Şimdi Ara

1 yıl araba almayın satmayın.. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
1
Favori
16.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
111 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tek_Kisilik_Muhalefet

İşçi TL ile çalışıyor Türkiye demir-celik ihracatçısı çimento ihracatçısı seramik ihracatçısı üstelik konutta KDV %1 hey yavrum hey

Tabii Kütahya seramik yerine İtalyan seramiği yerli ağaç yerine ithal ağaç kullanan devleti ele geçiren talancı zihniyeti yağlayacaklar mutlaka olacaktır . Bu beklediğimiz bir şey

Alıntıları Göster

İşçiyi müteahhit mi çalıştırıyor?

Sen sanırım müteahhit hafriyatçıyı çağırdığında ona hangi işçiyi tutacağını çalıştırdığını söylediğini zannediyorsun.

Doğru ya, hepimiz demir-çelik ihracat yapıyoruz, kafaya bak, müteahhitlik ile 1 gram bilgin olmadığını açığa bakıyorsun. Kardeşim müteahhit, 3 tane inşaat yapıyoruz. Hepsine demir gün kur doları ile alıyoruz.

Eğer ucuza TL satan bir tanıdığın varsa demir lütfen yaz çok sevaba geçersin.

Evine damanaca su söylediğin firmalar bile, Erikli, türk değil dostum. Sense haa türk ya üstünde yazar sanıp alırsın. Sonrada ihracat yapıyoruz dersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLIFE -- 6 Ekim 2020; 18:7:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pelerinlikedi

Yanlış biliyorsunuz. Dört maasla tipo aldım 99' da. Ev almak herhalde 10 yıllık maaşa bedeldi.

Alıntıları Göster

2003 te megane 2 30.000 liraydı.

3+1 ev satıldı megane 2 alındı.

yanlış bilen sensin dostum.

türkiyede 4 maaşa hiçbir zaman araba alınmadı.

eğer asgari ücretin 5 katı maaş almıyorsan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atrix1212 -- 6 Ekim 2020; 18:44:45 >
  • pruvap kullanıcısına yanıt

1 emekli ikramiyesi 1 kaloriferli daire ediyordu . şimdi hiç bir ikramiye bir daire etmez. o yıllarda karı-koca çalışanın sırtı yere gelmezdi. şimdi 2 kişi çalışıyoruz burnumuz boktan çıkmıyor. annemiz babamız bizi nasıl 1 maaşla okutmuş helal valla. şimdi 1 maaş ile aç bile kalamazsın.

• werneke W kullanıcısına yanıt

forumdakilerin çoğu çoluk çocuk olduğu için hatırlamalarına imkan yok. 90ları net hatırlamaları için maksimum 84 doğumlu falan olmaları lazım ki 84 lüler bile hayalmeyal hatırlar.

• faruk F kullanıcısına yanıt
    Asgari ücretle calistigimida nereden çıkardın, ben saglikciyim. O yıllarda asgari ücretle vasıfsız elemanlar çalışırdı. Ayrıca 170 e değil iyi hatırlıyorum 400 milyon a almıştım o zamanın parası ile.
    Ayrıca bir aile bir kişi çalışsa yeterdi. Benim herhangi bir masrafim da olmadi. Anlatmak istediğim de bu. Birde şimdi bakın duruma, evli iki sağlıkçı gecinemiyir, her ay eksiye düşüyor. Kredi kartı olmasa aciz aç. Anlamiyomusunuz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SLIFE

İşçiyi müteahhit mi çalıştırıyor?

Sen sanırım müteahhit hafriyatçıyı çağırdığında ona hangi işçiyi tutacağını çalıştırdığını söylediğini zannediyorsun.

Doğru ya, hepimiz demir-çelik ihracat yapıyoruz, kafaya bak, müteahhitlik ile 1 gram bilgin olmadığını açığa bakıyorsun. Kardeşim müteahhit, 3 tane inşaat yapıyoruz. Hepsine demir gün kur doları ile alıyoruz.

