Şimdi Ara

10-15bine otomatik araç? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Jason Becker

Manuel vites araç nasıl kullanamıyorlar anlamıyorum.

Manuel araç kullanmak gözlük takmaya benzer. İlk 1 hafta başını ağrıtır sonra varlığını unutursun. Bence arkadaşınız 1 hafta sürekli manuel araç kullansın hiçbir derdi kalmaz.

Hocam bana da oyle geliyordu ama 7senedir manuel arac kullanip hala yamuk kullanan bayan tanidigim var.

Biraz da beceri olacak yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atom239

quote:

Orijinalden alıntı: Jason Becker

Manuel vites araç nasıl kullanamıyorlar anlamıyorum.

Manuel araç kullanmak gözlük takmaya benzer. İlk 1 hafta başını ağrıtır sonra varlığını unutursun. Bence arkadaşınız 1 hafta sürekli manuel araç kullansın hiçbir derdi kalmaz.

Hocam bana da oyle geliyordu ama 7senedir manuel arac kullanip hala yamuk kullanan bayan tanidigim var.

Biraz da beceri olacak yani.

Yetenek işi olduğu doğrudur. Birazda bilmek gerekiyor.

Mesela kendi adıma konuşuyorum. Araba kullanmayı öğrenmeden önce araç mekaniğinden anlardım. Yani gaza, frene, debriyaja basınca araçta hangi düzeneklerin hareket ettiğini vs bilirdim. İlk şoför koltuğuna oturduğumda hiç kimse birşey dememişti. Kafamdan mantık yoluyla araç kaldırılırken düzgün hızlanana kadar ayağın debriyajdan çekilmeyeceğini biliyordum. Motor stop etmesin diye tekerleklerle motor bağlantısını koparmak ve motorun çevrimini devam ettirmesi için debriyaja basılması gerektiğini biliyordum. İlk 1 hafta alışma süresinde sıkıntı çektim. Ondan sonra herşey refleks oluyor zaten.

Birde hidrolik debriyajlı araçlara alışamıyorum. Basıyor muyum basmıyor muyum anlaşılmıyor. Sanki ayaklarım boşta gidiyormuş gibi oluyor. Alışmışım R9'un kaya gibi debriyajına

Bayanların kafası mekaniğe pek basmadığından böyle şeylerde sıkıntı çekebiliyorlar. Kız kardeşime öğretirken uzun uzun anlattım debriyaja neden basıldığını, basıldığında ne olduğunu. Hiçbir şey anlamadı. Bende neyse unut dediklerimi bas marşa hafif gaz ver ayağını debriyajdan yavaşça çek dedim gitti

Araçtan araca da çok farkedebiliyor. Kimisi benim gibi sert debriyaj sever. O pedalın ayağına kuvvetini hissetmek ister. Kimisi de yumuşak sever. Kimi araç çok aşşağıdan kavrar stop ettirir, kimi yukarıdan kavrar rampada kaçırır.

• benim kafamda rampada kacirmalara basmiyor. Nasil kaciriliyor anlamiyorum. 5-10cm ayagini frenden cekip gaza basana kadar kayiyor evet oda bi sorun teskil etmez. Dik bayirda dibine giriyosa arkadan adam o zaman sorun olur, sucta onda olur zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.