Şimdi Ara

1 saatte kaç sayfa kitap okursunuz ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
2
Favori
58.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 350 sayfa okurum heralde 1 saatte. biraz da biz atalım değil mi. kim okuyor saatte 100 sayfa?( hızlı okuma tekniği biliyorsa ayrı)
  • 40 Dakikada 50-60 civarı oluyor, 1 saatte 80 felan.
  • bir saattle 1 kitap okumuşluğum vardır.
    TOPRAK ANA, CENGIZ AYTMATOV'un 150 sayfa civarıydı.
    Beynine Bir Kez Hava Değmeye Görsün Frank Vertosick'in kitabı 250 sayfa falandı, 1.5 saat gibi bir sürede bitirdim.
    Ayrıca 500 sayfalık olasılıksız (adam fawer) kitabını da bir 24 saat dolmadan bitirmiştim. Tabi 24 saat okumadım. 6 veya 8 saat sürmüştür...
    Bir günde bitirdiğim ingilizce kitaplar da olmuştur...
  • Taş çatlasa 60.
    Şu da bir gerçekki yavaş okuduğumda kafam başka yerlere dalıyor. Bende kindle var ve sayfayı genelde 30-35 saniye oto sayfa çeviriye ayarlıyorum.
    Büyük font kullandığım için kindledaki sayfa ile normal kitaptaki sayfa aynı olmuyor tabi. Bu şekilde acele etmezsem ve konsantre olmazsam sayfa çevrimine yetişemeyeceğimi düşünüp full odaklanmaya çalışıyorum. İnsanın fikirlerini deşen kitaplarda ise oto sayfa çevrimi hızlı ya da yavaş okuma fark etmiyor cümleleri tekrar tekrar okumak gerekiyor.

Hızlı okuma tekniklerinden ise çapraz okuma tekniği denediğim ve okuma hızımı katlayabildiğim tek teknik diyebilirim. Ama gözlerdeki yanmayı arttırıyor.
  • 20dakikada 20sayfa kitap okuyorum genelde.Saate vurursak 60 sayfa yapıyor, üstüne çıkmam şu durumda zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeson01 -- 26 Mayıs 2013; 12:18:42 >
  • 0
  • quote:

Orijinalden alıntı: [TR]-Lion

Ben 500 sayfalık kitabi 1.5 2 saatte bitirdim

Sana diktir git derler işte.Yaş 10 heralde?
  • kitabına,konusuna göre değişir. 1 saatte 15-20 sayfa okuduğum da olmuştur 60 sayfa da. 2 saatte 500 sayfa 4-5 saatte 1000 sayfa kitabı bitiren arkadaşlar varmış tebrik ediyorum heralde hızlı okuma eğitimi almışlar yoksa teknik vs bilmeden o kadar okumak mümkün değil.

Bir de şu var yavaş okudukça anlamak daha zor oluyor benim için hızlanınca daha iyi anlıyorum.
  • 50-60
  • Hocam galiba sorun sende. Çünkü ben kartal-kadıkoy metrosunda baştan sona kadar +3 -3 40 sayfa okuyorum. Metro da yarım saat sürüyor. Sen hesapla.
  • 450-500 sayfa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 50-70 arası değişir.
  • Değişir. Hobbit de 110-120 , Suç ve cezada 60-50 , KKG de 80-70 , Açlık oyunlarında ise 100 sayfa filan okumuştum hatırladıklarım bunlar. Tek bunları saydım
  • dakikada +450 kelime okuyorum ama sürekli okumak ayrı bir şey. 1 saat hiç dikkatimi ayırmadan okusam belki 80'i geçer ama 55-60 civarı okuyorum genelde. ingilizce olunca 30'a düşüyor.

vay anasını ya bir de etrafta açık ara en hızlı okuyan benim, adamlar 2 katım okuyormuş. ibret aldım cidden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lizzy92

4~5 saatte yaklaşık 1000 Sayfalık kitap bitirdim gerisini siz düşünün

biri yav he he gifi koysun
  • hizli okuma teknikleri ile rekor kiran 4.sinif ogrencisi..

http://www.radikal.com.tr/turkiye/1_dakikada_11_bin_725_kelime_okudu-1065548

67sayfa/dakika. dunya rekorunun 2 kati yaklasik 11bin kelime

..

onceki mesajimda melih duyardan almistim okuma oranlarini ona gore imkansiz bu rekor ama 10 yasindaki bu cocuk 2 sene once rekorlar kitabina girmisti .

1 yillik calisma ile bu seviyeye gelmis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxelll -- 26 Mayıs 2013; 19:14:06 >

• 55-60 sayfa roman

• quote:

Orijinalden alıntı: naklan

quote:

Orijinalden alıntı: [TR]-Lion

Ben 500 sayfalık kitabi 1.5 2 saatte bitirdim

Sana diktir git derler işte.Yaş 10 heralde?

Pardonda senin yaş kaç?
    Ve senin aklında bir sorun var herhalde?
    sen git biraz araştır bakayım melik safi duyarın hızlı okuma diye kitabı varmıymış?
    Şimdi aynı söz sana DİKTİR GİT!
  • Suan sefilleri okuyorum yazi fontu kucuk ama iste 40-45 sayfa felan okuyorum saatte

• quote:

Orijinalden alıntı: byrd

Taş çatlasa 60.
    Şu da bir gerçekki yavaş okuduğumda kafam başka yerlere dalıyor. Bende kindle var ve sayfayı genelde 30-35 saniye oto sayfa çeviriye ayarlıyorum.
    Büyük font kullandığım için kindledaki sayfa ile normal kitaptaki sayfa aynı olmuyor tabi. Bu şekilde acele etmezsem ve konsantre olmazsam sayfa çevrimine yetişemeyeceğimi düşünüp full odaklanmaya çalışıyorum. İnsanın fikirlerini deşen kitaplarda ise oto sayfa çevrimi hızlı ya da yavaş okuma fark etmiyor cümleleri tekrar tekrar okumak gerekiyor.

Hızlı okuma tekniklerinden ise çapraz okuma tekniği denediğim ve okuma hızımı katlayabildiğim tek teknik diyebilirim. Ama gözlerdeki yanmayı arttırıyor.

dostum bende de kindle var ama oto sayfa çevirici ayarlarda nerede hiç rastlamadım?

(kindle 4 nt var)

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.