Şimdi Ara

1 yıl araba almayın satmayın.. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
1
Favori
16.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
111 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Düzelt tabi ya, mağarada yaşıyorduk. Hatta buzdolabı, çamaşır makinası filan yoktu. Eve (pardon mağaraya) ekmek bile alamıyorduk. Kilitliydi hepsi fırında , bakkalda peynirler bebek mamaları asma kilitliydi filan. Tabi haklısın düzelt.
    Bana bir masal anlat; içinde kilit olmasın ama...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • polis bubam 1993 de emekli oldu
    ikramiyesi ile 3 katlı 3+1 apartman yaptı borca girmeden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pruvap

Aynen, anlatıyoruz tane tane, anlamiyolar ki. Hala yalancilikla itam ediyorlar. Kimden ne masalı dinledilerse artık

herkes istediğine inanıyor . babaları çala çırpa keseyi doldurduğu için o hikayeye inanıyorlar . şimdi bir ev bir araba 1milyon tl olmuş. bunu helal yoldan yapmanın imkanı yok. kimse masal anlatmasın.

• Mutlaka bunu fırsata çevirecek olanlar vardır.

• vay be nerden nereye. 4 aylık stajyer maaşım ile pedere hacı murat 131 alabiliyordum 2. el üstüne cebime para kalıyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: SLIFE

Boş konuşmaya devam,

Kardeşim, ben hafriyatçı beton şirketi ile anlaştığımda, onların işine karışmıyorum, onlar gelip yapıyor.

Ama yok sen sanıyorsun ki ben tek tek işçiye para ödüyorum. Adam gelir 50 işçide çalıştırabilir, 1 işçide. Tüm ücretlendirmeyi o kendi masraflarına göre ayarlamakta.

Sen böyle sokak arasında ben pencereyim betoncuyum diye bağırarak iş arayan işçiler olduğunu zannediyorsun.İnşaat sektörü ile bilgini daha ilk cevabında kendini belli ettin kardeşim.

2.yazın ve halen boş yapmaktasın ve kendi söylediklerini kanıtlamanı bekliyorum. Hadi, demiri nerden alıyoruz TL ile, yazsana? Uydurup sallamaya devam

Bu işin muhattabı bile değilsin.

Alıntıları Göster
    Dolandırıcılığı dolar arttı maskesiyle anlatmak güzelmiş

sen neye cevap verdiğini belki unutmuşsundur muhtemelen . Devlet zararına düşük faiz verdi zararı kamu bankaları ödeyecek yani halk fakat müteahhitler kazanacak

''Konut kredisi 0,49 a düştü müteahhitler 300e mal ettiği evleri 600-700e sattı . Zaten hükümet sayesinde parayı vurdular bir kısmıyla oto ÖTV ödemişler çok mu?'' yazdığım buna cevap vereceksin asıl. Buna cevabın şöyle olmalı faizler düştü ev fiyatları da düştü (sürümden kazandılar) yada bankaların zararını müteahhitler ödeyecek

gereksiz yazdıklarına da cevaplayayım hadi. ben bu forumda döviz artışı piyasayı etkilemez nerde demişim az veya çok etkiler. hatta antep fıstığına da etkiler forumda antep fıstığın fiyatı arttı dövizle ne alaka diyenlere. Yurtdışında pahalı ise buradaki oraya satar burda arz azalır burdaki de artar demişimdir.Bu nedenle limonun ihracatı yasaktı pandemi boyunca . Buna bakarak limon-antep fıstığı dolarla satılıyor mu diyeceksin yoksa dünya piyasası etkiliyor mu diyeceksin. Demiri TL ile de alabilirsin, al demir sitesihttps://www.demirhaber.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 7 Ekim 2020; 2:49:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• pruvap kullanıcısına yanıt

Asgari ücretle çalışanlar bir senede 7 milyon kazanmış zaten. Bunun 10 katını alsanız diye hesap yapmıştım.

Siz araba fiyatını da 170den 400e çektiniz. Asgari ücretle kimse çalışmıyormuş o zamanlar, öyle varsayalım ancak bu paranın 60 katını kazanmanız lazım 400 milyona ulaşmak için.

Terazi şaştı iyice. Bugün dünya standartlarına göre berbat bir halde olduğumuz bir gerçek ancak 90'lar güzellemeniz çok mesnetsiz.

• Eylemlerde toplu katılım esastır. Mesela bir köyde marabalar hep birden ağaya isyan etse, ağa kaçacak delik arar. Ama çoğunluk sessiz kalırsa, ayaklanan birkaç marabayı ağanın köpekleri bir güzel benzetir. Diğer marabalar da, iyi ki isyan etmemişiz diye kendilerini avutur.

