Şimdi Ara

1 Watt Elektrik Faturamıza Ne Kadar Yansıyor ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, elektrik faturama baktım ama anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim, mutlaka merak eden hesaplayabilen vardır.

1000 Watt ısıtıcı kullanmak istiyorum lakin bu aletin, elektrik faturama ne kadar yansıyacağını hesaplayamadım. bu ısıtıcı 1 saatte ne kadar yakar? :)

Gece ve gündüz tarifeleri farklı biliyorum, ayrı ayrı söylerseniz memnun olurum.

Elektrik faturana bak, harcadığın watt değerini faturana böl taktiğini lütfen söylemeyin, denedim ama beceremedim.

Saygılarımla,

• AVATARDAKİ SİZ MİSİNİZ BEYEFENDİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: zibidi gonzales

AVATARDAKİ SİZ MİSİNİZ BEYEFENDİ

Hayır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: panthera52

quote:

Orijinalden alıntı: zibidi gonzales

AVATARDAKİ SİZ MİSİNİZ BEYEFENDİ

Hayır.

o zaman söylemem
  • 1 mi 1000 mi.
    1 hic etkilemez neredeyse ama 1000 w acitir oyle soyleyeyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 Saatte 1kWh yakar.Yani saatlik kWh fiyatını bilmesin ortalama 50 kuruştu.Yani 50kuruş yakar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oluruna Bırak!

1 Saatte 1kWh yakar.Yani saatlik kWh fiyatını bilmesin ortalama 50 kuruştu.Yani 50kuruş yakar.

50 kuruş kadar fazla olmaması lazım üstad 10-20 kuruş arası bir şey tahmin ediyorum.
  • quote:

quote:

1 Saatte 1kWh yakar.Yani saatlik kWh fiyatını bilmesin ortalama 50 kuruştu.Yani 50kuruş yakar.

50 kuruş kadar fazla olmaması lazım üstad 10-20 kuruş arası bir şey tahmin ediyorum.

Kardeş bura tr sen ne bekli10

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kol kadar valla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Saatte mi 10 kurus yakar ?

O zaman 24 saat çaslıssa 2.4 Tl yakar buda ayda Hergun 24 saat calissa bile 72 lira yakar bu kadar ucuz olması imkansız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbul için 1 KWh gündüz 72 gece ise 60 kuruş. O dediğiniz 10 - 20 kuruş Türkiye'nin hiçbir yerinde yok, en ucuz elektrik rahat 35 - 40 kuruştur. Ayrıca Bedaş'ın sitesinde de Tüketim Hesaplayıcı var oradan bakabilirsiniz. Ücretler 5 - 10 kuruş farkediyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.