Şimdi Ara

1. Ve 2. Ram slotları çalışmıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4x4 ve 2gp 3 parça ddr3 1600mhz ram kullanıyorum. Ramlerin hepsini tek tek denediğimde çalışıyor. 2gb ile 4gb rami birlikte denediğimde yine çalışıyor. Sorunun 1. ve 2. Slotlardan oldunu anladım. Acaba çözümü ne olabilir ? Biosu resetlemeyi denedim.

Dım a1 Dım a2 çalışmıyor
    Dım b1 Dım b2 çalışıyor

İlk defa a b 1 e deniyorum.
    Biosta dım slotlarını aktif pasif yapacağım biryer bulamadım.

Anakart asus m4a88td-v evo
    Ramler 2x4 gskill ddr3 1600mhz + 2gb kinston hyprex ddr3 1600mhz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeufeL-07 -- 16 Eylül 2016; 18:06:50 >

• 2 slottan fazla kullanmayın.
    eski asus anakartlarındaki çokça sıkan problemdi bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrullah_ank_06

2 slottan fazla kullanmayın.
    eski asus anakartlarındaki çokça sıkan problemdi bu.

Sorunu anlamadınız sanırım. Sorun 2 slottan fazla ram kullanmak değil, dim a1 ve dim a2 slotlarının neden çalışmadığı.
  • TeufeL-07 T kullanıcısına yanıt
    Ben size söyleyim çözümünü :))
    Önce çalışan 2 dimm kanalına bellekleri tak.. biosa girerek bellek zamanlarını default & 1600 Mhz ye ayarlayıp pc yi başlatın yeniden ...
    Pc açılınca tekrar kapatıp diğer dimm kanallarına 2 belleği takın ve açın pcyi

Olmaz ise bu sefer bellek hızlarını biostan düşürebileceğiniz en düşük seviyeye getirip aynı işlemi tekrar edin mutlaka açılacaktır ...
    Dimm 1-3 Dimm 2-4 hepsi dolu olunca bios birden ayarlayamıyor eşit şekilde bellekleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 19 Eylül 2016; 1:13:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Ben size söyleyim çözümünü :))
    Önce çalışan 2 dimm kanalına bellekleri tak.. biosa girerek bellek zamanlarını default & 1600 Mhz ye ayarlayıp pc yi başlatın yeniden ...
    Pc açılınca tekrar kapatıp diğer dimm kanallarına 2 belleği takın ve açın pcyi

Olmaz ise bu sefer bellek hızlarını biostan düşürebileceğiniz en düşük seviyeye getirip aynı işlemi tekrar edin mutlaka açılacaktır ...
    Dimm 1-3 Dimm 2-4 hepsi dolu olunca bios birden ayarlayamıyor eşit şekilde bellekleri

Öncelikle teşekkürederim bir yardım eden çıktığı için. Soruna gelirsek bunları denedim ancak çalışmadı. Birde asıl sorun bütün ramleri söküp dim 1 ve 2 ye taktığımdada çalışmıyor slotlar. Yani 3.ram olarak değil 2x2 de taksam çalışmıyor. Slotlar mı aktif değil acaba.

• TeufeL-07 T kullanıcısına yanıt
    2 gün önce aynı bende böyle sorunlar çıktı.Bellek takıyorum açmıyor dedim bellek gitti heralde başka bellek takıyorum yok bu sefer slot arızalı diyorum yine olmuyor diğerinde çalıyordu yanii karmakarışık işin içinden çıkamamıştım ..
    Vücutta ki statik elektrik bile etkiliyor bellekleri bunu kesin anladım ram bozuk felan diye atma sakın bir şekilde çözersin uğraştıkça
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.