• Geçen sene de düşecek diyorlardı ama gelinen hal ortada.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tek_Kisilik_Muhalefet

Dolandırıcılığı dolar arttı maskesiyle anlatmak güzelmiş

sen neye cevap verdiğini belki unutmuşsundur muhtemelen . Devlet zararına düşük faiz verdi zararı kamu bankaları ödeyecek yani halk fakat müteahhitler kazanacak

''Konut kredisi 0,49 a düştü müteahhitler 300e mal ettiği evleri 600-700e sattı . Zaten hükümet sayesinde parayı vurdular bir kısmıyla oto ÖTV ödemişler çok mu?'' yazdığım buna cevap vereceksin asıl. Buna cevabın şöyle olmalı faizler düştü ev fiyatları da düştü (sürümden kazandılar) yada bankaların zararını müteahhitler ödeyecek

gereksiz yazdıklarına da cevaplayayım hadi. ben bu forumda döviz artışı piyasayı etkilemez nerde demişim az veya çok etkiler. hatta antep fıstığına da etkiler forumda antep fıstığın fiyatı arttı dövizle ne alaka diyenlere. Yurtdışında pahalı ise buradaki oraya satar burda arz azalır burdaki de artar demişimdir.Bu nedenle limonun ihracatı yasaktı pandemi boyunca . Buna bakarak limon-antep fıstığı dolarla satılıyor mu diyeceksin yoksa dünya piyasası etkiliyor mu diyeceksin. Demiri TL ile de alabilirsin, al demir sitesihttps://www.demirhaber.com/

Alıntıları Göster

Şakasın yemin ederim

girdinmi siteye? Dolar üzerinden geliyormuş dimi? Kur GÜNLÜK fiyat herşey belli.

Sen benim gidip dolarla ödeme yaptığımı zannediyorsun? Puhaha, hiçbir alakan olmadığı nasıl belli. Dolar üzerinden gelip TL ye çevriliyormuş dimi? TL'ye çevrildi diye dolar maaliyet olmuyor mu?

Kendini komik duruma düzgünce soktun, çok güzelde kendine kapak yaptın. Tebrikler.

Aldığın laptop 1000$ geliyor, sen 7700 TL ödeyince dolar olmuyormu masrafın.

Senin gibiler işte osmangazi köprüsünden DOLAR + KDV öder, ama TL yazdığı için TL masrafı olduğunu düşünür.

Binalar 3-5 ay içinde inşa ediliyor, 1.5 yılda değil.

Zeka seviyenide dolarla gelen ürüne burda TL ödeyince TL maliyeti olduğunu düşünerekte çok belli ettin.bu son mesajım sana, sen bunun tartışılacak muhattabı bile değilsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLIFE -- 7 Ekim 2020; 10:45:36 >

• faruk F kullanıcısına yanıt
    Evet Dünya standartlarına göre berbatiz, hiç bukadar kötü duruma düşmedi bu ülke, gerisi lakirtidan ibaret. Bahsettiğim araç gökten zembille inmedi, ev arsa satarak alınmadı, babamdan dedemden de miras kalmadı.
    Bizzat kendim aldım ve 24 yıldır biniyorum. Hala biniyorum, lakin psikolojik delimiyim varsayıyorum.
    Bu iktidar döneminde banka ya borç yapmış olmasam ev bile alamazdım. Şu an donuma kadar borçluyum, niye kıytırık bir ev aldım diye. Ve ben 2 kişi çalışıyorum, maaştan 5 gün sonra kredi kartı olmasa yeni maaşa kadar açım anladinmi? Ben böyle bir rezaleti hiç görmedim o yıllarda.

• quote:

Evet Dünya standartlarına göre berbatiz, hiç bukadar kötü duruma düşmedi bu ülke, gerisi lakirtidan ibaret. Bahsettiğim araç gökten zembille inmedi, ev arsa satarak alınmadı, babamdan dedemden de miras kalmadı.
    Bizzat kendim aldım ve 24 yıldır biniyorum. Hala biniyorum, lakin psikolojik delimiyim varsayıyorum.
    Bu iktidar döneminde banka ya borç yapmış olmasam ev bile alamazdım. Şu an donuma kadar borçluyum, niye kıytırık bir ev aldım diye. Ve ben 2 kişi çalışıyorum, maaştan 5 gün sonra kredi kartı olmasa yeni maaşa kadar açım anladinmi? Ben böyle bir rezaleti hiç görmedim o yıllarda.
    Araç nedir, merak ettim, ayrıca hayat savaşında kolay gelsin.

