Şimdi Ara

10.000 TL Bütçeli Monitör Dahil Sistem Önerisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Hocam bu çok ucuz geldi bu ısınma veya kasma yapar mı? Intel i5 10400f ile arasındaki fark ne olur?

• djerosdj D kullanıcısına yanıt

Üstad casper da özelleştirme yapınca biraz pahalı çıkıyor fiyatlar. Senin sistem iyimiş yani dediklerine göre bir de ssd de yokmuş.

• Ser Jorah Mormont kullanıcısına yanıt

Bu bilgi çok iyi oldu sayende görüntü kalitesinden ödün vermemek için 24 inch alacam tekrardan sağol bilgi için.

• asko56 kullanıcısına yanıt

Dediklerimi karşılayan bir hazır sistem önerebilir misin fiyattan bağımsız? Toplama sistem de olabilir.

• ali226 kullanıcısına yanıt

https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-regulus-ryzen-7-3700x-16gb-500gb-nvme-m2-ssd-rx6700xt-gaming-pc-p-36259

eklenecek parçalar

MSI B450M Bazooka MAX WiFi 4133mhz(OC) M.2 AM4 mATX Anakart 

GeIL 32GB(2x16) Orion RGB 3600mhz CL18 DDR4 Ram (GAOSR432GB3600C18BDC) 

Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200rpm (ST1000DM010) Harddisk 

Cooler Master MasterBox TD500 750W 80+ Bronze ARGB Tempered Glass USB 3.2 ATX Mid Tower Kasa

Aoc 24" C24G1 1ms 144hz HDMI,VGA,DPPort FreeSync Curved Gaming Monitör

21,525 TL

@ali226

konu sahibinin belirttigi istekler

Olması gereken özellikler önem sırasına göre:

1. Asla kasmaması oyun dışında özellikle. Örneğin; en az 40-50 chrome sekmesi açık + video edit programı gibi programlar + arkada windows güncelleştirmesi (2 güne bir pc güncelleştirme aldığı için yavaşlatmaması önemli) + torrent bütün bunların açık olduğu halde kasma, yavaşlama dahi olmaması.

2. Bunlar açıkken ısınma probleminin olmaması özellikle yazları burası çok sıcak oluyor ısınma problemi olmaması 2. önemli madde.

3. Uzun süre açık kalacak ve kullanılacak. (Günlük 8-10 saat aktif, 4-5 saat inaktif kullanım toplam 15 saate yakın süre)

4. Monitör en düşük 25 inch ve 1080p olması gerekli özellikle film video izlerken 1080p görüntü kalitesini iyi veren bir monitör olursa çok iyi olur.

5. Ufak da olsa arşiv için kullanılacak bu yüzden 500 gb ssd ve 1 TB HDD olursa minimum çok iyi olur.

6. Online oyunlarda örneğin Lol, pubg, csgo, valorant, metin2 vb oyunlarda orta ayarlarda 60'dan aşağı fps vermemesi. (Yüksek sistem gereksinimi isteyen yeni oyunların çok bir önemi yok)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 18 Mayıs 2021; 20:1:58 >

Bilgisayar iyi de parası benim için imkansız. Peki hocam arkada güncelleştirmeyi ve edit programını çıkartalım torrent ve en az 20 google sekmesi açıkken hiç kasmayan bir pc olarak öneriniz var mı? Yine oyunlar geri planda dediğim oyunları 60 fps den aşağı açmaması ve ısınma yapmaması yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali226 -- 18 Mayıs 2021; 20:29:35 >
  • ali226 kullanıcısına yanıt

dostum sistemi alıp ekran kartını 13 bine satabilrisiniz suan piyasası var mining den kaynaklı 2.el 1650 alır geçersiniz 2500 a filan

böylece pc size 10 bine gelmis olucak

2 . el işini bıraktım her zaman bir yerinde sorunla karşılaştım sorunsuz daha görmedim o yüzden sıfır almayı tercih ediyorum.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.