Şimdi Ara

10 Bin Kişilik Anket: CHP Birinci Parti, 6'lı Masa %50+1 Üstü! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
1.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şöyle bir tabloyada inanmıyoruz el insaf 6lı masadaki partilerden (chp iyi haric) %1i geçemez hiçbiri belki deva 1.2 falan.kapı gibi akp duruyor neden chpnin yanına geçen lacivertine versin insanlar ?

zafer partiside 3-4 diye düşünüyorum

• Açılım v2 loading…

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bir muhalif olarak arkadaşlar CHP min yüzde 25 yada 26 üssü olduğu hiç bir ankete güvenmeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KAUANKA K kullanıcısına yanıt

Gel bak ben sana anlatayım. Kendini rezil etme. 600 sene o kadarını mı gördü halk? Bir bebek önce emekler, sonra savrularak yürümeye başlar... En son 100 metreyi 10 saniyenin altında koşar.

İki turlu seçim, açık oy, gizli sayım... (Emekleme) Çok partili seçim, gizli oy, açık sayım döküm... (Yürümeyi öğrenme) Bu iş tüm dünyada da böyledir. Artı niye gecikmiş, bir zahmet tarih okursan. İki kere çok partili döneme geçilmek istenirken niye başarısız olunmuş öğrenirsen... Ha diyorsan ben öğrenmiyorum, kendini rezil edersin böyle.

• denn.zent D kullanıcısına yanıt

Engin bilgilerinizle beni aydınlattığınız icin tesekkurler  10 Bin Kişilik Anket: CHP Birinci Parti, 6'lı Masa %50+1 Üstü! 

Bu is tüm dünyada böyle evet gizli oy 1946 dan sonra birden 1950 Turkiye'sinde keşfedildi size göre 10 Bin Kişilik Anket: CHP Birinci Parti, 6'lı Masa %50+1 Üstü! Roma imp. falan 1795 fransasi 1800ler Avustralya abd vb hikaye?

Bu arada sizin 600 yıllık bir tarihiniz mi var ?

Çok partili hayata geçiş surecinde ufacık bir makale bile okumuş bir insan olsaydınız keskeeee. Rezil olmuyorsunuz bakin birseyler öğreniyorsunuz o dusunce yapısından da kurtulun size tavsiye ...

İlgili seçimin ŞAİBELİ VE HİLELİ BİR Seçim olmasını değiştirebilecek bir bilginiz varsa buyrun 10 Bin Kişilik Anket: CHP Birinci Parti, 6'lı Masa %50+1 Üstü! Konu hakkinda biraz okuyup/ögrenerek/araştırma yapip sonra cevap veriniz lutfen

• En yandaş ankette bile kararsızları falan filan dağıttıklarında 2-3 puan öne geçebiliyorlar.

En düdüğü 5-6 puan öne geçirebiliyor, o kadar utanabiliyor 10 Bin Kişilik Anket: CHP Birinci Parti, 6'lı Masa %50+1 Üstü! 

• Okumayı bilmiyorsun, okuduğunu anlamıyorsun daha.

Neyse ABD, İngiltere veya başka bir ülke... Krallık, diktatörlük, teokrasi... İle yönetiliyormuş. Cumhuriyete geçmiş. Geçer geçmez yargı denetiminde, çok partili, gizli oy, açık sayım döküm ile seçim yapmış bir ülke varsa bilmek isterim. Okuduğun makalelerden.

Azerbaycan, 1991'de bağımsız olmuş. Yıl 2020 yıl. 30 sene geçmiş. Azerbaycan seçim usulsüzlükleri yazıp aratınca başta AGİT olmak üzere uluslararası kuruluşların seçimlerde tespit ettikleri usulsüzlükler çıkıyor. Ha amacım eleştirmek, çamur atmak falan değil. Elbet birkaç seçim sonra böyle raporlar yazılmayacak. Gönül isterdi ki 10 senede bu işi halletselerdi ama hemen olmuyor.

• 6li masadan bir şey olmaz ,hiç koalisyonla yönetim olur mu ? Muharrem İnceyi biraz dinleyin bakın ne diyor 6li masa için..

• Yine söyleyelim. Ne yapmaya çalıştığınızı çok iyi biliyoruz. Şerbetliyiz artık.

Biz yarının iktidarı olacağız. 1 milyon KM2'lik 100 milyon nüfuslu Türkiye'yi yöneteceğiz. Siz karınca yuvalarıyla mutlu mesut yaşayabilirsiniz.

Ne sandıktan vazgeçeriz, ne kazandığımız seçimden. O kadar. Boşuna heveslenmeyin, bütün algılarınız yıkılıyor. EZİCİ ÇOĞUNLUK BİZİZ.

