Şimdi Ara

1 saatte kaç sayfa kitap okursunuz ? (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
2
Favori
58.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: renzokuken

quote:

Orijinalden alıntı: byrd

Taş çatlasa 60.
    Şu da bir gerçekki yavaş okuduğumda kafam başka yerlere dalıyor. Bende kindle var ve sayfayı genelde 30-35 saniye oto sayfa çeviriye ayarlıyorum.
    Büyük font kullandığım için kindledaki sayfa ile normal kitaptaki sayfa aynı olmuyor tabi. Bu şekilde acele etmezsem ve konsantre olmazsam sayfa çevrimine yetişemeyeceğimi düşünüp full odaklanmaya çalışıyorum. İnsanın fikirlerini deşen kitaplarda ise oto sayfa çevrimi hızlı ya da yavaş okuma fark etmiyor cümleleri tekrar tekrar okumak gerekiyor.

Hızlı okuma tekniklerinden ise çapraz okuma tekniği denediğim ve okuma hızımı katlayabildiğim tek teknik diyebilirim. Ama gözlerdeki yanmayı arttırıyor.

dostum bende de kindle var ama oto sayfa çevirici ayarlarda nerede hiç rastlamadım?

(kindle 4 nt var)

Duokan adlı işletim sistemini kullanıyorum Kindle için.
    xp ile w7'yi aynı anda kullanmak gibi. Font değişimi, epub, oto güncelleme falanda var.

http://home.duokan.com/index.html son versiyon

ve kurulum
    http://kindlebilgideposu.wordpress.com/2011/10/29/duokan-lite-kurulumu/
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: renzokuken

quote:

Taş çatlasa 60.
    Şu da bir gerçekki yavaş okuduğumda kafam başka yerlere dalıyor. Bende kindle var ve sayfayı genelde 30-35 saniye oto sayfa çeviriye ayarlıyorum.
    Büyük font kullandığım için kindledaki sayfa ile normal kitaptaki sayfa aynı olmuyor tabi. Bu şekilde acele etmezsem ve konsantre olmazsam sayfa çevrimine yetişemeyeceğimi düşünüp full odaklanmaya çalışıyorum. İnsanın fikirlerini deşen kitaplarda ise oto sayfa çevrimi hızlı ya da yavaş okuma fark etmiyor cümleleri tekrar tekrar okumak gerekiyor.

Hızlı okuma tekniklerinden ise çapraz okuma tekniği denediğim ve okuma hızımı katlayabildiğim tek teknik diyebilirim. Ama gözlerdeki yanmayı arttırıyor.

dostum bende de kindle var ama oto sayfa çevirici ayarlarda nerede hiç rastlamadım?

(kindle 4 nt var)

Duokan adlı işletim sistemini kullanıyorum Kindle için.
    xp ile w7'yi aynı anda kullanmak gibi. Font değişimi, epub, oto güncelleme falanda var.

http://home.duokan.com/index.html son versiyon

ve kurulum
    http://kindlebilgideposu.wordpress.com/2011/10/29/duokan-lite-kurulumu/

teşekkürler hemen bakıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zıplangıç

Hocam galiba sorun sende. Çünkü ben kartal-kadıkoy metrosunda baştan sona kadar +3 -3 40 sayfa okuyorum. Metro da yarım saat sürüyor. Sen hesapla.

sanırım dediğiniz gibi sorun bende. özel birşey yaptınız mı, ne önerirsiniz hızlı okumak için ?
  • kolpa içinde kolpa sanki kolpeption
  • bir ara tuvalette 300 küsür sayfalık kitap bitirdim. bilenler biliyor Dan Brown - dijital kale

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeaTone -- 27 Mayıs 2013; 22:29:05 >
  • Bir şey yapmadım ama ben küçüklüğümden beri hep kitap okurum. Ayırt etmem elime geçeni okurum. Belki de çok okumamdan dolayıdır bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zıplangıç

Bir şey yapmadım ama ben küçüklüğümden beri hep kitap okurum. Ayırt etmem elime geçeni okurum. Belki de çok okumamdan dolayıdır bilmiyorum.

muhtemelen...
    Okumayanda benim gibi oluyor demekki.
  • Kitapda çok fazla ayrıntılı süslü cümleler yada hoşuma giden cümleler sözler olursa 50-60 yoksa 100'e yaklaşır.
  • Genelde 40-50 arası.kitaptan kitaba değişir ben bazı beğendiğim yerleri o anda tekrar tekrar okumayı da severim o yüzden bazen 30 a da inebiliyor biraz da kitabın basımına bağlı sonuçta işte 50 en fazla 60
  • Akıcı saran bir kitapsa 250 sayfa.Moron,Yavaş bir kitapsa 200 sayfa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fluid D. -- 16 Haziran 2013; 2:47:24 >
  • 1 saat'te kitap bitirdim.
  • 5-10 arası
  • Bilin ki 100 diyenlerin çoğu hayatında kitaba elini sürmemiş.
  • Eskiden 40-50 giderdim bir gecede. Artık iPad'den 20-30 sayfa okuyorum maalesef..
  • Soru biraz saçma geldi bana, sayfa büyüklüğü, yazı fontu, yazı tipi, boşlıklar falan hep değişken olacağı için.
  • saate 100 sayfa okuyamazsınız sallayın falan diyenler yılda 2 3 kitap okuyan insanlar sanırım hızlı okuma tekniği ile okuyanlar var biraz araştırın. harry poter gibi bir kitap okursam saate 150 sayfa falan okuyorum 2 satte bitiririm 300 sayfayı daha normal bilgi içeren kitaplar okursam saate 80 civarı. hegel, kant vb felsefi kişileri okursam saatte 40 50 ye düşüyor hatta bilim kitaplar örneğin newtonun elmaları kitabında saate 30 sayfa okuduğumu bilirim kitabın içerigine bağlı ama sıradan romanlar da en az saate 100 okunur okuyamıyorsanız yalan demek yerine kendi eksikliğinizi giderin mesela haftada 3 4 kitap okuyun tv izlemek nette takılmak yerine zamanla düzelir okuma hızınız saate 100 sayfanın altında okuyorsanız romanları yavaştır okuma hızınız. bilimsel olarak okuyamazsınız diyenler ise iyi araştırsın dk da 400 500 kelime (ortalama 2-3 sayfa) okuyanlara inanmıyorlar hızlı okuma yarışmaları oluyor bilimsel olarak heyetler izliyor. dk da 2.000 (dk da 10 sayfa ediyor ortalama ) kelime okuyup o hız yeterli olmadığı için katılamayanlar oluyor o yarışmalara araştırın biraz onları görseniz bayılırsınız herhalde bizim saate 100-150 sayfa okuyoruz dememiz komik geliyor adamlara :))
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.