Şimdi Ara

10.000₺ altı maaş alanın bu ülkede boşa çalıştığı gerçeği... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
220
Cevap
9
Favori
17.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
306 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Aberrant Warden

O zaman ülkenin %5’i yaşıyor sizin mantığa göre. Mühendis, doktor, profesör bile 10 bin alamıyor siz neyin kafasını yaşıyorsunuz? Ancak yüksek mühendis ya da uzman doktor 10 bini geçebiliyor.
    Araban var evin var eminim son model telefonun ve bilgisayarın, konsolun da vardır hala para yetmiyor da yetmiyor diyorsunuz daha ne istiyorsunuz gözünüz doysun
    Size kalsa lüks aracı olmayan, yalısı, teknesi olmayan fakir
    Yahu topçu popçu holding sahibi değilsen bu hayatta yükselebileceğin en ileri kademe ev ve araba sahibi olmaktır. Çok kazanırsan yazlığın da olur. O kadar. Gerisi yalnızca üstüne koymaktır bu kadar memnuniyetsiz olmayın şükür edip kazancınızı bereketlendirin
    Hanımlan beraber uzman hekimiz öyle prof da değilim doç da
    35-40 k arası kazanıyoruz ayda gayet de yetiyor kardeş sen bunlara bakma bunlar doyumsuz benim babam zamanında 1.5 asgari ücret maaşıyla okuttu 4 çocuğunu yeni nesil böle benim de 2 evladım var inşallah böyle olmazlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayatta kalmayı yaşamak sanan zavallılar konuyu açan kişiyi eleştirmişler oğlum siz yaşamıyorsunuz; sadece varsınız, varlığınızı sürdürüyorsunuz. Bu kadar.

Ona yaşamak denmez. 10.000 lira nedir la?

Geçen gün entry level bir dağ bisikleti aldım 1000 euroya. Aksesuarlar filan 1200 tuttu. Neyse, aynı bisiklet Türkiye’de kaç liraymış diye baktım, bakmaz olaydım. Nutkum tutuldu resmen. Ben sadece 2 hafta para biriktirerek ve sosyal hayatımdan biraz kısarak alabildim bunu (Yurtdışındayım ama mühendis falan değilim)

Bilgisayar, televizyon filan bunlara girmiyorum bile.

Siz yaşamıyorsunuz aga. Hayatını yaşayan kesim belli Türkiye’de. AKP’liysen, Erdoganistsen yaşadın, yoksa hiç valla

• quote:

Orijinalden alıntı: VirgilSollozzo

Hayatta kalmayı yaşamak sanan zavallılar konuyu açan kişiyi eleştirmişler oğlum siz yaşamıyorsunuz; sadece varsınız, varlığınızı sürdürüyorsunuz. Bu kadar.

Geçen gün entry level bir dağ bisikleti aldım 1000 euroya. Aksesuarlar filan 1200 tuttu. Neyse, aynı bisiklet Türkiye’de kaç liraymış diye baktım, bakmaz olaydım. Nutkum tutuldu resmen. Ben sadece 2 hafta para biriktirerek ve sosyal hayatımdan biraz kısarak alabildim bunu (Yurtdışındayım ama mühendis falan değilim)

Siz yaşamıyorsunuz aga. Hayatını yaşayan kesim belli Türkiye’de. AKP’liysen, Erdoganistsen yaşadın, yoksa hiç valla
    Aklı ziyan olanlara acıyorum

• Hangi memur 10000 -20000 alıyormuş???

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Thekanarya kullanıcısına yanıt
    Yonetici kadrosunda olan tabiki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ayda 10 bin kazananda yaşayamıyor ki. İstanbulda düzgün sayılabilecek bir ev 550 bin liradan başlıyor. Ayda 5 bin kenara atsan 10 yıl sürüyor alman. 10 yıl sonrada o ev zaten 1 milyon olur. Bir araba almaya çalışsan en az 150 bin çıkman lazım. O bile 3-4 yıl sürürüyor. Bir ev bir araba almak için 20 yıl çalışıyorsun, okulu bitirmek için 25 yıl çalışıyorsun zaten geldin 45 yaşına.

Ev hadi neyse de en azından arabayı 50-60 a alabilsek oda yok. Yabancılar gidip 1000 euroya bile araba alabiliyorlar, bizde bisiklet alamazsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: McSlaty

2500 alıyorsanız kira / kredi / borç harç yoksa bu parayla geçinmek mümkün. Geçinemeyenlerin olması da mümkün.

adam 10K alır yetmiyor der ? niye çünki kazandığı parasına göre harcama yapıyor ! 3K maaş alir azda olsa kenara bişey atanda var. nasıl oluyor derseniz herkesin yaşam şartları , hayata bakışı , yedikleri içtikleri farklı.