• Bakın 0cak mart nisanda seçim olsaydı muhalefet yüzde bir milyon kazanırdı. Ancak hem bu zam hem ocak zammı ile emekli ve asgari ücret tafya tekrar akpli oldu. Esnaf ve firma sahipleri memnun. Yüzde 300 ürüne zam yüzde 40 çalışana zamla, kacak suri afganla patronlar keyifli. Ben hiç de beklenen gibi bir seçim olacağını zannetmiyorum. Akp mhp gene alacak.

• Yeniden refaha ciddi oy gecisi var, muhafazakar olup akp den iyice darlanan kesimin kacis noktasi olacak gibi.
    Ankette olmamasi guven konusunda soru isareti yaratiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baxa -- 5 Temmuz 2022; 0:9:27 >
  • Bu anketcilere çok goygoy yapıyoruz "x genel merkezinde yapıyoruz" , "20 yıldır bana uğrayan anketci olmadı" diyerekten.

kısmen bu söylemlere inanıyordum ,lakin Adana'da Mart ayında tamda esnaf caddesinde araştırma için geldiler dükkana.

Ellerinde üç çeşit profile göre soru listesi oluyormuş.
    Mesela bana LGBT soruları da gelmişti. Verdiğim yanıtlara göre tepki vermeyeceğimi düşünüyormus.

Sıkıntı sezdikleri an anketi noktalıyorlarmis

Kısacası kendi gözümle görmesem inanmazdım lakin ciddi şekilde nabız tutuyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 5 Temmuz 2022; 0:22:37 >
  • asi_genc6134 kullanıcısına yanıt

Tek başına yönetilince de ne olduğunu gördük. Koalisyon olsa en kötü böyle olurdu bugün. Ve en azından tek bir zihniyetin devlet içinde kendi hakimiyetini kurmasına izin vermezlerdi.

• yeter kabak tadı verdi yapın Mansur Yavaş ı aday sonra görün o yüzdeleri....

• Yaklaşıyor….

10 Bin Kişilik Anket: CHP Birinci Parti, 6'lı Masa %50+1 Üstü!

• onur1301 kullanıcısına yanıt

Ben yerel seçimlerde denk geldim, telefonla arayıp birsürü soru soruyorlar. Tabi bazıları gereğinden fazla fişleme ihtimali olduğu için yanıtlamak istemedim.

• Hiç şaşmaz azılı tirrek damlamis yine.
    Yaşın olmuş 60 (emekli olduğunu söyledi) ahiret yoklama celphi gelmeye başlamış hala forum köşelerinde milletle dalaşıyor.

Ne oldu Dombıra mi ne yerse %90 oyla kazanınca katır kutur, anketlere gelince meee.

Zamanında Amerika dayadı bunlara süt tozunu beyinleri pelte oldu .

Al toplantı sonu bildirisi
    https://www.milliyet.com.tr/siyaset/6li-masa-5inci-toplanti-sonrasi-ortak-bildiri-yayimladi-6783736

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 5 Temmuz 2022; 10:19:14 >
  • CHP eğer AKP'yi geçerse dişimi kırarım.

Hatta İyi Parti'in geçme ihtimali bile CHP'den fazla. Hele bir de Kılıçdaroğlu aday olursa vay halimize.

• Arkadaşlar cidden sarayın seçim kaybedeceğine inanıyor musunuz ? 2023te 21 yıllık bir iktidar olacaklar ve onlardan rant sağlayan büyük oyuncular var. O kadar kolay olmayacak bence, en başta seçim güvenliğini nasıl sağlayacaksın, kiminle sağlayacaksın ??

Sarayın düşmesini, arı kovanının ağaçtan düşmesine benzetebiliriz. Kovandan dışarıya binlerce silahlı arı çıkabilir, ezan, din , bayrak, para, köprü, pudra şekeri elden gidiyor nidaları ile.. yanına ekle bedava yaşayan mültecilerin galeyana geldiğini de.. Rte’nin seçim sonrası bavulunu alıp saraydan normal bir şekilde çıkacağını düşünmek bana biraz pollyanna’yı oynamak gibi geliyor.

Bilmiyorum ben mi çok karamsarım, sizler mi çok iyimsersiniz..

• captain_turkiye kullanıcısına yanıt

Yönetim tek kişide olmalı ama denetim çok güçlü olmalı. Bireyler değil devlet güçlü olmalı. Denetleyen de denetlenmeli. Kısaca sistem öyle kurulmalı ki kimse tahakküm kuramamalı.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.