Şimdi Ara

1 tb NVMe SSD tavsiyesi lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fiyatları epey tuzlu, ama SATA SSD'lerden çok da daha pahalı değiller. Oyun sistemi için hangi marka ve modelleri önerirsiniz? F/P modeli olmasını tercih ederim.

• _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Evet, sürekli fiyatını takip ettiğim bir ürün ama hızı sadece Okuma 2000MB-Yazma 1700MB. 200 TL farkla şu var: https://www.sinerji.gen.tr/xpg-1tb-sx8200-pro-nvme-okuma-3500mb-yazma-3000mb-m2-ssd-asx8200pnp-1tt-c-pmu417708 Bu bahsedilen tepe hızları gerçekten alabiliyor muyuz acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 25 Ağustos 2019; 11:3:33 >
  • hitokiri_johndoesai H kullanıcısına yanıt
    Bütçe yeterse tabi ki alınır.
    Merak ettiğim kısım, alınacak performans aradaki fiyat farkına değer mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Okuma / Yazma'da biraz fark olur. O da çok hissedilir mi bilemiyorum. Sürekli veri yazsanız mesela belki hissedilir de.

Normal bir kullanıcı için bilemiyorum. Ama NAND ömrü olarak ADATA çok daha yüksek. P1 200TB iken, ADATA 640TB. ADATA'da garanti 5 yıl diyor bir de.

Ama 200 Lira büyük mebla değil, bence ADATA alınır.
    Hayaller Samsung, gerçekler ADATA... Kullanım ömrü ve garantiye hiç bakmamışım, iyi ki söylediniz. Gerçi yakın fiyata şu da var:https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-samsung-1-tb-960-evo-mz-v6e1t0bw-pci-express-3-0-fiyati,45308643.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 25 Ağustos 2019; 11:33:55 >
    XPG ürünler oldukça kalitelidir 256 lık modelini kullanıyorum sadece windows kurulu halde o değerlere rahalıkla ulaştım fakat yazma okuma her ne kadar çok olursa ve dolulukla beraber belirtilen yazma okuma değerlerinin aşağısına düşebilirsin buda çok normal bütçe dahilinde ürüne sahip olabilirsin alınabilecek modeller bellidir.
    Şu marka takıntılığınızı bi bırakın. Tüm yerli yabancı sitelere arşa çıktı. Adata'nın ürününü 970 pro katili yaparken siz kendinizi evo'yla tatmin etmeye çalışıyorsunuz.

Adata sx8200 pro 1 tb düşünmeye bile gerek yok.
  • QLC ssdler depolama ağırlıklı kullanılacaksa sorun olmaz. Crucial P1 yerine 1:1 aynı özellikli alternatifi olan intel 660p 1TB alınabilir.
    Çok fazla yazma-silme yapılacaksa TLC nand bellekli adata xpg sx8200 pro daha iyi bir seçenek.

Kingston 1TB A2000 modelinde iyi sayılır. P1 ve 660P'de SM2263,A2000'de SM2262 kontrolcü var yazma-okuma hızları benzer ama nand bellekleri kingston'da TLC.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Executor Arhentir -- 31 Ağustos 2019; 14:27:16 >
  • Hocam neweggden intel 660p 1tb veya türkiye'den 512 gb sx8200 almayı düşünüyorum, ne tavsiye edersiniz? intel 700 liraya adata 640 liraya gelecek.
    Genel olarak birkaç program kullanılacak, birkaç oyun yüklenecek
  • Sx8200 modeli yazma hızı çok iyi,
    onun bi tık üstü 970 serisi,
    Eğer bütçe varsa tabiki 970 ama 8200 f/p bence.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arslanbenzer kullanıcısına yanıt
    https://www.hepsiburada.com/intel-660p-1tb-1800mb-1800mb-s-nvme-m-2-qlc-ssd-ssdpeknw010t8x1-p-HBV00000IIG2M?magaza=Hepsiburada
    660p TR'de aynı fiyatta.
    512gb fazlasıyla yetiyorsa sx8200pro tabiki.

• Executor Arhentir E kullanıcısına yanıt
    660p serisi sorunlu ve yurtdışında satamadıkları için Türkiye gibi 3.Dünya ülkelerine iteliyorlar diye duydum. Acaba doğru mu? Çünkü fiyattaki bu kadar indirim mantıkla açıklanabilir değil.
    Nasıl bir sorun var ?
    Performans sorunlarının sebebi QLC olması.Cache alanı bitince alet hdd yazma hızına düşüyor.Bu yüzden depolama için kullanılacaksa sorun yok diyorum.

Fiyat konusu değişken, bana göre Adata sx6000 ve sx8200'ün 1tb'lık modeli şu anda f/p kralı.
    QLC ssdler üretim maliyetler daha düşük ve %50 daha az yazma ömrü(TBW) olduğu için ucuz olmak zorundalar.
  • Executor Arhentir E kullanıcısına yanıt
    Benim de gözüm birkaç haftadır Adata XPG sx8200 Pro 1 TB modelinde. Çok talep olur da ben alamadan fiyatı yükselir diye korkuyorum.
  • Buna da bakabilirsiniz şahsen ben gidip mağazasından aldım 1109 tl ye şimdi biraz daha düşmüş fiyatı..

https://www.qp.com.tr/bilgisayar-parcalari/ssd/corsair-force-mp510-960gb-nvme-m-2-ssd-3480mb-s-okuma-3000-mb-s-yazma

• Excall1bur E kullanıcısına yanıt
    Tam da bugün Adata XPG SX 8200 1TB elime geçti. Bunu iade edip Corsair mi alsam acaba?

• Valla o konuda bir şey diyemem senin tercihin. He ben memnunmuyum üründen Evet memnunum. Xpg yi almak için gittim corsair le döndüm.. 😊😊😊

• Merhabalar;

Bilgisayarınızın Hızını Artırın.

Seagate® BarraCuda® katı hal diskleri ile verilerinizi yeni performans, güvenilirlik ve verimlilik seviyesine taşıyın.

2,5 SATA ve M.2 2280 form faktörleri ile BarraCuda katı hal diskleri, daha hızlı uygulamalar ve çoklu görevler için yeni SSD hızı seviyesine ihtiyaç duyan çok ince ve çok küçük dizüstü bilgisayarlar, mini bilgisayarlar ve masaüstü bilgisayarlar için idealdir.

Benim şahsi tavsiyem için tıkla

Seagate SSD'ler hakkında daha fazla bilgi almak için tıkla

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.