Şimdi Ara

1 TB HDD diskim'in pinleri çıktı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1 TB'lık WD marka hardiskim'in resimlerde de görüldüğü gibi pinlerini tutan,koruyon plastik kısmı kırıldı.Ve kabloları direkt takmaya çalışsamda pinler sürekli oynadığı için bağlantı kuramadım.Acaba parça bulma ihtimalim veya onarma şansım var mıdır ?
    1 TB HDD diskim'in pinleri çıktı! 1 TB HDD diskim'in pinleri çıktı!

• Özelden cevap yazdım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendi başıma geldiğini düşündüm ve istemsiz güldüm.
    Kendime küfür edip hdd yi hurdaya ayırırdım heralde, buna bir çare yok gibi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

Kendi başıma geldiğini düşündüm ve istemsiz güldüm.
    Kendime küfür edip hdd yi hurdaya ayırırdım heralde, buna bir çare yok gibi.
    Ya 1 yıldır filan kullanmıyorum bende ama artık pc de yer kalmadı ve eski dosyaları da merak etmiyorum değil :).
  • Diğer arkadaş ne yazdı bilmiyorum ama aklıma fikir olarak şu geliyor. Bir tane sata kablosunu feda edin. Ucunu kesip pinleri doğru uçlara lehimleyin. Biraz ince işçilik gerekeceği için elektronikci ya da cep telefonu tamircisine yaptırırsanız iyi olur. Lehim işi bittikten sonra kopma ve kısa devre olmaması adına mutlaka düzgünce silikonla kaplanmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Sergeant

Diğer arkadaş ne yazdı bilmiyorum ama aklıma fikir olarak şu geliyor. Bir tane sata kablosunu feda edin. Ucunu kesip pinleri doğru uçlara lehimleyin. Biraz ince işçilik gerekeceği için elektronikci ya da cep telefonu tamircisine yaptırırsanız iyi olur. Lehim işi bittikten sonra kopma ve kısa devre olmaması adına mutlaka düzgünce silikonla kaplanmalı.
    Çok teşekkür ederim diğer arkadaş yardımcı olamaz ise dediğinizi deniyeceğim artık.Başka çare kalmıyor.Ama sata kablosunu lehimlemeden önce pinlerin doğru yerleşmesi gerekiyor.Lehimledikten sonra bağlantı çalışmayabilir.Yani pinleri çok iyi ayarlamak lazım.
  • Kart değişimi em pratik ve sağlam metod.
    Her türlü hard disk problemleri için profosyonel veri kurtarma yapıyorum. Destek ihtiyacı olan özelden yazabilir.
    Arkadaşın diskinin kartı elimde mevcut. Stokta 1000 civarı farklı marka modellere ait kart var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sana

7+15 SMT sata connector lazım.

tabi 3.5" için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 16 Haziran 2020; 2:2:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

sana

7+15 SMT sata connector lazım.

tabi 3.5" için.
    Nette baktım .Yani o adaptör ile pin kısmını lehimleyip sata koblosuyla daha sağlıklı bir bağlantı yapabilirim ? bunu mu demek istedin? tam olarak hangisinden almam gerekir acaba ? Ben önce bir sata kablosunu pinlere sabitleyerek deniyecem.Daha sonra başarılı olursam buraya yazarım.
  • Aynısı başıma gelmişti, aynı model başka sorunu olan bir hdd bulup o girişin olduğu yeri lehiminden ayırıp yenisini lehimledik çalıştı. Belki farklı bir hdd ilede değiştirilebilir ama lehim işini halletmesi biraz dert.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • n1ckrate kullanıcısına yanıt
    gece epey baktım ama sadece 2.5" için olanı görebildim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.