Günde 1 paket sigara bitiren emekli bir abim var. sigarası sanırım 15 TL idi en son. ayda 450 lira net ödemesi var. şahit oluyorum bazı özel günler oluyor günde 3 paket bitiriyor. hani keyifli bir kaç akşamı da olsa kafadan sırf keyfi yeme içmeye 1000 lira ödüyor (benim tahminim belkide daha fazla)

diğer örnek ben varlıklı bir ailede yetişmedim. zor şartlarda büyüdük. milletin çocukları okul kantinlerinde poğaça çay yerken HERGÜN , ben belkide ayda 1 bunu yapıyordum. ailemin verdiği yol parasını harcamamak için bazen yürüyerek okula gidip geliyordum ki o parayı biriktirdiğim , yemek için verdiğinide biriktirdiğim çok olmuştur. kantinden poğaça değil de evden ekmek arası beyaz peynir koyar öğlenleri yerdim...

Haa düşünüyorum da benden daha kötü durumda olanlarda vardı. benim ailem yine beni aç okulda bıraktırmazdı. bazıları vardı ne para vardı , ne okula getirecek ekmekleri. gelirlerdi hep ekmekten bir parça isterlerdi. ee vermesen olmaz tabii.

buradan yola çıkarsak çocukken nasıl yetiştirilmişsek , büyüyüp para kazandığımızda da harcamalarımızı böyle yapıyoruz.
    Dostum poğaça yemek lüks mü gözünü seveyim ya

• Geçinmek herkes için zor, ister 3k al ister 20k al. Kimisi sofrada çorba-pilav olsun mod'da yaşar, kimisi boğazda sabah kahvaltısı ile. Hayatta kalmak farklı, hayatı yaşamak farklı şeyler.

• quote:

Orijinalden alıntı: VirgilSollozzo

Hayatta kalmayı yaşamak sanan zavallılar konuyu açan kişiyi eleştirmişler oğlum siz yaşamıyorsunuz; sadece varsınız, varlığınızı sürdürüyorsunuz. Bu kadar.

Kaç para o bisiklet söyler misin ? en azından özelden söyle

• Siz nasıl bir kafa yaşıyorsunuz ya :)

6000 tl yetmiyor 10.000 tl yetmiyor :D

Hayırdır yani 6000 tl neyine yetmiyor ?

Amerikada adam ömür boyu mortgage ödüyor. Siz 6000 tl ile neyi geçinmeye çalışıyorsunuz ?

Adam yazmış anadoluda 6000 :D anadoluda 6000 tl ile geçinemeyen adam kendine dönüp baksın bir.

Ben istanbulda yaşıyorum maaşımın yarısıyla kredi çekip ev alsam geri kalan yarısı ile çok rahat geçinebilirim. Hatta 6000 tl ile çalışan olsa 250.000 tl lik bir evi 10 yıllık kredi ile alır 3100 tl kredisini öder.

faturalar dahil 4000 ev masrafın olsa.

giyim dahil 2000 tl ile rahatlıkla geçinirsin. Geçinemiyorum diyen artık diyecek söz yok yani .

İşiniz gücünüz bir şeyleri aşağılamak sizde abartmayın beyler provokasyon yapın yapmayın demiyorum ama biraz yavaş.
  • Bir söz vardı türkiye de insanlar yaşamıyor hayatta kalıyorlar diye. Yaşamak bu degıl, karnımızı bıle saglıklı besınlerle doyuramıyoruz her sey pahalı. Gezmek, alışveriş yapmak araba almak falan cogu ınsan ıcın hayal. Kaç yıldır bılgısayar toplayamıyorum her yıl daha da zam gelıyor fıyatlara.
  • Yaşım 28, 11000 lira gelirim var. 68 metrekare 1+1 bir ev ve Mercedes A180d 2019 araç için 22 yaşından bu yana, yani 6 senedir bir fiil kredi ödüyorum. Borçsuz bir saniyem bile geçmedi ve elde ettiğim bu. O da yanlış anlamayın babamın desteğiyle. Kredilerimi kapatmama çok yardımcı oldu.

Hollanda'da arkadaşım yaşıyor aynı mesleği yapıyoruz 5500 euro geliri var. 3+1 ev ve BMW 3 serisi Msport 2019 aracı var 3 sene içinde aldı bunları ve her günün gecesi Amsterdam merkezde takılıyor. Çok iyi derecede ingilizcesi de cabası.

