Şimdi Ara

10,45 TL Balye Çam Balı 460 G

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
7.169
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://www.a101.com.tr/market/balye-cam-bali-460-g

14,25 TL Altınpetek Bal 500 Gr
    https://www.bizimtoptan.com.tr/altinpetek-bal-500-gr-p-41449

57,86 TL(ücretsiz kargo) Balparmak 2 kg Balkovan Süzme Çiçek Balı
    https://urun.n11.com/bal/balparmak-2-kg-balkovan-suzme-cicek-bali-P307737878

57,86 TL(ücretsiz kargo) Balparmak 2 kg Balkovan Süzme Çam Balı
    https://urun.n11.com/bal/balparmak-2-kg-balkovan-suzme-cam-bali-P308201228

• Kayınpeder sizi güzel yoluyormuş . Pahalı olunca kaliteli olduğu algısı var maalesef. Peki kayınpederiniz verimsiz bir iş yapıp çok az çıkan ürüne bütün maliyeti yansıtıyor olabilir mi ?

Kilosu 150 tl diye neye göre kaliteli diyeceğiz , benim arkadaşım da Marmaris te yapıyor bu işi kilosunu 40 liraya veriyor onda da katkı falan yok .
    Ben bal ticareti yapiyorum. Normal balin kilosu petekte olsa 150 TL olmaz 40 ila 60 lira arasinda degisir. Kayinpederle siz konusun karakovan bali mi satiyor bilmiyorum ama gercek balin fiyati o fiyat degil. Balin bir cok cesidi var bende de irandan kilosu 3 liraya gelen bal var kilosu 400 lira olan bal da. Ama normal petek balinin fiyati 150 olamaz yanlislik var.
    Marmaris balı zaten o fiyattır, kalitesi en düşük çam balıdır çünkü..yayla da her çiçeği ağacı gezerek bal yapan bir arıyla bir bölge de sadece belli bir ağaçtan çalışan arının yaptığı balı karşılaştırmak abesle iştigaldir.evet balın yüksek fiyatı kalitesini göstermediği gibi,ucuz bal kalitelidir diye de bir olgu yoktur..ayrıca iktisadi görüşünüz de komik, hiç bal üretimi sürecine girdiniz gördünüz mi? Gerçek bal da sabit maliyet hiçbir zaman yoktur..Bir sürü değişken vardır vs.vs
    "Kayınpeder sizi güzel yoluyormuş ."

İlahi bildiğin sesli güldüm..

Garipsedim aslında kayınpeder kızından, (damat da oğlu sayılır) nasıl para alır, hadi aldı diyelim. bari, maliyetini al zaten sen istemesen damat zaten dolaylı yoldan onu telafi eder diye düşünüyorum.

*Fikrim bu kişiye değildir, genel olarak bu tutumda olanlara..
    Türkiyenin belki en iyi balllarının üretildiği bitlis/hizan ilçesindeyim. Hakiki ballar ortalama 60-80 lira, ben 80 liraya alıyorum inanılmaz güzel. Balın peteği ağzınızda eriyip sakız gibi uzamıyorsa hafif de boğazınızı yakıyorsa o bal iyidir. Bunu da burada öğrendim.
    Kilogramı 20 liraya da bal var tabi ama ne kadar doğal tartışılır. Fakat 150 liraya falan da olmaz o kadar da değil, o fiyata alan arkadaş kayınpederine dikkat etsin :)
  • Çoğu yer bu fiyatı girmiş dandik midir bal diye zehirlenmeyelim :) Balparmak 2 kg Balkovan Süzme Çiçek Balı aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JeaLeusy -- 22 Temmuz 2019; 1:29:32 >
  • 10 liralık bldan bir hyır geleceğini sanmıyorum ama yine de tercih meselesi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kayınpederim balcı kilosunu 150 tl den alıyorum. Bu fiyata satılan balların içinde kim bilir neler vardır

• V-for-vandetta kullanıcısına yanıt
    150 tl ye ne balı hocam? cok pahalı. bunun gideri ne ki allah askına.

• Migros'ta 350 gr balparmak 15 tl.
    600 gr balparmak 25.70 tl.
    50 tl'lik bal alışverişine 10 money veriyor.
    Ya da balyemeye alternatif, migros bal aynı fiyata 10.45'e alınıp, 10 money ekstra kar sağlanmış olur.

• Balkovan catering tavsiye etmiyorum.

• Market ballarının hiçbiri gerçek değil , bal aromalı reçel desek yanlış olmaz

• kozlulum67 K kullanıcısına yanıt
    Petek bal alıyorum. Giderini falan pek bilmiyorum ama arılara şeker Vs vermiyor tamamen doğal onu biliyorum . Arkadaşlarım falan da pahalı diyordu tadına baktıktan sonra bizede iste diyorlar

• Mısır şurubunun kilosu 15 tl, satıcılar Mısır şurubunu toptan 10 TL ye alıyorlarsa, bal dedikleri şeyden yine iyi kar ediyorlar demektir.

• Kimseden gelmemiş ben yapayım

10 TL'nin kendisini ye daha sağlıklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: kozlulum67

Normal hocam, iyi bir balin fiyati 100-150tl arasi degisir

• a101 de anavarza varsı 450 gr 18 tl mi onu alın en kötü arkadaş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: V-for-vandetta

Kayınpederim balcı kilosunu 150 tl den alıyorum. Bu fiyata satılan balların içinde kim bilir neler vardır
    Kayınpeder sizi güzel yoluyormuş . Pahalı olunca kaliteli olduğu algısı var maalesef. Peki kayınpederiniz verimsiz bir iş yapıp çok az çıkan ürüne bütün maliyeti yansıtıyor olabilir mi ?

Kilosu 150 tl diye neye göre kaliteli diyeceğiz , benim arkadaşım da Marmaris te yapıyor bu işi kilosunu 40 liraya veriyor onda da katkı falan yok .

• Ben bal ticareti yapiyorum. Normal balin kilosu petekte olsa 150 TL olmaz 40 ila 60 lira arasinda degisir. Kayinpederle siz konusun karakovan bali mi satiyor bilmiyorum ama gercek balin fiyati o fiyat degil. Balin bir cok cesidi var bende de irandan kilosu 3 liraya gelen bal var kilosu 400 lira olan bal da. Ama normal petek balinin fiyati 150 olamaz yanlislik var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Melange kullanıcısına yanıt
    Hocam verimsiz değil. Tüm balıni her yıl bir kişi alıyor. Normalde perakende satmıyor eşe dosta azar azar satıyor. Bende bir kaç kilo alıyorum. Para almıyor bazen kaynanama veriyorum. Yerine göre maliyetler ve balın tadı değişir. Kış aylarında soğuk olduğu için arıları sıcak olan şehirlere götürüyor doğal olarak buda maliyeti etkiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: kozlulum67

uçan arı balı olunca
    fiyatta uçuyor
    farkı fiyatı
  • geçen kayınbaba almış kilosu 40 liraya
    bal iyi ama çam tadı var
    çam balı ucuz olması gerekiyor normalde
    belki de daha faydalıdır.

bal şifa Kuran ayetiyle sabit
    onun için hakiki bal bulup yemeye bakın
    farklı yerlerden alın arada ki belki gerçeğine denk gelirsiniz
  • SaWYeR53 kullanıcısına yanıt
    Karakovanda var normali de var hocam. 9 yıl önce otelde çalışıyordum iran balı alıyorduk kilosu 5 tl ye İranlılar balı çok beğeniyordu istiyordular kutusunu değiştirip 50 tl ye onlara satıyordum şeker de olsa tadı güzel iran balının

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.