 ile biraz denemeden sonra aşabiliyorsunuz filtreyi.
  • Vurgun gibi arkadaşlar. Server servisi özelliklerine göre çok ucuz. Ya banttan kısacaklar ya da kepenk kapatacaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SomeoneWhoCares -- 27 Ocak 2017; 13:6:25 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: adeministrator

meb kurumsal sertifikaya geçtiğinden beri paket incelemesi de yapıyor. Daha eskiden ssl paketleri incelenmiyor dolayısıyla ssl (443 nolu port) üzerinden rahatlıkla her şeyi kullanabiliyordunuz. Şimdi bu trafiği açıp inceliyor, kendi sertifikasıyla şifreleyip gönderiyor. Bilinen proxy adresleri ve protokolleri kapalı. Ben ssh üzerinden bağlanıyordum 443 nolu porta alıp artık o da çalışmıyor. Proxy script kurdum kendi siteme onu da engellediler. Bilinmeyen yeni şeyler denemek lazım. Psiphon bu işi nasıl çözüyor bulmak lazım. Psiphon 3 ile biraz denemeden sonra aşabiliyorsunuz filtreyi.

meb sertifikayı pcden kaldırsak girermi ? vpn bağlantısında paketlerde neyi yakalıyor da engelliyor? açık olan portlardan iletişim kuruyoruz nihayetinde nasıl tespit ediyor acaba ? kurum çalışanları oturum açıp girsede bir işe yarasa bu internet, faydalı faydasız herşey engelli, lazım olan çoğu içeriğie erişemiyoruz, bi ara w3schools.com bile engelli idi. bant genişliği problemse kişi başı aylık 20gb limit versinler olsun bitsin herşeyi kapatmak çözüm değil, zaten bütün öğrencilerin cebinde internet var.

üstad sertifikayı kaldırmak çözüm değil çünkü adres, kelime, ip bazında değil artık paket bazında da filtreliyorlar. Yasaklı paket tipine uyan tüm paketleri filtreliyor. Ayrıca ssh gibi kendine özel karşılıma mesajları falan da anında filtreleniyor. Aşmanın tek yolu yeni protokolleri kullanmak ya da filtreyi kandırmak... Bu da zor görünüyor. Paylaşılan yöntemleri hemen engelliyorlar. Nasıl olduysa Psiphon3'ü engelleyemediler...
  • Arkadaşlar benim gözüm ne zamandır uygun fiyatlı VPS arıyordu. Hem VPN olarak kullanmak için, arada belki hosting olarak kullanmak için. Sanırım bana fazla donanım lazım değil. En düşük paketi almayı düşünüyorum. Konunun tamamını okumadım fakat sitenin güvenilirliği hakkında yorumunuzu almak istiyorum. Ömürlük olup olmaması benim için önemli değil, fakat eğer alırsam önümüzdeki 5-6 ay boyunca lazım olacak. Ondan dolayı işimi sağlama almak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cobbler -- 20 Ocak 2017; 23:38:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: adeministrator

üstad sertifikayı kaldırmak çözüm değil çünkü adres, kelime, ip bazında değil artık paket bazında da filtreliyorlar. Yasaklı paket tipine uyan tüm paketleri filtreliyor. Ayrıca ssh gibi kendine özel karşılıma mesajları falan da anında filtreleniyor. Aşmanın tek yolu yeni protokolleri kullanmak ya da filtreyi kandırmak... Bu da zor görünüyor. Paylaşılan yöntemleri hemen engelliyorlar. Nasıl olduysa Psiphon3'ü engelleyemediler...

ben openvpn i ssl ile kurmadım. standart bir kurulum yaptım. bazı kurulum detaylarında ssl li kurulum var. paketler şifrelendikten sonra bunların zaten tespit edilemiyor olması gerekir. o şekilde denesek çözüm olurmu acaba ?

kurulum komutları bunlar

sudo apt-get install software-center
    sudo apt-get update
    sudo apt-get upgrade
    sudo apt-get dist-upgrade
    wgethttp://swupdate.openvpn.org/as/openvpn-as-2.0.11-Ubuntu14.amd_64.deb
    dpkg -i openvpn-as-2.0.11-Ubuntu14.amd_64.deb

• Softether + VPN Gate ile bağlantı sağlayabileceğinizi düşünüyorum.
    Ya da Çin'de çalışan bir VPN sistemi de kullanabilirsiniz.

Çin'in GFC'si (Great Firewall of China) ve İran internet sansürü tarzında deep packet inspection ve heuristic analiz taraması yapan benzeri sistemleri Türkiye'nin de kullanmaya başladığı söyleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxtreme

Softether + VPN Gate ile bağlantı sağlayabileceğinizi düşünüyorum.
    Ya da Çin'de çalışan bir VPN sistemi de kullanabilirsiniz.

Çin'in GFC'si (Great Firewall of China) ve İran internet sansürü tarzında deep packet inspection ve heuristic analiz taraması yapan benzeri sistemleri Türkiye'nin de kullanmaya başladığı söyleniyor.

onuda bir deneyelim olmassa çinlilere bakarız biraz.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.