Şimdi Ara

10.000₺ altı maaş alanın bu ülkede boşa çalıştığı gerçeği...

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
213
Cevap
12
Favori
15.985
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> 10.000₺ altı maaş alanın bu ülkede boşa çalıştığı gerçeği...
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    667 Mesaj

Milyon kere katılıyorum. Bunlar için eğitimin yanında bir de insan olarak şu Ortadoğulu geleneklerden, saçma sapan mezhepçilik veya ırkçılıktan, benden olmayan ölsüncülükten kurtulmamız da lazım. Yani vizyon, ifade özgürlüğü ve de adalet te lazım. Yoksa kâfir, gavur diye aşağı gördüğümüz toplumlara uzaktan gıpta ile bakar, ilk fırsatta oralara kaçmak için herşeyi deneriz yüzyıllar boyu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Swonz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Lan ben yine 2500 kazanmıyorum,şükür iyi de kazanıyorum ama arkadaşlarla bayramdan sonra mangal yapıp alkol alırız dedik bir hesap yaptık,kelle başı 350-400 kağıt tutucak bir gece bize.Şimdi devlet beni,kaçak alkol ve uyuşturucuya sürüklemşyor mu?Benim param var aga ben devlet büyüğüme seslenmiyorum,çalışır öderim,yer içerim,oy veren düşünsün

|
    |

Özlediğimiz kadar özümsedik Atam..
  • Yarbay
    2385 Mesaj

hangi sektör o yazılımdan başka hiçbir sektörde öyle maaşlar verilmiyor bence
    |
    |
    Guhong01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: ahmet3976

Örnek verdiğiniz kafada insana çokça rastlıyorum.

Sürekli 80ler ve 90 ları örnek veriyorlar. Paramız olsa bile bulamazdık vs. vs.

Pahalılığı kabul etmek istemiyorlar.

Onlara göre teknoloji olmasa da olur biz yeni arabaya binemeyiz 90 model araba neyine yetmiyor.

Alıntıları Göster
    Bu yaşlı kesimin diretmesi kızamıyorumda. Çünki onların 70-80'li yıllarında teknolojik gelişme çok yüksek değildi şöyle diyeyim anlarsan. 70 ve 80 arasında 10 senelik süreçte işlenen tüm datalar tüm bilgiler tüm buluşlar 2020 yılında 1-2 ayda işleniyor belkide 1 hafta teknolik gelişme hızı çok çok gelişti.

Bu yüzden yaşlılar hala aynı sandığından problem burda. Tvleri iphoneları hatta vestel telefonu bile über lüks gören var hatta iktidar partisi sayesinde bunlar geldi desen inanırlar. Ama onlarda bu kültürde zihniyette yetişmiş bu yüzden kızamıyorsun. Onlara göre bim bile lüks marka onların dönemlerinde mahalle bakkaları vardı :)

• Uzaklaştırılmış 8 gün cezanın, 7 gün 20 saat 59 dakika kadarı kaldı.

Yazlığın var, araban var, birkaç gecelik eğlence için buzdolabını dolduracak paran var

Şikayet etme şükret paran bereketlensin

|
    |
    ~Lion King~ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Aberrant Warden

Yazlığın var, araban var, birkaç gecelik eğlence için buzdolabını dolduracak paran var

Şikayet etme şükret paran bereketlensin
    Şikayet etmezse ondan daha az kazananlar ve güçsüz durumda olanlar aynı güçsüzlüklerine devam eder.

Bu düzenin bozulması için her bütçeden insanın birbirlerinin hakkını araması kollaması lazım.

Ben bekarım. Ailemle yaşıyorum. Alkole para vermiyorum çalıştığım iş sebebiyle. Sigara kullanmıyorum. Aylık çok az bir harcamam var diye bu insanların hakkını savunmayayım mı? Şükredeyim sesim çıkmasın yani?