Eğer ucuza TL satan bir tanıdığın varsa demir lütfen yaz çok sevaba geçersin.

Evine damanaca su söylediğin firmalar bile, Erikli, türk değil dostum. Sense haa türk ya üstünde yazar sanıp alırsın. Sonrada ihracat yapıyoruz dersin.

Alıntıları Göster
    Doğru ya müteahhit hiç işçi çalıştırmaz veya çalıştıranlarını İsviçre'de holladadan getirir dolar üzerinden

Dolar hergün artarken demir fiyatların uzun süre sabit kalacağını kim söyledi

Söylediğimin temel noktası %0.49 faizdi üstelik konutta KDV %1 Devlet vergi almadığı gibi %6 gibi resmi enflasyonun yarısı oraninda kredilendirme yapıyor yani %1 vergi alıyor %5 direk zarar... Hangi sektörde devlet zararına iş yapıyor. Makarna üreticisi bile %8 KDV ile satış yapıyor.marketten makarnayı ,peyniri ,eti taksitle almayı yasaklayan da bu hükümet. Bırak devletin desteğini market reklam için gıda ürünlerini 4 taksitle veriyordu devlet bunu yasakladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 6 Ekim 2020; 18:51:9 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• crow in cornfield C kullanıcısına yanıt
    Aynen, anlatıyoruz tane tane, anlamiyolar ki. Hala yalancilikla itam ediyorlar. Kimden ne masalı dinledilerse artık

• Gel de milletimize anlat :D

• Seni alakadar eden kısım nedir onu anlamadım. Adam araba almayınca senin eline ne geçecek? Onlar binmesin ben mi bineyim diyorsun ? Sen insanları araba dışında para harcayabilecekleri alanlara yönlendirmediğin sürece arabaya olan talep aynı şiddette devam edecek. Devlet için de güzel bir vergi toplama yöntemi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sana inat arabamı satacağım var mı itirazın Pire için yorgan yakan bir milletiz biz sen ne konuşuyorsun

• quote:

Doğru ya müteahhit hiç işçi çalıştırmaz veya çalıştıranlarını İsviçre'de holladadan getirir dolar üzerinden

Dolar hergün artarken demir fiyatların uzun süre sabit kalacağını kim söyledi

Söylediğimin temel noktası %0.49 faizdi üstelik konutta KDV %1 Devlet vergi almadığı gibi %6 gibi resmi enflasyonun yarısı oraninda kredilendirme yapıyor yani %1 vergi alıyor %5 direk zarar... Hangi sektörde devlet zararına iş yapıyor. Makarna üreticisi bile %8 KDV ile satış yapıyor.marketten makarnayı ,peyniri ,eti taksitle almayı yasaklayan da bu hükümet. Bırak devletin desteğini market reklam için gıda ürünlerini 4 taksitle veriyordu devlet bunu yasakladı

Alıntıları Göster

Müteahhit olarak tek yaptığımız şey var, oda demirlere bakıcı bekçi tutmak.

Yazdığın 100 cümlenin hiç biri konuyla alakalı değil, söyleyecek birşeyin olunca dön.

4 Gözle TL üzerinden demir satanların numarasını bekliyorum. Boşuan günü günü kuruna tonlarca demir alıyorduk ki seni bulana kadar.

• Bana akıl verme para ver. :)

• Fırsatçıların fiyatlardaki payı bence %10'u geçmez. TL pul oldu. TL değer kaybı önlenemezse fiyatlar asla yerinde durmaz. Ne ikinci el arabada ne başka bir üründe. 3-4 çocuklu bir aile market alışverişe gitse 500 TL'den aşağı çıkamıyor en dandik markette bile. 15-20000'e araba alma işi kapandı. TL toparlanırsa piyasa toparlanır. Yoksa önümüz kara kış. Çok zor geçecek

• quote:

Orijinalden alıntı: SLIFE

Müteahhit olarak tek yaptığımız şey var, oda demirlere bakıcı bekçi tutmak.

