Şimdi Ara

10,000 BAKIMI

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
3.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR ARACIMIN 10.000 BAKIMI GELDİ. AMA BENİM MERAK ETTİĞİM KONU; GEÇENLERDE Bİ ARKADAŞIM BANA 750 TL İLE 1.000 TL ARASI DEĞİŞEBİLECEĞİNİ SÖYLEDİ. BU GERÇEKTEN DOĞRUMU EĞER DOĞRU OLSA BİLE SERVİSE DEĞİLDE YILLARDIR TANIDIĞIM USTAYA GÖTÜRMEM NE KADAR DOĞRU OLUR?

• Üfff , arkadaşın amma sallamış haaa, 250- en fazla 260 tutar
  • 3 yıl önce civicimin 10 000 bakımı 162 tl tutmuştu.şimdiyse caucass ağabeyin yazdığı civardadır...
  • Civic'i bilmiyorum fakat dün jazz'ı 10.000 bakımına götürdüm 167 lira tuttu 750 liralık bakımı bile yok jazz'ın
  •  10,000 BAKIMI

yeniden..
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerf

Civic'i bilmiyorum fakat dün jazz'ı 10.000 bakımına götürdüm 167 lira tuttu 750 liralık bakımı bile yok jazz'ın

hangi servis,birde yapılan işlemler neler? kullanılan motor yağı nedir? benimde bakıma girmem yakın :)
  • Dün arkadaş 2009 OV Premiumun 20K bakımını 300TL'ye yaptırmış... 115Lirası işçilik maalesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

Dün arkadaş 2009 OV Premiumun 20K bakımını 300TL'ye yaptırmış... 115Lirası işçilik maalesef

Geçen maysıta,Eysa'da 240 lira tuttu.Ama yeni açılmışlardı falan,ondan ucuza gelmiş olabilir.

(Not: Bahsedilen bakım 20.000 km bakımıdır.)
  • Genelde polen filtreleri pahalı oluyor ( 50 lira civarı ). Çok kirli değilse polen filtresini değiştirmeden bakımınızı yaptırabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rallier_61

10,000 BAKIMI

yeniden..

• quote:

Orijinalden alıntı: desci

Genelde polen filtreleri pahalı oluyor ( 50 lira civarı ). Çok kirli değilse polen filtresini değiştirmeden bakımınızı yaptırabilirsiniz.

BU FİLTRELERİ ÇAMAŞIR MAKİNESİNDE Y-I-K-A-Y-I-N-N-N-N-N, Bişey olmaz, olsa bile yenisini alın. Nasıl olsa atmayacak mıydınız
  • polen filtresi+insan sağlığı ikileminde biraz yerleştiriyorlar fiyatta..ben de yıkayacağım bakalım..
  • Evlerimizdeki split klimaların filtreleri de arabadaki polen filtreleri ile tamamen aynı. Evdeki klimaya her yıl polen filtresi alıp takıyor myuz yaw?
  • quote:

Evlerimizdeki split klimaların filtreleri de arabadaki polen filtreleri ile tamamen aynı. Evdeki klimaya her yıl polen filtresi alıp takıyor myuz yaw?

DEEĞEEL
  • quote:

Evlerimizdeki split klimaların filtreleri de arabadaki polen filtreleri ile tamamen aynı. Evdeki klimaya her yıl polen filtresi alıp takıyor myuz yaw?

Hocam evdeki klimaları alıp o tozlu yollarda gezmiyoruz ama

Ben bugün bakıma girdim, 8 aylık polen filtreme baktım, gerçekten çok kirlenmişti ama temizletip taktırdım.

Ufacık kağıt bir filtreye 55 lira veremedim açıkcası, aslında bunun Türk Malı olarak üretimi yapılsa ve 15-20 liradan da satılsa gayet güzel olur. Belki vardır piyasada araştırmadım ama çok basit bişey gibi görünüyor.

• quote:

Aynısı mı hocam allasen? Benim görüşüm, hava filtresi bir nevi aracın akciğeri görevi gördüğünden 50-100 lira için,daha büyük sorunla karşılaşma riskini almamak yönünde.

Tabii sen,yapıyorsundur,sorun çıkmıyordur ayrı.Fekat,bence bi 50-100 lira için tehlikeye atılmaya gerenk yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: desci

quote:

Hocam evdeki klimaları alıp o tozlu yollarda gezmiyoruz ama

Ben bugün bakıma girdim, 8 aylık polen filtreme baktım, gerçekten çok kirlenmişti ama temizletip taktırdım.

Ufacık kağıt bir filtreye 55 lira veremedim açıkcası, aslında bunun Türk Malı olarak üretimi yapılsa ve 15-20 liradan da satılsa gayet güzel olur. Belki vardır piyasada araştırmadım ama çok basit bişey gibi görünüyor.

Hocam Astra'nın bakımını sanayide yaptırdım 5 lira falan polen filtresi. Üflemiyordu adam akıllı. 4. 5. kademede anca üflüyordu. Servisten 40 liraya orijinal aldık canavar gibi oldu.

• Parası çok olan alsın o zaman ne diim.

Benim split klima filtresinden kastım, o büyük iki parça olanlar değil. Ayrı bir plastik çerçeve içinde ve dikdörtgen şeklinde olup o büyük filtrelerin üstüne takılan polen filtreleriydi...

Daha büyük sorun çıkaracak bir durum da olmaz. Neticede filtresiz kullanmıyorum ki. En fazla yıkamadan dolayı yırtılan filtreyi farkına varmadan takarsam belki tekler, o da belli eder kendini zaten. Araba intihar edecek değil ya...
  • quote:

Parası çok olan alsın o zaman ne diim.

Benim split klima filtresinden kastım, o büyük iki parça olanlar değil. Ayrı bir plastik çerçeve içinde ve dikdörtgen şeklinde olup o büyük filtrelerin üstüne takılan polen filtreleriydi...

Daha büyük sorun çıkaracak bir durum da olmaz. Neticede filtresiz kullanmıyorum ki. En fazla yıkamadan dolayı yırtılan filtreyi farkına varmadan takarsam belki tekler, o da belli eder kendini zaten. Araba intihar edecek değil ya...

Ömrünü kısaltması fikri bile değiştirmeye ikna ediyor bendenizi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.