Şimdi Ara

10.000TL geliriniz olsa birikimi nasıl yapardınız

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
3
Favori
4.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar başlıkta sorduğum gibi 8-12BİN TL arası geliriniz olsa nasıl yatırım yapardınız?
    22 yaşındayım.Tüm önerilere açığım. Bim'den su alıp satmak dışında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Literarys -- 8 Eylül 2019; 16:15:1 >

• 10 bin tl gelirin olunca gideirnde ona göre olacaktır. alışverişi bim a101 yerine macrocenterdan yapmaya başlayacaksın, içmeye kadıköye gideceğini roof'lara gideceksin, lcw giymek yerine lacoste alacaksın, internetten parfüm söylemek yerine 1.300 tl ye versace alacaksın.. vb.

bu yüzden harcamaların artacak. o yüzden birikim yapılabileceğini pek sanmıyorum
  • 10 bin tl gelirin olunca gideirnde ona göre olacaktır. alışverişi bim a101 yerine macrocenterdan yapmaya başlayacaksın, içmeye kadıköye gideceğini roof'lara gideceksin, lcw giymek yerine lacoste alacaksın, internetten parfüm söylemek yerine 1.300 tl ye versace alacaksın.. vb.

bu yüzden harcamaların artacak. o yüzden birikim yapılabileceğini pek sanmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcdaly

10 bin tl gelirin olunca gideirnde ona göre olacaktır. alışverişi bim a101 yerine macrocenterdan yapmaya başlayacaksın, içmeye kadıköye gideceğini roof'lara gideceksin, lcw giymek yerine lacoste alacaksın, internetten parfüm söylemek yerine 1.300 tl ye versace alacaksın.. vb.

Hocam inan hiç öyle olmuyor. Yada ben de olmuyor bilmiyorum.
    Sigaram yok. Alkol içerim ama her gün mekanlarda değil.
    Bir parfüme en fazla 100 lira veriyorum. Bir ayakkabıya en fazla 300 verebiliyorum.
    Çok alışverişim de olmuyor.
    Ama ona rağmen ay sonu cebime çok fazla para kalmıyor.
    Aile veya ev'de geçindirmiyorum.
    Nasıl oluyor anlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Literarys -- 8 Eylül 2019; 16:20:29 >
  • Cidden ne kadar gelirin olursa, o kadar harcıyorsun. Şimdi ben ucuza yetinirim triplerine giriyorsun ama öyle olmuyor işte.
  • Benim evime esiminkiyle beraber 12.000tl maas giriyor babamdan yadigar evde oturuyorum. 6 yil sonunda 160.000liralik arabam var 20.000tl kredisi kaldi bunun disinda 2yildir duzenli odedigim BES ve 12 tane kucuk altinimiz var para nerde dersen ben bilmuyor bu sorunun cevabini.....

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Lokmaciiiii

• para kaynağı garanti mi, ne kadar süre garanti? hayatından memnun musun? giderlerini gelirlerini kenara yaz. nereleri kısmalısın karar ver. yatırım tavsiyesi olarak %40 ını dokunmayacağın biyere at her ay biriksin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadasc11

para kaynağı garanti mi, ne kadar süre garanti? hayatından memnun musun? giderlerini gelirlerini kenara yaz. nereleri kısmalısın karar ver. yatırım tavsiyesi olarak %40 ını dokunmayacağın biyere at her ay biriksin.
    Garanti değil tabii ki. Kimin işi garanti ki hocam? Serbest piyasa kendi işimi yapıyorum. Yarının garantisi pek tabii yok. Kendi düşüncelerim ile 10 senesi garanti.
    Hayatımdan ne memnunum ne de değilim. Ortalama bir ruh halim var. Telefona gider/gelir takip programı indirdim bugün. Artık ne gelir giderse yazacağım dediğiniz gibi. Teşekkür ederiç
  • A101 den su alip sat

• Alışverişi bim'den yapmaya devam ederdim önce son model telefon sonra elektrikli motosiklet sonra bilgisayar hemen arkasından televizyon bulaşık makinesi buzdolabı çamaşır makinesi alırdım sonra normal hayata geri dönüş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Literarys L kullanıcısına yanıt
    isten artmaz disten artar...gider dengeni ayarla gunluk harcama limiti belirle aysonu kalan parani dolar altin olarak 2 ye bolup birikim yap cimrilikle tutumluk arasinda ince bir cizgi var.birikim hedefi koy kendine 3 er aylik...bitti gitti vesselam...

• quote:

Orijinalden alıntı: mrduran321

Benim evime esiminkiyle beraber 12.000tl maas giriyor babamdan yadigar evde oturuyorum. 6 yil sonunda 160.000liralik arabam var 20.000tl kredisi kaldi bunun disinda 2yildir duzenli odedigim BES ve 12 tane kucuk altinimiz var para nerde dersen ben bilmuyor bu sorunun cevabini.....
    Maşallah, Allah daha çok versin. Bir sakıncası yoksa ne iş yaptığınızı sorabilir miyim?
  • Yarın ne olacağı belli olmayan yerde birikim olmaz .isviçreye git orda birikim yap .

• Tek yaşıyorsam yarısını brikime ayırırdım. 2.5k borsada 1k dolarda 1k altında tutardım. Unutma borsada 3 ay içinde 3kat kazanabilirsin. Dolarda da kazanmak için 3 sene beklersin. Bknz Tukaş Şubat mayıs aralığı.

• Öğrenciysen 1500 aylık yeter ailenle kalıyorsan. Hatta lükse bile girebilir. 500 de yedekte harcama parası tut. 8000 kenara at. 10.000 ‘i kısa zamanda katlamaya bak çünkü çok gözükse de az para aslında ve zamanla eriyor. Dolar biriktirip faize koyabilirsin, yurt dışında rahat edersin hem vakti gelince. TEB’ i öneririm banka olarak. Parayı bu şekilde finanse edebilirsin ama nasıl gelirini arttırırsın sana kalmış, 10.000 aldığın iş neyse onda ilerlersin heralde.

• 200 lük banknotlar halinde deste deste stacklardim 5000 tl atardim her ay

• Yaw arkadas 10000 TL ancak evini gecindirir. Belki bir araba alirsin o kadar. Ne kadar dar bir gorusun var.
  • 22 yasinda 10000tl mı

Ve bu adam konu dışında mi takiliyor

Agir csb

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

22 yasinda 10000tl mı

Agir csb
    Yaziyi nerenle okuyorsun? Adam 10000 TL kazanirsam ne yapardim diye sormus kazanmiyor? Gunaydin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

22 yasinda 10000tl mı

Agir csb
    Konu dışında yıllardır takılırım. Vakit geçirmeyi seviyorum. Ve bu ay net 12.000TL para kazandım küsüratını saymaz isek. İnsanın kazandığı para bazı alışkanlıklarını değiştirmez hocam.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.