Şimdi Ara

10.000TL bütçeli kasa tavsiyesi (Sonunda Bitti)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
2.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

4-5 sene kadar rahatça kullanmayı planladığım bir kasa toplamak istiyorum. Bütçe kasa bileşenleri için 10.000TL'na kadar çıkabilir.

Bilgisayarı genel kullanım amacım;
    -Çok fazla vakit bulamayacak olsam da yeni çıkan oyunları zorlanmadan oynamak.
    -Birazcık overclocking ile meşgul olmak. (deneme ve hobi amaçlı. ekstrem iddialarım yok)
    -Az biraz photoshop, autocad, belki birazcıkta 3D analiz programlarıyla uğraşmak

Aklımda belirlediğim bileşenler şunlar;

-i7-8700K
    -Nvidia GTX 1080
    -corsair'in su soğutma sistemleri, kasa ve psu ları hoşuma gidiyor.

Özellikle anakart konusunda kafam karışıyor.

Değerli tavsiyelerinizi beklmekteyim. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aspolat -- 22 Haziran 2018; 19:51:21 >

• INTEL i5 8600K
    Gigabyte Aorus GTX 1080
    Gigabyte Aorus Gaming Z370 Anakart
    Gigabyte Aorus AC300W Kasa
    Gigabyte Aorus ATC700 İşlemci Soğutucu
    Corsair 2x8GB 3000 Mhz RGB Ram
    Sandisk SSD Plus 480 GB (Oyun)
    Sandiks SSD Plus 120 GB (Windows ve programlar)
    Aerocool KCAS 650W 80+ Gold Psu

Şuan bir Pc ye 10K verecek kadar zengin olsam bunları alırdım herhalde, kişisel zevk meselesi :)
  • Dedigin şeyşerin hepsini amd ryzen 2700x ile alırsın birde

R7 2700x

X370 ucuz anakart öneriri arkadaşlar

16 gb 3200 mhz ram

M2 ssd 250gb 1tb hdd

Ekran kartı alma suanlık çünkü yeni seri gelme ihtimali yüksek bu aylar içinde duyrulur eger bekleyecek helim kaşmadı diyorsan amazondan 1080ti bak
    https://www.amazon.com/gp/aw/d/B06Y15DWXR/ref=mp_s_a_1_1?ie=UTF8&qid=1526268423&sr=8-1&pi=AC_SX236_SY340_QL65&keywords=gtx1080ti&dpPl=1&dpID=51mp434TuBL&ref=plSrch&th=1&psc=1

4100 tl türkiyede 1080ti blower fanlıları 4,500 dan başlıypr bu model 5000 küsür lere satılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 14 Mayıs 2018; 6:30:48 >

• Teşekkür ederim cevaplarınız için,

Yalnız ben işlemci olarak i7-8700K kullanmak ve geri kalanı buna göre toparlamak istiyorum. Özellikle yenilenmesi zor bileşenleri güçlü tutup (anakart işlemci gibi) diğerlerini zaman içerisinde upgrade edebilirim diye düşünüyorum

aklımdaki sistem;

-i7-8700K
    -Gigabyte Z370 auros serisi bir kart ama hangisi karar veremedim (OC için stabil ve güçlü)
    -3200 mhz 2X8gb ram (marka olarak karar veremedim)
    -GTX 1080 (yine marka kararım yok henüz)
    -corsair'in 570X kasası hoşuma gidiyor ama tavsiyelerinize göre karar vereceğim, corsair'in sıvı soğutmalarını kolayca yerleştirebileceğim bir kasa hoş olur

Bu bileşenlerle bir bilgisayar toplasak nasıl olur?
  • aspolat kullanıcısına yanıt
    Yanlız i7 8700k nın ilerisi yok upgrade şansında yok onun için

2700x bir sistem toplayıp 2020 de yetmez dediginde 4700x e geçersin sadece işlemci olarak tabi ben zenginim maddi durumum iyi 1 senede bir nalart işlemci yenilerm diyorsan intel 8700k ve sıvı sogutma üzerine sistem topla
  • biraz aştı bütçeyi ama belki dolar falan düşerse 10000 seviyesi iner

• 10K sisteme Ryzen 2700x gibi bir işlemci varken ileriye dönük? 8700k almak büyük saçmalık. Yine de karar senin tabi dostum
  • Sistemde sadece işlemci soğutucusu eksik, duruma göre ilave edersin.

• fbilker1907 kullanıcısına yanıt
    aspolat kullanıcısına yanıt
    Sistem güzelde neden 1800x birde neden gereksiz yere sıvı sogutma koydun zaten 2700x koysan kaliteli sogutma çıkıyor

2700x seçtiginde 600 küsür lira ekran kartına verdiginde 1080ti alabilir
    https://www.incehesap.com/gigabyte-ax370m-ds3h-amd-x370-socket-am4-ddr4-3200mhzoc-gaming-anakart-fiyati-38950/?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber
    https://www.hepsiburada.com/amd-ryzen-7-2700x-4-35ghz-20mb-cache-soket-am4-islemci-p-HBV00000BFTI7?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=EAIaIQobChMI7u-t19-J2wIVAs-yCh0CogVyEAQYASABEgJm-_D_BwE

bu sistem
    https://ibb.co/gwbh0d

toplam bu sistemin kargo dahil fiyatı
    9.373,87 TL sana o kadar fazla para artıyorki o kalan parayada klavye fare hoperlör ve xbox one joistigi alabilirsin tertemiz olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 16 Mayıs 2018; 11:2:16 >

