Şimdi Ara

10-12k Monitör Hariç Sistem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 5
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 9 saat 19 dakika
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • SEHZADE63 (2 mesaj) Coolman 02 (1 mesaj) Orkhonthumb (1 mesaj) Faithful Blood Day (1 mesaj) LEON-X (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3 mesaj) Mobil (3 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Bütçem 10 bin lira, 2 bin lira daha esnetebilirim. Bir kaç ay daha bekletebilirim de, piyasadan inanın hiç haberim yok. Sabahtan beri teorik kurmaya çalışıyorum, moralim bozuldu. Kalitesiz parçası olsun istemiyorum ama bir yerlerden kısılıyor. Belki benim göremediğim yerleri siz değerli DH üyeleri görürsünüz de bana güzel bir sistem toplarsınız.

Pc'de aradığım özellikleri yazayım;

-Monitörü ASUS VP249QGR olacak, 1080p.

-Genelde competitive oyunlar oynayacağım, yayın yapmayı da düşünüyorum, gerçi ciddi değil arkadaş eğlendirmek için öyle maddi kaygıyla değil yani.

-AAA oyunları da oynayacağım elbette ama bu konuda seçiciyim, yani her oyunu çıktığı gibi oynayayım demiyorum, sevdiğim serinin oyunlarını oynuyorum genelde(GTA, RDR gibi)

-RGB manyağı değilim, olsa da olur, olmasa da kaybını hissetmem.

-Psu'da özellikle kalite arıyorum, oturduğum bina 15 yıllık, güvenemiyorum, üstelik oturduğum yerde elektrikler de gidiyor özellikle yaz aylarında.

Benim şimdiye kadar topladığım parçalar şu şekilde

Corsair RM750 Gold

MSI MAG kasa

Crucial Ballistix 3600 16x2 16cl

WD 1 TB blue ssd(NVM)

ASUS TUF B550 plus

Burası 5100 gibi bir şey yapıyor.

Kararsız kaldığım kısım ekran kartı ve işlemci. Intel ya da Amd olması çok bir şey fark etmiyor benim için, iki firmanın da işlemcilerini kullandım, ikisini de severim, bütçe ve perfonmans dostu olduktan sonra tabi. :D

Yardımlarınızı bekliyorum, ne yapacağımı inan bilmiyorum. 1080p 144hz odaklı güzel bir sistem kurarsanız bana çok mutlu olurum. Vaktinizi ayırıp okuduğunuz için çok teşekkür ederim.

|
    |

• Bu bütçeye tek tek toplayarak 144hz ekran için oyun performansı alacağın sistem pahalıya gelir, en az RTX3060 vb. bir kart olmalı.

Hazır sistem alman daha yerinde olur.

Linkteki sistem de anakartı B560 çipset, ramleri de 3200Mhz yaparak sipariş verebilirsin, son hali resimde ki gibi.

https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-sirius-intel-core-i5-10600k-16gb-500gb-nvme-m2-ssd-rtx3060ti-gaming-pc-p-36201

10-12k Monitör Hariç Sistem

• Az önce pc hocasinda 5600x 6600xt sistem 12k civarinda belki iş görür gerci anlamam fazla ama amd verilirmi bilinmez:) 3060 varken 6600xt ne kadar mantikli araştirmak laziö

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 11 Ağustos 2021; 23:40:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE63

Az önce pc hocasinda 5600x 6600xt sistem 12k civarinda belki iş görür gerci anlamam fazla ama amd verilirmi bilinmez:) 3060 varken 6600xt ne kadar mantikli araştirmak laziö

6600 xt ham pefromans olarak daha iyi 3060dan.ama dlss faktörü ve yazılım destegi daha iyi 3060 ın.1500-2000 tl fark var aralarında.aynı fiyata düşmeleri lazım

• Gamegarajda 6600xt 5500 bandinda oldugunu duymuştum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.