Benim 2x birim maaşımla 6 senede yaptıklarım vs onun x birim maaşla 3 senede yaptıkları. Yaşam kalitesi de ekstrası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReaLGz -- 21 Mayıs 2020; 20:31:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Bir söz vardı türkiye de insanlar yaşamıyor hayatta kalıyorlar diye. Yaşamak bu degıl, karnımızı bıle saglıklı besınlerle doyuramıyoruz her sey pahalı. Gezmek, alışveriş yapmak araba almak falan cogu ınsan ıcın hayal. Kaç yıldır bılgısayar toplayamıyorum her yıl daha da zam gelıyor fıyatlara.
    Usta Allah seni inandırsın Şubat ayında işe başladım Aralık 2019 ve 2020 Ocak ayında alacağım PC 4500₺ idi kasa olarak toplama, ilk ekranı alayım dedim Mart maaşı ile 1000₺ ekran aldım Nisan'da aynı PC 6300₺ oldu sonra alacağım PC yalan oldu ekranı biraderime hediye ettim o alacak kendine banada laptobunu verecek GTA 5 çalıştırıyor onun laptobu, alacağım PC 4500₺ de kalsaydı 1060ti ekran kartı i5 işlemci 16gb ram vs dolu dolu PC idi.

Alamadım.

Çöktüm ettehiyyatüye ah bardiye şükrediyorum PC alamadığım ama karnım hamd olsun doyduğu için

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ben 10000 den çok daha fazla kazanıyorum ama maalesef yetmiyor. Hayat çok pahalı Türkiye de.
    Biliyorum benimle dalga geçecekler ama yapacak bir şey yok. Sadece 10 bin tl nin çok para etmediğini söylemek için yazdım. Ev alsan kredi bie çekemezsin bu maaşla.
    Benim aldığım yediğim her şey avrupadan çok pahalı. Tmm un mamülleri yersem bu maaş çok ama ben bir bitki değilim. Yemekten öncw bir iki bira içerim. yemektede 1 şişe şarap içerim. Bira 11 tl içtiğim şarap 60 tl.
  • Türkiye halkı bir garip gerçekten.2000-2500 Tl ile hayatta kalma mücadelesi veren adamı dinliyorsun halinden memnun birde üstüne fazla kazananlara akıl verip

''parayı kazanmak değil tutmak önemli '' gibi açıklamalarda bulunuyor

Diğer tarafta çok daha kaliteli yaşayan 6-7-10 bin tl kazananlara bakıyorsun pahalılıktan şikayet ediyor.

Gerçekten belkide dünyanın en garip ülkesi Türkiye dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 21 Mayıs 2020; 21:29:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Türkiye halkı bir garip gerçekten.2000-2500 Tl ile hayatta kalma mücadelesi veren adamı dinliyorsun halinden memnun birde üstüne fazla kazananlara akıl verip

''parayı kazanmak değil tutmak önemli '' gibi açıklamalarda bulunuyor

Diğer tarafta çok daha kaliteli yaşayan 6-7-10 bin tl kazananlara bakıyorsun pahalılıktan şikayet ediyor.

Gerçekten belkide dünyanın en garip ülkesi Türkiye dir.
    Ayrıca zenginin solcu fakirin sağcı olduğu ender ülkelerden

Bizim Almancı çomarlar Almanya'da sola Türkiye'de sağa atıyor, sıkımı Almanya'da sağ partiye oy atsınlar, ****ler biliyor çok iyi sol düşüncenin daha iyi olduğunu ama iş Türkiye olunca gururlarına yediremiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• redbul_540 kullanıcısına yanıt
    https://www.haber7.com/yasam/haber/463959-istanbullular-ama-ilk-kez-deniz-gorduler

Buna yasamak mi denir simdi?

• ortadoğu yaşam şekli budur arkadaşlar
    4000 senedir böyledir değişmez
    başa gelen hizmete değil yönetmeye gelir
    çoğu da memnundur alttakilerin genlerde var
    ben bilmem o bilir
    babam, paşam öyle gelir gider
    ortaya din, futbol, milliyeçilik salatası yaparlar
    bunları yer yer yaşarsın
    sonra da ölüp gidersin
    nereye gideceğin salatadaki sevdiğin kısma bağlı artık
    ne hoşuna gidiyorsa
  • 2500 TL maaş ile evin araban olsan da her türlü sıkıntı yaşarsın. Esas sorun şu ki bu ülkede bile 2500 TL maaş alıyorsanız ne yurt dışından ne de yurt içinden sağlam bir iş bulup düzeninizi kuramazsınız. Ülkenin şartları ve durumu kötüdür eyvallah ancak sizin de vasat bir eğitim seviyeniz ve iş yapma şekliniz olduğundan eminim.

Ülkede her şey uçlarda işliyor. Fark yaratmak zorundasınız. Öteki türlü yol olup gidersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: benimkucukbebegim

Kaç para o bisiklet söyler misin ? en azından özelden söyle

Alıntıları Göster
    Direkt link vereyim https://www.alatin.com.tr/urun/roscoe-8-mtb-siyah-kirmizi

Fiyati da 13 bin kusur lira.

Kaldi ki bu oyle ahim sahim bir bisiklet de degil. Haftasonlari ormanlik alanda surerim, market alisverislerinde filan kullanirim diye aldim.

Yazik Turkiye'de yasayanlara. Kac kisi bu paralari verebilir...uzulmemek elde degil..ciddiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VirgilSollozzo -- 21 Mayıs 2020; 23:5:22 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.