• i7 8700K yerine Ryzen 7 2700x düşünebilirsin onun yanı sıra 1080Ti al bana kalırsa. Anakart olarakta kesinlikle MSI alma ASUS Veya Aorus.
  • 144hz monitörde oyun oynayacaksan
    8700K
    2k da oynayacaksan 8700 de alabilirsin
  • Herkese çok teşekkür ediyorum tavsiye ve uyarıları için. Çok eskiden AMD ile ilgili az bir bilgim vardı ama INTEL hakimiyetinde geçen uzunca yıllar yüzünden güncel bilgi sahibi olamadım. Biliyorum işin başından beri AMD ve ATI (ki mazide kaldı) daha çok kullanıcı dostu üreticiler, ileriye ve geriye dönük upgrade imkanları çok daha yüksek ama dediğim gibi güncel durumlardan hiç haberim yok ve açıkçası yeniden araştırmaya da vakit ayıramıyorum.

Dolayısıyla her ne kadar haklı olsanız da aklımda hala INTEL tabanlı bir sistem toplama fikri mevcut. Zaten 4K'larla işim olmayacak büyük ihtimal. O nedenle INTEL de ısrarcı olmama umarım kimse kızmaz :)

Gelelim K meselesine. Overclock ile pek tecrübem yok ama uğraşmak ta istiyorum. O nedenle aklımda 8700K serisi bir işlemci ve stabil overclocking e izin verecek bir anakart alma fikri baskın durumda. Ama işin kötüsü doların ülkemizde yaptığı ani ataklarla benim 10K lık bütçe 12K lara zıpladı gibi.

Şu an yurtdışındayım ve araştırdığıma göre burada bazı bileşenler daha ucuza getirtilebiliyor. Ülkenin Ebay benzeri bir sitesi var ve incelediğimde gördüm ki 1080 TI ekran kartları 3500TL lere filan satılıyor. Her ne kadar yeni ürün diye belirtseler de inceleyip emin olmam gerkiyor. Bu konuda çalışmalara başladım. Bilmiyorum acaba herhangi bir metod var mı ekran kartının daha öncesinden ne kadar süre çalıştığını kontrol edebileceğim. Meselam DSLR lardaki shutter sayısı gibi bioslarına gömülü bir sayaç filan?

Sonuç olarak bir şekilde sistemi toparlayacağım. Olurda buradan destek alabilirsem maliyetleri aynı tutsam da bir üst kademeye geçmiş olabileceğim.

Son bir sorum ise şu yönde;

Örneğin i7-8700K ram desteği yanılmıyorsam 2666MHZ, bu durumda benim anakartım 4000(OC)MHZ hızı desteklese bile benim taktığım 3200MHZ ramler 2666MHZ'de mi çalışacak. Bu durum kafamı karıştırıyor.

Teşekkürler yeniden...

• aspolat kullanıcısına yanıt
    Yüksek mhz belleklek mesela 3000 mhz cl16 , 2666 mhz de çalışırsa cl değeri düşer ,yani gecikme süresi düşer böylece performansından ödün vermez. Yani 2666 mhz cl 14 bellek haline gelir, buda standart 2666 cl16 dan üstündür.

• Hocam yurt dışındaysan alabildiğin her şeyi oradan alıp gelirsen çok daha iyi olur.

İşlemci

Ram

Ssd

Hdd

Fan

Bunları kesin al, kutuları falan da küçük oluyor zaten. Bence anakartla ekran kartı da al, geçirirsin onları da bir şekilde. Soğutucuyla kasayı falan da buradan alırsın.
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Bu insanlardaki intel manyaklığını anlamıyorum çok daha ucuza (hem anakart hem işlemci) çok daha kaliteli güvenli hızlı extra soğutucu bile gerektirmeyen bir sistem toplamak varken intele yöneliyorlar. Yapacak bir şey yok gerçekten. Marka algısı böyle bir şey
  • İşin içinde sadece oyun olmadığı için ryzen seçimi yaparsan daha iyi olur intel kullanıcısı olarak bunu şeffaf bir şekilde yazıyorum.
    R7 2700x
    Asrock Fatal1ty X470 Gaming K4
    Corsair H115i Extreme
    Gskill Trident z rgb DDR4 2x8GB 3000Mhz
    Phanteks P400S yada In-win 303 veya Thermaltake View 31(Biraz Tuzlu)
    Corsair Cx750M

Gpuya gelirsek ben 1170 1170ti beklerdim daha ucuza 1080ti performansı vereceğini düşünüyorum. Şu seçenekte var 2. elden, garantisi en az 30 ay kalmış bir kart alırdım 1080 veya 1080ti. İlla ki sıfır derseniz Gigabyte aorus 1080 veya 1080ti xtreme edition alırdım. Extreme edition ayrı bir dünya gerçekten de...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.