Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

1 tane fizik sorusu Bakarmısınız ????

2
Cevap
0
Favori
147
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> 1 tane fizik sorusu Bakarmısınız ????
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    84 Mesaj

İlgilenenlere teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skytech333 -- 30 Mayıs 2013; 19:09:51 >

|
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    buarada amaç kaybedilen enerjileri kazanılan enerjilere eşitlemek. Yani: K nın kazandığı kin. enerji + K nın kazandığı pot enerji + L nin kazandığı kinetik enerji = L nin kaybettiği potansiyel enerji.

sistemin açısal hızı w olsun. Çubuklar dikey konuma geldiğinde yukarıdaki denklemdeki herşeyi yerine yazman yeterli. k nın kinetik enerjisi 1/2 mv^2 olur eğer v yerine w.l yazarsak 1/2mw^2.l^2 olur. K'nın kazandığı potansiyel enerji m.g.l olur. L'nin kazandığı kinetik enerjiyi de aynı şekilde yazacaksın(v yerine w.l yazacaksın yani) sonra tüm bunları L nin kaybettiği potansiyel enerjiye yani 3.m.g.l ye eşitleyeceksin.

Soruda bizden istenen L'nin hızı o da w.3.l olacaktır. Ben mantığı ve yapman gerekenleri anlattım gerisi sadece işlem ve cavap çıkıyor buradan. kolay gelsin.
    |
    |

İstanbulda çok uygun fiyatlı matematik-fizik-kimya dersi almak isteyenler pmden ulaşabilir.
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
e-ticaret
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Paykasa
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,141
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.