• selamivural kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, hepimize inşallah. Tempra 2.0 16 v ie 97 model. Yanlış anlamasın kimse, aracın reklamını yapmıyorum sadece durum tespiti yapiyorum. Bu aracı asla satmam zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: SLIFE

Şakasın yemin ederim

girdinmi siteye? Dolar üzerinden geliyormuş dimi? Kur GÜNLÜK fiyat herşey belli.

Sen benim gidip dolarla ödeme yaptığımı zannediyorsun? Puhaha, hiçbir alakan olmadığı nasıl belli. Dolar üzerinden gelip TL ye çevriliyormuş dimi? TL'ye çevrildi diye dolar maaliyet olmuyor mu?

Kendini komik duruma düzgünce soktun, çok güzelde kendine kapak yaptın. Tebrikler.

Aldığın laptop 1000$ geliyor, sen 7700 TL ödeyince dolar olmuyormu masrafın.

Senin gibiler işte osmangazi köprüsünden DOLAR + KDV öder, ama TL yazdığı için TL masrafı olduğunu düşünür.

Binalar 3-5 ay içinde inşa ediliyor, 1.5 yılda değil.

Zeka seviyenide dolarla gelen ürüne burda TL ödeyince TL maliyeti olduğunu düşünerekte çok belli ettin.bu son mesajım sana, sen bunun tartışılacak muhattabı bile değilsin.

Alıntıları Göster
    Hala dövizden dolayı evlerin fiyati arttı diyor bu kadar pişkinliğe, yüzsüzlüğe pes yani. Gerçi haram para yiye yiye insanın yüzü kararırmış... Bak faizler yükseldi ev fiyatları sabit kaldı oysa dolar hergün artiyor peki ev fiyatları hergün niye artmıyor artık?

Demiri dolarla alınıyor diyen sendin şimdi bilgisayar da TL ile alınıyor demeye başladın. Senin mantığınla Antep fıstığı, limonda dolarla alınıyor. Bilgisayarda döviz %100 etkiler ama limon'da Antep fıstığında %100 etkiler diyemezsin %20'de etkileyebilir %60'da %95te burda limon 1 dolara yakınken Rusya'da 3-4 dolara yakın olabilir . Erikli su demişsin Erikli su'yun 19lt.si 1.5 dolarken İsviçre'de belki 0.5 litresi 1.5 dolar

• quote:

Teşekkür ederim, hepimize inşallah. Tempra 2.0 16 v ie 97 model. Yanlış anlamasın kimse, aracın reklamını yapmıyorum sadece durum tespiti yapiyorum. Bu aracı asla satmam zaten.
    Tekeri dönüyorsa, Allah bereket versin, gerisi boş iş, bu devirde o kadar para verip yeni araç alınmaz, tam enayi parası olur zaten, günah.

• selamivural kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum aynen

• Piyasayı hala galericilerin, al satçıların belirlediğini düşünen kafalar var

Yazık kafalarınıza. Bu fırsatçıların fiyat artışındaki rolü yüzde 10 bile değildir

Sorumlusu türk lirasının değerini çöpe dönüştüren ve yüzde 300 vergi alan hükümettir

İthal malın değeri türk lirası değer kazanmadığı ve vergi indirimi gelmediği takdirde düşmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dış Güçler Temsilcisi -- 7 Ekim 2020; 15:4:55 >
  • 90larda dedem 2 emekli maaşı ile mobilet almış

şimdi 2 emekli maaşı ile değil 4 maaşı ile alabiliyor

oda 49.99cc çin malı

2 maaşla aldığı 72cc pejo yani farkı düşünün

• quote:

Orijinalden alıntı: hazarcep

90larda dedem 2 emekli maaşı ile mobilet almış

şimdi 2 emekli maaşı ile değil 4 maaşı ile alabiliyor

oda 49.99cc çin malı

2 maaşla aldığı 72cc pejo yani farkı düşünün

O zamanlar mobilet baya lükstü, hele Pejo alana başka gözle bakılırdı, mahallede müdür emeklisi bi dede vardı, 2. el bi mobilet almıştı, çok iyi bi insandı, bana da bi tur vermişti moturu:)

• quote:

Orijinalden alıntı: selamivural

O zamanlar mobilet baya lükstü, hele Pejo alana başka gözle bakılırdı, mahallede müdür emeklisi bi dede vardı, 2. el bi mobilet almıştı, çok iyi bi insandı, bana da bi tur vermişti moturu:)

Alıntıları Göster

Düşün işte abi o zamanki alım güçü ile şimdikini dedemde bunu anlatır durur ben motor alınca söylemeye başladı hikayesinden bir şey şimdi 50cc tabiri motorlar 7-8 bin yapıyor 4 maaş ı

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.