Şimdi Ara

.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
0
Favori
50.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
214 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay Muhalefet -- 7 Haziran 2021; 1:55:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Senin kardesim dedigin insanlar zamaninda bizim oralari kaybetmemize neden oldu soyle bakalim o kardesimiz dedigin topraklari nasil kaybettik? Kanal cephesi niye basarisiz oldu misiri niye geri alamadik. Koskoca 600 kusur senelik devletimiz neden yikildi?
    Sen vehhabi ayaklanmasi kac yil surdu ve bize neye mal oldu biliyomusun? Vehhabi ayaklanmasini kim bastirdi onu biliyomusun ayaklanmayi bastiran adam neler yapti onu biliyomusun.
    Yeter artik kardesim baska milletlerin yaptiklarindan cektiklerimiz. Koskoca Osmanli imparatorlugumuz yikilmis. Bilmem kac milyon km kare topraktan 800 bin km kare topragi guc bela geri kazanabilmisiz. Sen ve sizin gibiler hala ne konusuyorsunuz?
    Biraz tarih kitaplarina bakin onlar benim kardesim falan degil onlar bana gore bize ihanet etmis devletimizin yikilmasinda onemli rol oyanamis insanlarin torunlari
    Edit:. Dedesi erik yemis torununu disi kamaşmış
  • Suriyelileri bize kakalamaya çalışıp azınlıktan yeni örgüt yaratacaklar. Ulus devletler her zaman güçlü olur. Kürt'leri kullanıp örgüt yaratanlar,Suriyelilerden yapmaz mı sanıyorsunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O değil de yazı fontu rezalet.okurken midem bulandı.
  • OY VERENLER SAOLSUN BU MEMLEKET ELDEN GİTTİ

BEN DE ARTIK MÜCADELE ETMİYORUM AKISINA BIRAKTIM

KURTULMUS ULKELERE GİTMEK İSTİYORUM AİLEMLE SADECE BU...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Psikolojiniz bozulmuş. 2 3 kez baktım verdiğin sayfada bir rezalet göremedim. Gayet normal günlük hayattan bir kesit işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Psikolojiniz bozulmuş. 2 3 kez baktım verdiğin sayfada bir rezalet göremedim. Gayet normal günlük hayattan bir kesit işte.
    Çocukların beyni yıkanıyor Suriyeliler empoze edilmeye çalışılıyor geri dönmelerinin önüne geçme normalleştirme hamlesi hep bunlar

• Çocuklara ırkçılık mı öğreteceklerdi Merak etme hocam hiçbir işe yaramıyor yıllardır okullarda Atatürkçülük öğretildi ne oldu? Olmasaydı da olurduk dediler sen rahat ol hiç birşey olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahzdars -- 12 Eylül 2019; 21:3:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay Muhalefet

Çocukların beyni yıkanıyor Suriyeliler empoze edilmeye çalışılıyor geri dönmelerinin önüne geçme normalleştirme hamlesi hep bunlar

Alıntıları Göster
    Suriyeliler empoze edilmeye çalışıyor derken. Suriyeliler senin gibi benim gibi insan oğlum zaten değişik bir uzaylı filan değiller.

Ülkendeki milyonlarca bir çok ülkeden insan gibi onlarda insan empoze edilmelerine filan gerek yok.

İlk kez mi ülke sınırları içinde yabancı uyruklu birini görüyorsun bu neyin kafası

• quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Suriyeliler empoze edilmeye çalışıyor derken. Suriyeliler senin gibi benim gibi insan oğlum zaten değişik bir uzaylı filan değiller.

Ülkendeki milyonlarca bir çok ülkeden insan gibi onlarda insan empoze edilmelerine filan gerek yok.

İlk kez mi ülke sınırları içinde yabancı uyruklu birini görüyorsun bu neyin kafası

Alıntıları Göster
    Bunlar mülteci normal değiller Almanya dahi her gün kalıcı değilsiniz savaş bitince kovacağız diye açıklama yapıyor Türkiye Türklerden daha iyi yaşam koşullarını sunuyor rezalet

• Resimdeki gibi suri gören oldu mu hiç.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay Muhalefet

Bunlar mülteci normal değiller Almanya dahi her gün kalıcı değilsiniz savaş bitince kovacağız diye açıklama yapıyor Türkiye Türklerden daha iyi yaşam koşullarını sunuyor rezalet

Alıntıları Göster
    Burada rezalet filan yok. Sen sadece nefretten kafayı yemişsin o kadar. Siyaset sana iyi gelmiyor bence ara ver.
  • Ben bi tane arap görmedim ki, Türk arapça öğrenmiş diye bunu rezillik olarak algılasın.

Şu insanlara bu kadar sataşıyorsunuz ama şunu da anlamıyorum,

Yedi göbek bu ülkede doğup büyüyüpte dilini red edenler var. Bu mudur yani?

Dilimi beğenmeyene güle güle

Dilimi öğrenene hoş geldin.
  • Mustafa Balbay komşusu olan suriyelilere savaş bittikten sonra geri dönecekmisiniz diye sormuş. Küfür eder gibi bana baktılar diyordu.

Rafadan Tayfa diye TRTÇOCUK ta yayınlanan bir çizgi filmde bile bir bölüm surilelilere ayrılmıştı. Son 2-2 senedir artık bir meşrulaştırma çabası aldı başını gitti. Buda ak partinin sonu olacak zaten.

• Mesajım dursun radyoya bağlanan biri anlatıyordu Suriyelilerin ülkeye uyumunu.

• gayet normal bir sey. ne yapsinlar 7-8 yasindaki cocuga irkcilik mi asilasinlar? cevresinde her gun gordugu toplumsal bir gercek bu. almanyadaki ders kitaplarinin istisnasiz hepsinde afrikali, turk, orta dogulu insanlara yer verilir cunku sosyolojik bir gercekliktir bu. insanlardaki nefreti de anliyorum bir yere kadar ama her turlu olumsuzlugu suriyelilere yikmak da sacma. su anki fakirligin ve bozuk ekonominin sebebi multeciler degil, populist soylemlerle gunu kurtarmaya calisan siyasetciler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jean-Baptiste Fourier

gayet normal bir sey. ne yapsinlar 7-8 yasindaki cocuga irkcilik mi asilasinlar? cevresinde her gun gordugu toplumsal bir gercek bu. almanyadaki ders kitaplarinin istisnasiz hepsinde afrikali, turk, orta dogulu insanlara yer verilir cunku sosyolojik bir gercekliktir bu. insanlardaki nefreti de anliyorum bir yere kadar ama her turlu olumsuzlugu suriyelilere yikmak da sacma. su anki fakirligin ve bozuk ekonominin sebebi multeciler degil, populist soylemlerle gunu kurtarmaya calisan siyasetciler.
    + bu tarz nefret soylemleri ve agresif tutum bir seyleri cozseydi bu ulkenin asli unsuru oldugu halde yillarca zulum goren kurtler pes ederdi. nefret nefreti dogurur. diyalog kurmadan hicbir sey cozulemez.

• Yakında o kitapta tam tersi bir durumla karşılaşmassak iyi.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.