Biz insanız arkadaş. Asgari ücret alan da insan.
    |
    |

• Er
    1 Mesaj
    Maalesef acı gerçek. Çalışmak artık gönüllü kölelik halini aldı.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Unknownuser87442

hangi sektör o yazılımdan başka hiçbir sektörde öyle maaşlar verilmiyor bence
    Evet yazilim sektoru. Suan Turkiye'de bilgisayar muhendisligini bombos bitirmemis biri vizyonsuz degilse baslangicta 5000 TL'den az maas almiyor. Eger alan varsa oturup calistigi sirketi ve kendini sorgulasin. Herkesin soyle kotu boyle kotu dedigi vestel bile 5000 TL maas veriyor yazilim muhendisine baslangicta.
    |
    |
    10000tl alan adam kira da varsa eşi de çalışmıyorsa gene zor yaşar istanbulda. Son gelen ek vergiler ile para o kadar değersizleşti ki elinizdeki ürünün yeni modelini almaya çekiniyorsunuz. Ancak muadili bir ürüne sahip değilseniz ve bu ürün zorluluksa o zaman almayı düşünmek mantıklı oluyor.

Bir de yaşamak var yaşamak var. 5000tl ile istanbulda sosyal hayatsız da yaşarsın ama maaş 10000tl olunca bu sefer insan düzgün yaşamaya çalışıyor sosyal hayatı, tatilleri, planları oluyor. Böyle olunca da 10000tl gene yetmiyor tabii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -erna- -- 23 Mayıs 2020; 18:46:36 >
    |
    |
    İnsan gibi yaşamak için 10.000 Tl mi gerekli ? Kardeş bokunu çıkarmadan bir şey diyemiyorsunuz ? Bazı semtlerden ötesinde yaşamam der 2-3 semti şişirirsen tabi fiyatla geçirirler.Lüx giyinme abartı fiyatlarla geçirmek midir ? Abi siz şunu algılamıyorsunuz millet fiyatları öyle şişiriyor ki kalite felan ayağına öpüyorlar.Sen de gelip param 20-30 binlerde olmazsa ölürüm felan laga lugası yapıyorsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    7901 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: emrehan09

Bu yaşlı kesimin diretmesi kızamıyorumda. Çünki onların 70-80'li yıllarında teknolojik gelişme çok yüksek değildi şöyle diyeyim anlarsan. 70 ve 80 arasında 10 senelik süreçte işlenen tüm datalar tüm bilgiler tüm buluşlar 2020 yılında 1-2 ayda işleniyor belkide 1 hafta teknolik gelişme hızı çok çok gelişti.

Bu yüzden yaşlılar hala aynı sandığından problem burda. Tvleri iphoneları hatta vestel telefonu bile über lüks gören var hatta iktidar partisi sayesinde bunlar geldi desen inanırlar. Ama onlarda bu kültürde zihniyette yetişmiş bu yüzden kızamıyorsun. Onlara göre bim bile lüks marka onların dönemlerinde mahalle bakkaları vardı :)

Alıntıları Göster
    Yasli muhafazakar kesim dunyanin her yerinde boyle sanirim.

Site tasarimi hosuma gittiginden arada daily mail okuyorum. Iste bir sehrin nostaljik fotograflari var 50lerden. Altina yorum yapan ingiliz iskoc yaslilari ayni bizimkiler gibi. 7 kardes 2 odali dairede buyuduk, evlerde kanalizasyon olmadigindan outdoor tuvalet vardi haftada 1 kere legende yikaniyorduk simdiki genclerin en buyuk derdi son model telefon alamamak falan filan. Eminim biraz daha dessem tup kuyruklari vardi diyenler cikardi

|
    |

• Teğmen
    114 Mesaj

Dostum topçuluk yaptık adamımız yoktu ilerleyemedik. Hakem olalım dedik spor akademisi okuduk federasyon 4 bin tl paramızı aldı ama maç vermiyor yine adam koymak lazım araya.

dedik sesimiz güzel enstrüman çalıyoruz bari popçu olalım 2 albüm yaptım yine konser ayarlayamıyorum çünkü yine adam lazım... topçu popçu değil adamın olacak ki bu ülkede para kazanasın. Ya da sağlam para yedireceksin birilerine ki biryerlere getirsin seni. Para para çekiyor bu ülkede.
    |
    |
    Aberrant Warden kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
Media Sözlük
bankalar.org
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.