Yazdığın 100 cümlenin hiç biri konuyla alakalı değil, söyleyecek birşeyin olunca dön.

4 Gözle TL üzerinden demir satanların numarasını bekliyorum. Boşuan günü günü kuruna tonlarca demir alıyorduk ki seni bulana kadar.

Alıntıları Göster

Vay anasına sayın seyirciler sadece bekçiyle yapılan vurguna bakın birde bekçi dışında kimse çalıştırmıyoruz diye övünüyor

%0.49la bütün kamu bankaları bunlara çalıştı Ağaoğlu ve 5li ihale çetesi dışında irili ufaklı tüm müteahhitler bu işten kazandı. Türkiyede hiçbir işte kazanç garantisi yoktur hatta dünyada bile. ev 300binse devlet 0.49 faiz 2 yıl ödemesiz deyince evin fiyatı 400 oluyor .Bu aradaki 100bin bankanın zararı diye bankaya ödeniyor mu yoo müteahhite gidiyor direk. Bu düpedüz dolandırıcılık... seneye banka zarar ediyor diye elektriğe-doğalgaza-benzine daha fazla zam gelecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ne saçma bi başlık

alacak olan sakın beklemesin.bu başlık dolar 1 tl ye düşecek elinde olan satsınla aynı kafa

dolar arttıkça araba fiyatları artacak.vergi filan da düşmez artar düşmez.

3 -4 yıl önce ilk vergi zammı gelince de herkes aynı şeyi söyledi.3 yıl sonra 0 araçlarda sıra olmaya başladı.

ülkede fiyatı düşmeyecek en önemli şeylerden biridir araba.araba = yatırım .

• Emekli ikramiyesi ile ev alınması 1974 ten itibaren sona ermişti. Düzelteyim.

• Jeremy Klakson kullanıcısına yanıt
    Yaya kalan bile hava atıyor vergisini verdiğim yolda yürüyorlar sürüyorlar diye.

• quote:

Vay anasına sayın seyirciler sadece bekçiyle yapılan vurguna bakın birde bekçi dışında kimse çalıştırmıyoruz diye övünüyor

%0.49la bütün kamu bankaları bunlara çalıştı Ağaoğlu ve 5li ihale çetesi dışında irili ufaklı tüm müteahhitler bu işten kazandı. Türkiyede hiçbir işte kazanç garantisi yoktur hatta dünyada bile. ev 300binse devlet 0.49 faiz 2 yıl ödemesiz deyince evin fiyatı 400 oluyor .Bu aradaki 100bin bankanın zararı diye bankaya ödeniyor mu yoo müteahhite gidiyor direk. Bu düpedüz dolandırıcılık... seneye banka zarar ediyor diye elektriğe-doğalgaza-benzine daha fazla zam gelecek

Alıntıları Göster

Boş konuşmaya devam,

Kardeşim, ben hafriyatçı beton şirketi ile anlaştığımda, onların işine karışmıyorum, onlar gelip yapıyor.

Ama yok sen sanıyorsun ki ben tek tek işçiye para ödüyorum. Adam gelir 50 işçide çalıştırabilir, 1 işçide. Tüm ücretlendirmeyi o kendi masraflarına göre ayarlamakta.

Sen böyle sokak arasında ben pencereyim betoncuyum diye bağırarak iş arayan işçiler olduğunu zannediyorsun.İnşaat sektörü ile bilgini daha ilk cevabında kendini belli ettin kardeşim.

2.yazın ve halen boş yapmaktasın ve kendi söylediklerini kanıtlamanı bekliyorum. Hadi, demiri nerden alıyoruz TL ile, yazsana? Uydurup sallamaya devam

Bu işin muhattabı bile değilsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLIFE -- 6 Ekim 2020; 22:13:53 >

• Tmm ilanı kaldırayım

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.