Şimdi Ara

10 aylık hp laptop garip sıkıntı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar bu ne böyle? Bu sık görülen bir sorun mu? Düşme falan gerceklesmedi demin fark ettim ne zamandan beri boyle bilmiyorum. Haziran 2020de aldigim bilgisayar. Ne yapmak lazim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam 3 hafta önce sattığım hp de oraya bastırınca takılıyordu. Ama açılma bendede vardı. Eğer takılabilen bir parça değilse garantiye yollamanız daha iyi olur.bundan 8 yıl önce aldığım bir beyaz hp bilgisayar vardı. Onunda menteşesi belli bir kullanımdan sonra kırılmıştı. Garantiye yolladım ücretsiz yapılmıştı. Geldikten sonra düzgün kullanmama rağmen gene aynı yerden kırılmıştı. Garanti tekrar cihazı tamir edip yolladı. Bazen ne kadar iyi kullanırsan kullan ürünün kendi kronik sorunu oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F79B393CF -- 10 Nisan 2021; 20:1:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F79B393CF

hocam 3 hafta önce sattığım hp de oraya bastırınca takılıyordu. Ama açılma bendede vardı. Eğer takılabilen bir parça değilse garantiye yollamanız daha iyi olur.bundan 8 yıl önce aldığım bir beyaz hp bilgisayar vardı. Onunda menteşesi belli bir kullanımdan sonra kırılmıştı. Garantiye yolladım ücretsiz yapılmıştı. Geldikten sonra düzgün kullanmama rağmen gene aynı yerden kırılmıştı. Garanti tekrar cihazı tamir edip yolladı. Bazen ne kadar iyi kullanırsan kullan ürünün kendi kronik sorunu oluyor.

Bu mentese sorununa internetten biraz goz attim. Bilgisayardan sogudum. Sadece bu modelde degil hp'nin bircok modelinde boyle sıkıntılar varmış. Süper sacma bir olay.

Tesekkurler cevabiniz icin.

2. Kere garantiye gonderdiginizde cihazin garantisi bitmis miydi hocam? Mesela bozuldukca garantiye gondersek garanti bitiminden sonra para mı vermem gerekir10 aylık hp laptop garip sıkıntı 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dinoco mavisi

Bu mentese sorununa internetten biraz goz attim. Bilgisayardan sogudum. Sadece bu modelde degil hp'nin bircok modelinde boyle sıkıntılar varmış. Süper sacma bir olay.

Tesekkurler cevabiniz icin.

2. Kere garantiye gonderdiginizde cihazin garantisi bitmis miydi hocam? Mesela bozuldukca garantiye gondersek garanti bitiminden sonra para mı vermem gerekir 

Alıntıları Göster

Hocam şöyle söyleyeyim benim beyaz hp aldığım bilgisayar biraz hesaplı bir üründü. Benden 2 yıl sonra ablam da mor bir hp bilgisayar aldı ve bilgisayar 6 yıldır çok sağlam bir şekilde dayandı. Ve cihaz o zamana göre gayet pahalı bir üründü. Cihazı geçen hafta satana kadar çalışıyordu. Beyaz bilgisayarı 2. kez yolladığımda garantisi bitmemişti. Menteşe garanti bittikten sonra gene kırıldı. Garanti olmadığı için bilgisayarcıya vermiştim o da anakartı yaktı. Biraz zorlamam ile tamirciye baskı kurunca garantiye yolladı ve bilgisayar ancak o zaman düzeldi. Tabi bu zorlama süresi 5 aya yakın sürdü. Garantiye sanırsam o zamanın parası ile 560 tl ödedi tamirci.(benden 120 tl almıştı onarım için) yani bu sorun kronikse kaçış olmuyor hocam.

• Hocam ben bunlarin yapacaklari isin...
    Cok hayal kirikligina ugradim bugun. Eski bilgisayarim 9 yıllık. Babam hala aktif kullaniyor eski oldugu icin tabi yavas ama herhangi bi sorun cikarmadi hic. Bu bilgisayari da bi 7 8 sene kullanirim diyodum. Daha 10. Ayda basimiza gelene bak ya cildirmalik valla.

Birsuru modelinde yillardir ayni sorun varsa neden duzeltmezsin...

Internetten baktim millet sikayetvara bilgisayarlarin fotolarini koymus. Dağılmış hepsi leş gibi olmuş. Benimki daha fazla ayrılmaz umarım. Canli derse giriyorum bilgisayardan yaza kadar servise gonderemem. Neyse hayirlisi. Sagol hocam bilgiler icin.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dinoco mavisi

Hocam ben bunlarin yapacaklari isin...
    Cok hayal kirikligina ugradim bugun. Eski bilgisayarim 9 yıllık. Babam hala aktif kullaniyor eski oldugu icin tabi yavas ama herhangi bi sorun cikarmadi hic. Bu bilgisayari da bi 7 8 sene kullanirim diyodum. Daha 10. Ayda basimiza gelene bak ya cildirmalik valla.

Birsuru modelinde yillardir ayni sorun varsa neden duzeltmezsin...

Internetten baktim millet sikayetvara bilgisayarlarin fotolarini koymus. Dağılmış hepsi leş gibi olmuş. Benimki daha fazla ayrılmaz umarım. Canli derse giriyorum bilgisayardan yaza kadar servise gonderemem. Neyse hayirlisi. Sagol hocam bilgiler icin.

ne demek hocam zaten garanti biraz zaman alabiliyor o süre içerisinde fazla ekranı oynatmamaya çalışın ben menteşe kırık iken bir süre öyle kullanmıştım. Tekrardan geçmiş olsun.

• Tamamdir hocam tesekkurler tavsiye icin.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.